Методи стимулювання ефективного використання економічного потенціалу підрозділів Л 304
Питання стимулювання ефективного використання економічного потенціалу підприємства засновані на забезпеченні механізму ув’язки поточних показників ефективності та заходів, які забезпечують ефективність в подальшому.
Зараз використовуються фінансові показники. Використання таких показників суттєво знижує можливості стратегічного управління оскільки в рамках стратегічного управління інтерес являє не тільки результат але і спосіб його досягнення (механізм виміру ефективності реалізації стратегії).
Золотим правилом економіки вважають вираз
Тобто зміна обсягу реалізації, прибутку та величини активів має постійно змінюватися у бік збільшення з такого співвідношення.
Відповідно критерієм заохочування менеджерів та (або) працівників має бути не поточні фінансові результати а забезпечення необхідного співвідношення.
Особливістю використання потенціалу підрозділів є необхідність узгоджувати його з потенціалом інших підрозділів з метою уникнення вузьких місць потенціалу.
В рамках підрозділу існує можливість у розвитку виробничого потенціалу який відповідно необхідно розвивати узгоджуючи його з показниками інших підрозділів.
Основними джерелами підвищення рівня потенціалу підрозділу (за умов відсутності проведення системних заходів на рівні підприємства) є трудовий потенціал.