МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Лекція № 7Тема №5. Об'єкти цивільних прав. (2 години) МЕТА: Знати: Об'єкти цивільних прав: поняття та види; речі і їх класифікація. Продукти творчої діяльності. Вміти:складати схемувидів об’єктів цивільних правовідносин.
Слід звернути особливу увагу на існування понять об”єкт права, майно, речі, майнові права. Визначити значення інституту речового права, проаналізувати класифікацію речей, дати визначення цінним паперам і грошам. Приділити увагу нематеріальним благам, як об”єкту цивільного права.
План: 1. Поняття та види об'єктів цивільних прав.
Основні поняття: Речі, речове право, об”єкт, нерухомість, речі, вилучені з обігу; майно, нематеріальні блага, цінні папери.
Література: 1. Цивільний кодекс України: Коментар. – Х.: ТОВ «Одіссей», 2009. – 856с. 2.Заіка Ю.О. Українське цивільне право: Навчальний посібник. - 2-ге видання змін.і доп. – К.: Всеукраїнська асоціація видавців «Правова єдність», 2008. -368с. 3.Цивільне право України : Академічний курс: Підруч.: мУ 2 т./ За заг.ред. Я.М.Шевченко. – Вид. 2-ге, доп. і перероб. – К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2006. – Т.1. Загальна частина. – 696с. 4. Цивільне право України : Академічний курс: Підруч.: У 2 т. / За заг.ред. Я.М.Шевченко. – Вид. 2-ге, доп. і перероб. – К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2006. – Т.2. Особлива частина. – 520с. 5.Цивільне право України: Підручник / Є.О.Харитонов, Н.О.Саніахметова. – К.: Істина, 2003. – 776с.
Запитання для самоконтролю: 1 Класифікація об'єктів цивільних правовідносин 2 Речі як об'єкти цивільних правовідносин. 3 Види нематеріальних благ та прав. Тези лекції відповідно до питань: 1. Поняття та види об'єктів цивільних прав. Об'єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права, результати робіт, послуги, результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні і нематеріальні блага. Об'єктами цивільних прав є те, на що спрямовані права та обов'язки суб'єктів цивільних правовідносин. Оборотоздатність об'єктів цивільних прав означає допустимість здійснення правочинів і інших дій, спрямованих на їхню передачу в межах цивільно-правових відносин. Залежно від цього всі об'єкти розділені на три групи: вільні в обороті, обмежені і вилучені з обороту. Вилученими з цивільного обороту вважаються об'єкти, що не можуть бути предметом угод і іншим способом переходити від одного до іншого в межах цивільно-правових відносин. Такі об'єкти повинні бути прямо зазначені в законі. Об'єктами цивільних прав можуть бутидії іншої особи, що мають правове значення. Це може бути будь-яка правомірна дія іншої особи (боржника), як майнового, так і немайнового характеру. Специфіка дії, як об'єкта суб'єктивного цивільного права, полягає в тому, що управомочена особа може вимагати відомого поводження від іншої конкретної особи чи осіб. Дія є об'єктом тільки зобов'язального права. Разом з тим, необхідно мати на увазі, що у визначених випадках його об'єктом може бути і бездіяльність. Різновидом дії є послуга. Послуга на відміну від роботи — це дії чи діяльність, здійснювані за замовленням, що не мають матеріального результату (наприклад, діяльність зберігача, комісіонера, перевізника і т.п.). Варто мати на увазі, що деякі послуги можуть мати матеріальний результат, але цей результат невіддільний від самої дії чи діяльності. Читайте також:
|
||||||||
|