Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ

РАДА З АВІАЦІЇ І ВИКОРИСТАННЯ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ

ЄВРОПЕЙСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ З БЕЗПЕКИ ПОВІТРЯНОЇ НАВІГАЦІЇ

ІКАО

Тема 4. Діяльність міжнародних організацій в авіаційній галузі

2. АГЕНТСТВО З БЕЗПЕКИ ПОВІТРЯНОЇ НАВІГАЦІЇ В АФРИЦІ І НА МАДАГАСКАРІ (АСЕКНА)

3. АФРИКАНСЬКА КОМІСІЯ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ (АКЦА)

4. ЄВРОПЕЙСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ (ЄКЦА)

(ЄВРОКОНТРОЛЬ)

6. ІНСТИТУТ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ (ІПТ)

7. ЛАТИНСЬКА КОМІСІЯ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ (ЛАКЦА)

8. МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ (ІАТА)

9. МІЖНАРОДНА ФЕДЕРАЦІЯ АСОЦІАЦІЙ ЛІНІЙНИХ ПІЛОТІВ (ІФАЛПА)

11. ЦЕНТРАЛЬНОАМЕРИКАНСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПО ОБСЛУГОВУВАННЮ АЕРОНАВІГАЦІЇ (КОКЕСНА)

12. МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ЦИВІЛЬНИХ АЕРОПОРТІВ (ИКАА)

13. МІЖНАРОДНЕ СУСПІЛЬСТВО АВІАЦІЙНОГО ЕЛЕКТРОЗВ’ЯЗКУ (СИТА)

14. РАДА ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ АРАБСЬКИХ ДЕРЖАВ (КАКАС)

15. МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ЦИВІЛЬНИХ АЕРОПОРТІВ (ИКАА)

 

(ІКАО)

International Civil Aviation Organization (ICAO)

Цілі та завдання ІКАО. ІКАО як міжнародна міжурядова організація заснована Чиказькою конференцією 52 держав[1] 7 грудня 1944 р. спочатку під назвою Тимчасова міжнародна організація цивільної авіації – Provisional Internatiоnal Civil Aviation Organization (PICAO), яку на першій Асамблеї в травні 1947 р. після набуття чинності Чиказької конвенції (квітня1947 р.) було перейменовано в ІКАО. ІКАО – спеціалізована установа ООН із травня 1948 р.

Цілі та завдання ІКАО викладено у ст. 44 Чиказької конвенції, друга частина якої є своєрідним статутом цієї організації: розробка принципів і методів міжнародної аеронавігації і сприяння плануванню та розвитклві міжнародного повітряного транспорту для того, щоб: а) гарантувати безпечний і упорядкований розвиток міжнародної цивільної авіації у усьому світі; б) заохочувати мистецтво конструювання й експлуатації повітряних суден у мирних цілях; в) заохочувати розвиток повітряних трас, аеропортів та аеронавігаційних засобів для міжнародної цивільної авіації; г) задовольняти потреби народів світу в безпечному, регулярному, ефективному та економічному повітряному транспорті; д) попереджати економічні втрати, викликані нерозумною конкуренцією; е) забезпечувати повну повагу прав договірних держав і справедливі для кожної договірної держави можливості використовувати свої авіапідприємства в міжнародному повітряному сполученні; є) уникати дискримінації щододоговірних держав; ж) сприяти безпеці польотів у міжнародній аеронавігації; з) надавати загальне сприяння розвиткові міжнародної цивільної аеронавтики в усіх її аспектах.

Членство ІКАО. Членами ІКАО є 185 держав. Україна приєдналася до Чиказької конвенції в 1992 р., а 09.09.1992 р. Конвенція набула чинності для України. Держави-учасниці Чиказької конференції 1944 р., які підписали Чиказьку конвенцію, вважаються засновниками ІКАО й автоматично набули статусу її членів.

ІКАО є відкритою для приєднання держав-членів ООН і приєднаних до неї держав та держав, які залишалися нейтральними під час Другої світової війни. Приєднання таких держав відбувається на 30-й день після подання урядові США (депозитарієві) відповідного повідомлення про приєднання до ІКАО та здачі ратифікаційної грамоти (ст. 91 та ст. 92 Чиказької конвенції). Держави, які брали участь у Другій світовій війні на боці гітлерівської Німеччини, можуть приєднатися до ІКАО за дотримання таких умов: 1) за згодою ООН; 2) відповідно до спеціального рішення Асамблеї ІКАО, для прийняття якого необхідно 4/5 голосів; 3) за відсутності заперечень із боку будь-якої держави, яка була окупована або зазнала нападу в ході Другої світової війни військами держави, що бажає стати членом ІКАО (ст. 93).

Держава перестає бути членом ІКАО в таких випадках: 1) через один рік після надсилання в ІКАО повідомлення про денонсацію Чиказької конвенції (ст.95); 2) автоматично, якщо державу виключено з ООН; 3) у разі рекомендації Генеральної Асамблеї ООН щодо виключення держави з усіх міжнародних організацій, які є спеціалізованими установами ООН чи входять до її системи; 4) за рішенням Асамблеї ІКАО.

Структура ІКАО. До основних керівних та робочих органів ІКАО належать: Асамблея, Рада, постійні комітети та Секретаріат.

Асамблея – вищий орган ІКАО, яка скликається Радою. З 1954 р. Асамблея скликається не менше одного разу на три роки. Надзвичайні сесії Асамблеї можуть скликатися Радою ІКАО або на прохання будь-яких 10 членів ІКАО, подане Генеральному секретарю. Для кворуму Асамблеї необхідна присутність простої більшості членів ІКАО, а для ухвалення рішення – проста більшість голосів присутніх на засіданні делегатів, за винятком випадків, передбачених Чиказькою конвенцією. Так, 4/5 голосів необхідно для прийняття в члени ІКАО в минулому ворожих держав; 2/3 голосів – для прийняття поправок до Конвенції; 3/5 голосів – для переносу штаб-квартири в інше місце. Кожна держава на засіданні Асамблеї має один голос. Право голосу держави на Асамблеї за рішенням Асамблеї може бути зупинено. Голосування на Асамблеї відкрите, але на вимогу двох і більше держав може проводитися поіменне чи таємне голосування. Асамблея обирає членів Ради ІКАО; розглядає його звіти - ухвалює щодо них рішення; затверджує бюджет ІКАО і шкалу членських внесків держав; ревізує правильність здійснення витрат ведення та інших фінансових заходів тощо. До виключної компетенції Асамблеї належить право внесення змін і поправок у Чиказьку конвенцію, які підлягають ратифікації державами. Секретарем Асамблеї є Генеральний секретар ІКАО.

Рада ІКАО є виконавчим органом ІКАО. Він обирається Асамблеєю у складі 33 членів строком на три роки. Раду очолює Президент, якого обирають на три роки з правом переобрання. У разі обрання Президентом представника держави-члена Ради остання призначає до Ради іншого свого представника, оскільки Президент не має права виступати від імені держави, громадянином якої він є. Три віце-президенти, які обираються строком на один рік. Секретарем Ради є Генеральний секретар ІКАО. Зазвичай відбувається три сесії Ради на рік тривалістю до трьох місяців кожна. Кожний член Ради має один голос. Рішення ухвалюються відкритим голосуванням простою більшістю голосів. На прохання членів Ради голосування може бути таємним.

До обов’язків Ради належить: надання Асамблеї щорічних звітів про свою роботу; виконання зобов’язань, покладених на неї Чиказькою конвенцією і директивами Асамблеї; затвердження міжнародних стандартів і рекомендацій; керівництво аеронавігаційною комісією, комітетами повітряного транспорту, юридичним, фінансовим, спільного фінансування, з незаконного втручання в діяльність цивільної авіації.

Штаб-квартира ІКАО розташована в м. Монреаль (Канада). Офіційними та робочими мовами ІКАО є англійська, іспанська, російська та французька. ІКАО має свої регіональні бюро: Європейське - в Парижі, Північної Америки й Карибського басейну - в Мехіко, Близькосхідне - в Каїрі, Південно-Американське - в Лімі, Азійсько-Тихоокеанське - в Бангкоку, Африканське - в Дакарі та Східно-Африканське - в Найробі.

ІКАО плідно співпрацює з ООН як її спеціалізована установа, а також з усіма міжнародними авіаційними та іншими організаціями.

 

АГЕНТСТВО З БЕЗПЕКИ ПОВІТРЯНОЇ НАВІГАЦІЇ В АФРИЦІ І НА МАДАГАСКАРІ (АСЕКНА)

(L’Ageance pour la securite de la navigation aerienne en afrique

et a Madagascar (ASECNA)

АСЕКНА – міжнародна регіональна міжурядова організація, створена 1960 р. Відповідну Конвенції 12 грудня 1959 р. у м. Сан-Луї (Сенегал) підписали прем’єр-міністр Франції і глави урядів 12 африканських держав-членів “французького співтовариства”.

Цілі АСЕКНА: обслуговування повітряного транспорту для забезпечення регулярності й безпеки польотів повітряних суден над територіями держав-членів (крім Франції), надання польотної, технічної та перевізної інформації, управління польотами, контроль за повітряним рухом тощо. Уповноважена укладати угоди з будь-якими державами щодо надання зазначених послуг.

Керівні органи: Адміністративна Рада – вищий орган, що ухвалює обов’язкові рішення. Генеральна дирекція – виконавчий орган.

Штаб-квартира розташована в Дакарі (Сенегал).

АФРИКАНСЬКА КОМІСІЯ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ (АКЦА)

(African Civil Aviation Commission (AFCAC)

АКЦА створено з ініціативи ІКАО Організацією африканської єдності (ОАЄ) й Економічної комісії ООН для Африки 17 січня 1969 р. на Конференції представників 32 африканських держав у Аддис-Абебі, яка погодила проект Статуту АКЦА і Правила процедури.

Цілі АКЦА – сприяння розробці спільної політики держав-членів, розробка заходів з координації діяльності в галузі цивільної авіації, підвищення ефективності використання африканського повітряного транспорту, сприяння втіленню рекомендованої ІКАО практики.

Керівні й робочі органи: Пленарна сесія, Бюро, Серетаріат, робочі групи або групи експертів.

Штаб-квартира розташована в Аддис-Абебі (Ефіопія).

АКЦА плідно співпрацює з Африканським бюро ІКАО у Дакарі (Сенегал).

 

ЄВРОПЕЙСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ (ЄКЦА)[2]

(European Civil Aviation Conference (ECAC)

ЄКЦА – міжнародна регіональна міжурядова організація, створена за рішенням Страсбургської конференції західноєвропейських держав з координації повітряного транспорту в Європі, скликаної у квітні 1954 р. з ініціативи Європейської Ради і за підтримки ІКАО.

Статут і Правила процедури погоджені 25 листопада 1955 р. першою сесією Пленарної конференції ЄКЦА.

Цілі ЄКЦА – сприяння співпраці західноєвропейських держав у галузі повітряного транспорту для більш ефективного його використання й упорядкованого розвитку, взаємодія з Регіональним бюро ІКАО в Парижі, а також вирішення специфічних проблем європейського повітряного транспорту. Функції консультативні.

Керівні і робочі органи: Пленарна конференція, Координаційний комітет, постійні комітети.

Штаб-квартира розташована в Парижі (Франція).

 


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. VII. ТЕСТИ З ДИСЦИПЛІНИ «МІЖНАРОДНА
  5. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  6. Адміністративно-територіальна організація
  7. Бюджетний устрій в зарубіжних країнах. Організація бюджетного процесу
  8. Валютні курси, платіжний баланс і міжнародна система валютних курсів.
  9. Вентиляція. Види вентиляції. Організація повітрообміну в приміщеннях, повітряний баланс, кратність повітрообміну
  10. Взаємодія органів публічної влади з трудовими колективами, підприємствами, установами, організаціями
  11. Вибір оптимального розкладу (режиму) роботи в наукових організаціях.
  12. Види податкових перевірок. Організація і здійснення перевірок.




Переглядів: 2497

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІІІ. План | ЄВРОПЕЙСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ З БЕЗПЕКИ ПОВІТРЯНОЇ НАВІГАЦІЇ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.