Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ВИКЛАД ОСНОВНОГО МАТЕРІАЛУ

1 Історія створення Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" та її структурних підрозділів

 

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" створена в 1998 році як вертикально-інтегрована нафтогазова компанія, що здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, переробки та реалізації нафти і газу. 100 % статутного фонду НАК "Нафтогаз України" належить Кабінету Міністрів України.

До складу Компанії входять три основних видобувних підприємства – ДК "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" та ДАТ "Чорноморнафтогаз", кожне з яких має розгалужену виробничу структуру, що забезпечує розвідку та видобування газу, нафти і газового конденсату.

Переробна база Компанії складається з шести газопереробних заводів, що входять до складу ДК "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта". Виробництво мастил та олив здійснює ПАТ "Азмол". В результаті переробки газу, нафти та конденсату переробні підприємства отримують скраплений газ, моторні палива, мастила та інші типи нафтопродуктів.

Транспортний напрямок бізнесу НАК "Нафтогаз України" уособлюють оператори газової та нафтової трубопровідних мереж України – ДК "Укртрансгаз" та ПАТ "Укртранснафта". ДАТ "Укрспецтрансгаз" є оператором з перевезення скраплених газів у межах України.

Реалізацію газу на внутрішньому ринку України здійснює ДК "Газ України". ДП "Укрнафтогазкомплект" здійснює централізоване постачання матеріально-технічних ресурсів для потреб підприємств НАК "Нафтогаз України".

У 2003 році з метою координації і прискорення впровадження у виробництво науково-дослідних робіт в структурі НАК створене ДП "Науканафтогаз". В його підпорядкування передано ряд науково-дослідних і проектних інститутів, наприклад, "УкрНДІгаз".

Ланцюжок управлінських відносин НАК "Нафтогаз України" такий: Кабінет Міністрів України – Міністерство енергетики та вугільної промисловості України – Компанія.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України створена спостережна Рада НАК "Нафтогаз України". При формуванні спостережної Ради було реалізовано такі принципи:

- поєднання у складі єдиної структури представників органів державного управління та експертів з різних напрямків діяльності нафтогазового комплексу;

- створення постійно діючого органу, спроможного впроваджувати визначені засади державного управління в галузі;

- координація діяльності управлінських структур Компанії, посилення координації зв'язків оперативної взаємодії між органами державного управління і органами управління Компанії, допомога Компанії щодо впровадження методології підвищення ефективності її роботи;

- посилення контролю за діяльністю правління Компанії.

Здебільшого спостережна Рада розглядає питання стосовно проблем розроблення заходів, які спрямовані на покращення фінансово-господарської діяльності Компанії, оптимізації її організаційної структури.

Відповідно до рішень Уряду України, статуту Компанії особливого значення спостережна Рада надає вирішенню найбільш актуальних питань, що безпосередньо стосуються господарської діяльності НАК "Нафтогаз України", таких як:

- нарощування ресурсної бази, підвищення ефективності нафтогазовидобування;

- диверсифікація джерел постачання енергоносіїв;

- підвищення економічної ефективності діяльності Компанії та її дочірніх підприємств;

- проблеми ціноутворення на товари та послуги, які підлягають державному регулюванню.

З метою вирішення проблеми нарощування ресурсної бази та підвищення ефективності видобування нафти і газу підприємствами НАК "Нафтогаз України" розроблена комплексна програма впровадження методів стимулювання нафтових та газових свердловин та нафтогазоконденсатовіддачі до 2020 року, активізується робота з підготовки і розгляду інвестиційних проектів з підвищення ефективності розробки родовищ, розширюється практика залучення до виконання робіт з інтенсифікації видобування нафти і газу із свердловин науково-дослідних організацій, котрі володіють прогресивними та високоефективними технологіями в цій сфері.

Одне з основних завдань державної політики в нафтогазовій галузі полягає в забезпеченні раціонального споживання газу, нафти та продуктів їх переробки, впровадженні енергозберігаючих технологій, а також у забезпеченні екологічно безпечного функціонування об'єктів галузі. Особливого значенні це питання набуває для зміцнення позиції України як потужної газо- та нафтотранспортної країни.

Розроблені Компанією основні засади політики енергозбереження на період до 2020 року дають можливість підприємствам НАК "Нафтогаз України" вдвічі зменшити виробничо-технологічні витрати та витрати паливно-енергетичних ресурсів. Значну увагу спостережна Рада приділяє стану централізованого постачання матеріально-технічних ресурсів через проведення тендерів на визначення постачальників. Такий підхід призводить до економії коштів при закупівлі матеріально-технічних ресурсів на різних рівнях організаційної ієрархії Компанії.

Часті зміни економічного законодавства в державі, уточнення завдань, які покладаються на НАК "Нафтогаз України" та її дочірні підприємства, викликають необхідність вдосконалювати структуру НАК, вносити зміни і доповнення до установчих документів в дочірніх підприємств та створення відокремлених чи об'єднаних структурних підрозділів.

У НАК "Нафтогаз України" є чинними внутрішні положення, які визначають повноваження виконавчих органів та порядок прийняття рішень стосовно розпорядження державним майном та акціями, що передані до статутного фонду Компанії, в тому числі і про відчуження чи заставу державного майна.

 

2 Видобувний напрям НАК "Нафтогаз України": ДК "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" та ДАТ "Чорноморнафтогаз"

 

Дочірня компанія "Укргазвидобування" – головне підприємство НАК "Нафтогаз України" з видобування природного газу і газового конденсату. До підрозділів ДК "Укргазвидобування", що безпосередньо здійснюють розвідку та видобування природного газу, належать: "Укрбургаз", "Полтавагазвидобування", "Шебелинкагазвидобування", "Харківгазвидобування" та "Львівгазвидобування".

У складі "Укргазвидобування" є Управління з переробки газу та газового конденсату, до складу якого увійшли Шебелинське, Яблунівське та Селещинське виробництва. Управління виконує роль провідного виробника скрапленого газу та світлих нафтопродуктів у структурі НАК "Нафтогаз України".

ПАТ "Укрнафта'' здійснює геологорозвідувальні роботи, експлуатаційне буріння, видобування нафти, конденсату, попутного нафтового і природного газу, підготовку нафти, переробку і підготовку газу на території двох нафтогазових регіонів України – Західного (Передкарпатський прогин), який охоплює 3 області (Львівську, Івано-Франківську і Чернівецьку), і Східного (Дніпровсько-Донецька западина) в 5 областях (Сумській, Чернігівській, Полтавській, Харківській і Дніпропетровській).

Східний регіон забезпечує 79,6 % видобування нафти (з конденсатом) і 88,9 % газу, а Західний, відповідно, – 20,4 % і 11,1 % від загальних обсягів видобування загалом по ПАТ.

Розвідувальне і експлуатаційне буріння та облаштування свердловин, видобування нафти, конденсату і газу ведеться на 102 родовищах, із яких 90 – нафтові і нафтогазові, а 12 – газові і газоконденсатні. У промисловій розробці перебувають 63 родовища, розвідка яких завершена і запаси яких затверджені Державною комісією. У дослідно-промисловій експлуатації – 39 родовищ, на яких проводяться геологорозвідувальні роботи і одночасно експлуатація продуктивних свердловин.

ПАТ "Укрнафта" є найбільшим нафтовидобувним підприємством України, до складу якого входять 30 виробничих та обслуговуючих підрозділів. Нафтогазовидобувними управліннями товариства є "Долинанафтогаз", "'Надвірнанафтогаз'', "Бориславнафтогаз" (Західний регіон), "Полтаванафтогаз", "Чернігівнафтогаз" і "Охтирканафтогаз" (Східний регіон).

Роботу основних підприємств забезпечують такі допоміжні спеціалізовані структурні одиниці:

- 6 управлінь бурових робіт (УБР) і їх філій (розвідувальне і експлуатаційне буріння свердловин);

- 2 тампонажних управління (ТУ) – цементування пробурених свердловин, заходи з інтенсифікації видобування нафти і газу;

- 2 центральні бази виробничого обслуговування (ЦБВО) – капітальний ремонт бурового і нафтопромислового обладнання, виготовлення не стандартизованого обладнання, інструменту тощо;

- Укрнафтосервіскомплект (УНСК) та експортно-імпортна база (ЕІБ) – комплектація і забезпечення буровим, нафтопромисловим та іншим обладнанням виробничого при­значення, запчастинами і матеріалами;

- 2 управління геофізичних робіт (УГР) – геофізичне обслуговування бурових нафтогазовидобувних підприємств;

- Полтавська воєнізована частина (ВЧ) – попередження і ліквідація відкритих нафтових і газових фонтанів;

- центральна науково-дослідна лабораторія (ЦНДЛ). центр геолого-тематичних досліджень (ЦГТД), управління автоматизованих систем, центр нормативно-економічних досліджень (ЦНЕД) – науково-дослідне, виробниче, тематичне, інформаційне, нормативне, економічне обслуговування.

Робота всіх цих підприємств і структурних одиниць, що входять до складу ПАТ "Укрнафта", характеризується тісними сталими виробничими зв'язками єдиного виробничо-технологічного комплексу. Ряд спеціалізованих підприємств і структурних підрозділів ПАТ обслуговують підприємства, що розташовані в різних областях України.

Так, наприклад, Гнідинцівський ГПЗ здійснює підготовку нафти для НГВП "Чернігівнафтогаз" і "Охтирканафтогаз", підготовку газу, переробку газу і конденсату для НГВП "Чернігівнафтогаз" і "Охтирканафтогаз".

Качанівський ГПЗ здійснює підготовку газу, переробку газу і конденсату для НГВП "Охтирканафтогаз" і "Полтаванафтогаз", а Долинський ГПЗ для НГВП "Долинанафтогаз", "Надвірнанафтогаз" і "Бориславнафтогаз''.

Полтавське тампонажне управління і Полтавське уп­равління геофізичних робіт обслуговують всі нафтога­зовидобувні і бурові підприємства Східного регіону, а Долинське тампонажне управління і Карпатське управління геофізичних робіт – Західного.

Бориславська ЦБВО обслуговує підприємства як Східного, так і Західного регіонів, а Гоголівська ЦБВО – переважно Східного регіону.

Полтавська воєнізована частина з попередження і ліквідації відкритих нафтових і газових фонтанів, Укрнафтосервіскомплект, експортна-імпортна база, центральна науково-дослідна лабораторія, центр геолого-тематичних досліджень, управління автоматизованих систем, центр нормативно-економічних досліджень обслуговують підприємства як Східного, так і Західного регіонів.

Спеціалізований цех з ремонту і прокату заглибних електровідцентрових насосів, для видобування нафти, що входить до складу НГВП "Чернігівнафтогаз", надає також послуги НГВП "Охтирканафтогаз", "Полтаванафтогаз", "Надвірнанафтогаз", "Бориславнафтогаз".

Бригади капітального і підземного ремонтів нафтових і газових свердловин в разі виробничої необхідності здійснюють ремонтні роботи для інших нафтогазовидобувних підприємств.

Окремі управління бурових робіт здійснюють на замовлення буріння свердловин, що розташовані в різних областях України. Долинське УБР – для НГВП "Долинанафтогаз", "Охтирканафтогаз", Надвірнянське і Івано-Франківське УБР – для "Надвірнанафтогаз", "Охтирканафтогаз"; Бориславське УБР – для "Бориславнафтогаз", "Охтирканафтогаз", "Полтаванафтогаз", Прилуцьке УБР – для "Чернігівнафтогаз" і "Охтирканафтогаз".

Слід зазначити, що в 2003 році на базі Долинського, Івано-Франківського, Надвірнянського і Бориславського Управлінь бурових робіт утворено єдине Прикарпатське УБР.

У ПАТ "Укрнафта" діє також система централізованого фінансування найбільш важливих заходів – науково-дослідної та геологорозвідувальної тематики, інформаційно-обчислювального обслуговування, виробничого зв'язку і т.д., що здійснюється згідно з фінансовим планом і Положенням, затвердженим рішенням Правління ПАТ.

Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" – єдине підприємство в Україні, яке здатне комплексно вирішувати завдання щодо освоювання нафтогазових ресурсів шельфу та забезпечувати в майбутньому потреби в енергоресурсах не лише Криму, а й півдня України.

На акваторіях Чорного й Азовського морів зосереджено близько 30 % сумарних ресурсів вуглеводнів України. Затверджений рівень видобування початкових сумарних ресурсів вуглеводнів Українського сектору акваторій Чорного й Азовського морів становить 1531,9 млн т умовного палива.

Основні види діяльності ДАТ "Чорноморнафтогаз":

- розвідка родовищ нафти і газу сейсмічними й іншими методами;

- будівництво морських експлуатаційних платформ;

- буріння пошукових, розвідувальних та експлуатаційних свердловин на морі й на суші;

- обладнання родовищ на морі та на суші;

- видобування газу, нафти і газового конденсату на українській частині шельфу Чорного й Азовського морів;

- прокладання підводних магістральних трубопроводів;

- транспортування природного газу магістральними газопроводами з виходом до системи Європейського газопостачання;

- підземне зберігання газу і регулювання рівня його подачі споживачам;

- фрахт суден технологічного призначення;

- безпосереднє здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Газом, видобутим ДАТ "Чорноморнафтогаз", повністю забезпечуються потреби населення Криму, а також частково покриваються потреби в газі підприємств та організацій Автономної Республіки Крим.

"Чорноморнафтогаз" має власну газотранспортну мережу довжиною понад 1,2 тис. км, 282 км морських газопроводів, а також 43 газорозподільні та 2 компресорні станції, Глібівське підземне сховище газу (ПСГ) повною ємністю 3 млрд м3, дві плавучі самопідйомні бурові установки (СПБУ) "Сиваш" та "Таврида", технологічний флот. СПБУ "Сиваш" побудована у 1989, а "Таврида" – у 1995 році. Обидві установки мають по 4 опорних колони і можуть використовуватись при глибині моря до 76 м. Глибина свердловини може сягати 6500 м.

ДАТ "Чорноморнафтогаз" було створено в 1979 році. В його підпорядкуванні є такі основні структурні підрозділи: управління розвідувального та експлуатаційного буріння з базою виробничого обслуговування, управління з видобування газу, управління підземного зберігання газу, управління магістральних газопроводів, управління технологічного флоту та підводно-технічних робіт, спеціалізоване будівельно-монтажне управління, база виробничо-технологічного обслуговування та комплектації, управління технологічного транспорту та спецтехніки, управління виробничого забезпечення, житлово-оздоровчий комплекс, структурні підрозділи при апараті управління.

ДАТ експлуатує 4 родовища на шельфі (Голіцинське, Штормове, Архангельське на Чорному морі і Стрілецьке – на Азовському) і три родовища на суші (Джанкойське, Семенівське нафтові, Задорненське газове). Нафта Семенівського родовища містить цінні компоненти і використовується як сировина для високоякісних гідравлічних олив. Всього на балансі ДАТ "Чорноморнафтогаз" 15 газових і нафтових родовищ.

 


Читайте також:

  1. III. Повторення вивченого матеріалу.
  2. III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
  3. IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв.
  4. IV. Вивчення нового матеріалу.
  5. IV. Вивчення нового матеріалу.
  6. IV. Виклад інформаційного матеріалу
  7. IV. Виклад інформаційного матеріалу
  8. IV. Подання нового матеріалу
  9. IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
  10. IІІ. Вивченняння нового навчального матеріалу.
  11. V. Вивчення нового матеріалу.
  12. V. Виклад нового матеріалу




Переглядів: 1079

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління процесом спорудження трубопроводів | Переробна база компанії: газо- та нафтопереробні заводи України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.