Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття бухгалтерської інформації

Інформація грає в систему управління ключову роль, оскільки для управління будь-якою діяльністю треба мати відповідну цієї діяльності інформацію. Слід враховувати, що саме інформація є основою для прийняття управлінських рішень на підприємстві. Тому важливим для будь-якого суб'єкта господарювання є наявність чіткої концепції інформації для управління, яка повинна надавати чітке розуміння менеджерами власне поняття інформації для управління, її видів та властивостей.

Інформаціяє словом латинського походження - від лат. - роз'яснення, викладення. Інформація • 1) повідомлення про щось; 2) відомості, данні, значення економічних показників, що використовують в процесі аналізу та розробки економічних рішень, в управлінні; 3) один з видів ресурсів, що використовуються в економічних процесах.

Законодавство України про інформацію складають Конституція України, Закон України «Про інформацію», Закон України «Про захист інформації в автоматизованих системах», Закон України « Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки», Закон України «Проелектронні документи та електронний документообіг».

Визначення терміну «інформація», що запропоновані у законодавчих джерелах, наведено у таблиці 1.1.

Таблиця 1.1

Визначення терміну «інформація» в законодавчих і літературних джерелах

 

Джерело Визначення терміну
Закон України «Про інформацію» Інформація - документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються у суспільстві, державі та навколишньому природному середовищі
Цивільний кодекс І України Інформація - документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що мали або мають місце у суспільстві, державі та навколишньому середовищі
Закон . України "Про захист економічної конкуренції" Інформація - відомості в будь-якій формі й вигляді та збережені на будь-яких носіях (у тому числі листування, книги, помітки, ілюстрації (карти, діаграми, органіграми, малюнки, схеми тощо), фотографії, голограми кіно-, відео-, мікрофільми, звукові записи, бази даних комп'ютерних систем або повне чи часткове відтворення їх елементів), пояснення осіб та будь-які інші публічно оголошені чи документовані відомості
     

Рис. 1.2. Бухгалтерський облік, контроль та аналіз господарської діяльності в системі економічної інформації

 

В залежності від середовищ формування інформації для управління виділяють зовнішню управлінську інформацію та внутрішню управлінську інформацію.

Внутрішньою управлінською інформацією є бухгалтерська інформація. Під бухгалтерською інформацією для управління слід розуміти документовані відомості про події та дії, що відбуваються у внутрішньому середовищі суб'єкта управління та викликають зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі суб'єкта управління і використовуються в процесі управління.

 

 

Рис. 1.3 Інформація по відношенню до середовища суб'єкта управління

 

 

Бухгалтерська інформація надає данні щодо діяльності суб'єктів управління. При цьому ці данні є строго документовані, а порядок виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі бухгалтерської інформації користувачам регламентовано в суттєвих аспектах.

Характерною ознакою, що притаманна бухгалтерської інформації, є її постійне використання в межах конкретної системи управління і в регулюванні відносин із зовнішнім середовищем суб’єктів управління. Тому розглядаючи зміст та властивості необхідно виходити із специфіки підприємств, щодо яких формується інформація.

У якості одного із істотних чинників, який обумовлюють характер бухгалтерської інформації, що використовується в правлінні підприємством, виступає галузь народного господарства, до якій відноситься суб'єкт господарювання. Сучасне народне господарство України характеризується великою різноманітністю як самих галузей народного господарства, так і рівня прибутковості підприємств по кожної галузі. Тому, формуючи вимоги щодо змісту та провідних властивостей бухгалтерської інформації необхідно враховувати галузеві особливості суб'єктів господарювання в двох напрямках. По-перше, необхідно виходити зі специфіки об'єктів обліку конкретної галузі народного господарства, в якої працює підприємство (або яка є для нього провідною), оскільки це забезпечить підвищення якості бухгалтерської інформації з огляду на галузеві особливості.

По-друге, треба брати до уваги фінансові результати діяльності суб'єктів господарювання України по галузях народного господарства, зокрема, галузеву «прибутковість», тому що з огляду на прибутковість окремої галузі на сучасному етапі її розвитку розробляється стратегія управління конкретних суб'єктів господарювання, приймаються управлінські рішення щодо перспектив та напрямків розвитку підприємств.

Для самостійного встановлення суб'єктами управління порядку одержання, використання, поширення та зберігання бухгалтерської інформації необхідно визначитися з джерелами цієї інформації - бухгалтерським обліком.

 


Читайте також:

  1. II. Поняття соціального процесу.
  2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  3. А/. Поняття про судовий процес.
  4. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
  8. Аналіз зовнішньої інформації
  9. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  10. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  11. Аналіз та інтерпретація інформації
  12. Аналіз та узагальнення отриманої інформації.




Переглядів: 648

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Економіко-правові передумови використання бухгалтерської інформації для управління | Властивості бухгалтерської інформації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.