Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Властивості бухгалтерської інформації

Розкриття інформації має велике значення для підвищення ефективності діяльності суб'єктів господарювання, оскільки повна та достовірна інформація надає можливість керівництву об'єктивно оцінити досягнення підприємства та розробити стратегію його подальшого розвитку.

Ці причини сприяли формуванню властивостей бухгалтерської інформації відносно характеру, обсягів та змісту інформації, що повинна надаватися в процесі управління підприємством (рис. 1.4).

 

 

 


Рис. 1.4 Властивості бухгалтерської інформації в управлінні підприємством

 

Інформація, що розкривається, має бути повною, тобто містити всі дані про фактичні та потенційні наслідки операцій та подій, які можуть вплинути на рішення, що приймаються на її основі. При цьому слід враховувати принцип «диференційованості», який передбачає, що інформація повинна бути достатньо повною, але водночас такою, що відповідала б тільки запиту менеджера на конкретне завдання. Це забезпечить скорочення загальних інформаційних потоків.

Бухгалтерська управлінська інформація повинна бути достовірною, тобто вільною від суттєвих помилок та упередженості, помилок та перекручень, які здатні вплинути на рішення користувачів інформації і користувачі мають бути в змозі покластися на неї тією мірою, якою вона відображає або, як очікується, відображатиме дійсний стан справ щодо галузі управління. Неточна інформація може призвести до прийняття хибних рішень та спричинити збитки як підприємству, так і користувачам інформації.

Найдостовірніша інформація втрачає сенс, якщо вона надана користувачам із запізненням. Тому бухгалтерська інформація має надаватися користувачам своєчасно, у строки, що забезпечують її ефективне використання. Інформація повинна упереджати будь-які управлінські рішення, а тому порядок і періодичність надання інформації мають відповідати характеру та періодичності завдань, що вирішуються менеджментом.

Виходячи з того, що бухгалтерська управлінська інформація готується для менеджерів різних рівнів компетенції та освіти, вона повинна викладатися у вигляді суворо регламентованих загальних звітів.

Звітні форми повинні бути максимально спрощені, при цьому спрощеність повинна не переходити меж, які дозволятимуть контролювати не тільки підсумкові показники, але і їх складові, тобто інформація повинна бути компактною.

Бухгалтерська управлінська інформація повинна бути варіативною, інакше кажучи забезпечувати можливість вибору варіанта управлінського рішення з декількох взаємовиключних альтернатив.

Визначення кількісного та якісного складу бухгалтерської інформації, реєстрацію, накопичення, угрупування, зберігання та надання якої системі управління суб’єктами господарювання повинен забезпечити бухгалтерській облік, базується на ґрунтовних принципах:

1) цільова орієнтація;

2) ієрархічність;

3) функціональність;

4) взаємодія;

5) обмеження;

6) замкненість.

Бухгалтерська інформація повинна мати цільову орієнтацію, згідно з якою формування та організація видів бухгалтерської інформації повинні забезпечувати адекватність їх змістового наповнення завданнями, що вимагають розв'язку в системі управління.

Принцип ієрархічності бухгалтерської інформації забезпечує орієнтацію інформаційних потоків на конкретного користувача відповідного рівня управління. Функціональність покликана визначати тематико - функціональну спрямованість бухгалтерської інформації для забезпечення реалізації різноманітних завдань конкретними користувачами. Використання принципу взаємодії передбачає необхідність універсалізації видів бухгалтерської інформації з метою їх об'єднання в єдину інформаційну систему управління як на мікрорівні ( на локальному рівні підприємства, галузі народного господарства) так і на макрорівні (рівні транснаціональної корпорації, держави, міжнародному рівні). Принцип обмеження (якій не є тотожним обмеженню ступу до інформації) спрямований на раціональну організацію облікової системи, що забезпечить відсутність дублювання, надмірності, недостовірності, ентропії щодо бухгалтерської інформації. Замкненість забезпечує циклічний рух класифікованої бухгалтерської інформації за рахунок організації ефективних зворотних зв'язків між обліковою системою та користувачами бухгалтерської інформації за умови безперервного поповнення системи бухгалтерського обліку.

Питання для самоконтролю

1. Які економіко-правові передумови використання бухгалтерської інформації для управління підприємством характерні для сучасного стану економічного розвитку України?

2. Що таке бухгалтерська інформація?

3. Дайте стислу характеристику властивостей бухгалтерської інформації в управлінні підприємством.

4. Охарактеризуйте інформацію по відношенню до середовища суб’єкта управління.

 

 


Читайте також:

  1. Аеродинамічні властивості колісної машини
  2. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
  3. Аналіз зовнішньої інформації
  4. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  5. Аналіз та інтерпретація інформації
  6. Аналіз та узагальнення отриманої інформації.
  7. Аналіз якості виробничої інформації
  8. Аналізатори людини та їхні властивості.
  9. Аналізатори людини та їхні властивості.
  10. Аналітико-синтетична переробка інформації
  11. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.
  12. Атрибутивні ознаки і властивості культури




Переглядів: 755

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття бухгалтерської інформації | Сутність бухгалтерського обліку в управлінні підприємством

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.