МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Самострахування ризиківСамострахування - метод управління ризиком, який передбачає створення підприємством власних резервів для компенсації збитків при непередбачених ситуаціях. Внутрішній резервний фонд носить назву фонду ризику. Самострахування стає необхідним у наступних випадках:
Підприємство може сформувати свій власний фонд ризику двома способами: внутрішнім і зовнішнім. Створення внутрішнього фонду може відбуватися на короткостроковій або довгостроковій основі. У першому випадку періодом звичайно є фінансовий рік, і фонд формується з коштів, передбачених у бюджеті підприємства на експлуатаційні витрати. Такий спосіб підходить для нейтралізації невеликих і порівняно частих збитків. У другому випадку фонд формується як особлива витратна стаття у річному бюджеті підприємства і накопичується протягом кількох років. Зовнішній фонд – це механізм обходу податкових проблем, які існують для внутрішнього фонду. Фонд ризику формується як особливий рахунок страхової компанії, яка накопичує грошові кошти. Внески на такий рахунок треба робити періодично у вигляді страхових премій. Розміщення внесків у страхових компаніях зручно тим, що вони працюють в умовах пільгового податкового режиму, і накопичування фонду відбувається швидше. Підприємства також мають деякі пільги за порядком оподаткування при сплаті страхових внесків. Відмінність такого способу формування фонду від звичайного страхування полягає у тому, що страхувальник буде сплачувати збитки підприємства за його вимогами і тільки у обсязі накопичених в страховій компанії коштів. Основними формами самострахування є:
Використовуючи цей механізм нейтралізації ризиків, необхідно враховувати, що страхові резерви у всіх їх формах хоча і дозволяють швидко відшкодувати понесені підприємством фінансові втрати, однак «заморожують» використання досить чутливої суми фінансових ресурсів. У результаті знижується ефективність використання власного капіталу підприємства, посилюється його залежність від зовнішніх джерел фінансування. Важливішою умовою для ефективного використання самострахування як методу нейтралізації ризиків є адекватне визначення розміру фонду ризику – він повинен відповідати можливостям і потребам підприємства. Малий розмір фонду ризику призведе до того, що його буде недостатньо для компенсації збитків, а занадто великий розмір фонду знижує ефективність використання власного капіталу. Оптимальним розміром фонду ризику вважається величина, яка дорівнює максимально можливому розміру збитку для ризиків, що є у підприємства. До переваг самострахування відносяться:
Економія грошових коштів за рахунок відмови від сплати страхових премій досить чутлива особливо при страхуванні невеликих, але частих збитків. Страхування у цьому випадку перетворюється в обмін грішми між сторонами, причому страхувач фінансує витрати на ведення справи і прибуток страхувальника. До недоліків самострахування відносяться:
При створенні фонду самострахування підприємство несе додаткові витрати на ведення справ з обліку ризиків, збору і аналізу даних за збитками і т.д. Однак ці додаткові витрати повинні бути менше страхових премій. При плануванні фонду самострахування завжди є загроза, що його розмір буде недостатнім для компенсації збитків. Це може відбутися з причини недооцінки існуючого ризику, а також через поступовий характер накопичування фонду самострахування, тобто максимальні збитки можуть наступити до того, як фонд досягне запланованих розмірів. Читайте також:
|
||||||||
|