Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Програмне забезпечення мереж

Для організації обміну даними між комп'ютерами мережі використо­вується кілька видів програмного забезпечення:

· мережні компоненти операційної системи;

· службові та прикладні програми;

· драйвери пристроїв мережі.

Операційна система Windows XPвключає компоненти для організації однорангової локальної мережі. Якщо мережа має виділений сервер, то на ньому встановлюють спеціальне серверне програмне забезпечення.

Для отримання послуг мережі використовують програми, які, як прави­ло, складаються з двох частин:

· клієнтська - надає можливість користувачу звернутися із запитом до ресурсів комп'ютерів, на яких встановлена серверна частина;

· серверна- відповідає на запити клієнтської частини.

Таку технологію побудови програмного забезпечення називають клієнт-серверною.

При обміні даними між комп'ютерами мережі передбачається, що дані без спотворення та втрати надійдуть від відправника адресату. Для цього потрібно, щоб різноманітні комп'ютери, комунікаційні пристрої, мережне обладнання та програмне забезпечення виконували передавання да­них за однаковими чітко визначеними правилами. Такі правила назива­ються мережними протоколами

 

2. У Інтернеті об'єднана безліч комп'ютерів різних типів. Ці комп'ютери можуть використовувати різні операційні системи, але всі вони повинні підтримувати прийнятий для обміну інформацією в Інтернеті стандарт TCP/IP. Абревіатура TCP/IP означає Transmission Control Protocol /Internet Protocol (Протокол Управління Передачею /Протокол Інтернету) і включає два протоколи.

Протокол IP використовується для адресації комп'ютерів в мережі. У кожному пакеті інформації, передаваному по мережі, вказана IP-адрес комп'ютера, завдяки якому інформація і потрапляє за призначенням. IP-адрес складається з чотирьох номерів, розділених крапками. Кожне число в цій адресі займає довжину, рівну одному байту, тому може набувати значень до 255. Наприклад, комп'ютер тижневика "Аргументи і факти" має таку IP-адресу: 194.87.132.3.

Окрім числової IP-адреса, в Інтернеті існує зручніша система адрес, в якій адреса вказується ім'ям домена (domain name). Наприклад, ім'я домена тижневика "Аргументи і факти" www.aif.ru значно легше запам'ятати, чим його адресу. Ім'я домена складається з декількох слів, розділених крапками. Найправіше слово називається ідентифікатором домена верхнього рівня. Зазвичай воно визначає типа установи або країну. Наприклад, для Росії таким ідентифікатором є ru.

При передачі інформації в Інтернеті можуть використовуватися лише IP-адреса. Перетворення імені домена в IP-адрес здійснюється автоматично за допомогою спеціальних комп'ютерів, званих серверами доменних імен (domain name server), і не вимагає вашого втручання.

Протокол TCP визначає, яким чином передавана в мережі інформація розділяється на пакети і поширюється в Інтернеті. Кожен пакет нумерується і передається незалежно, тому пройденные пакетами дороги можуть не збігатися і послідовність їх доставки адресатові може відрізнятися від вихідної послідовності. На кінцевому пункті здійснюється обробка пакетів і відновлюється вихідна інформація.

У мережі Інтернет є спеціальні комп'ютери, так звані вузли (routers), які переміщають інформацію по Інтернету, використовуючи для цього протокол TCP/IP.

Аби користуватися послугами, що надаються Інтернетом, протоколу TCP/IP недостатньо, для кожної послуги існує власний протокол, за допомогою якого користувач спілкується з її постачальником. У наступній таблиці приведені протоколи основних послуг Інтернету:

Послуга Протокол
WWW Hipertext Transfer Protocol (Протокол передачі гіпертексту)
FTP File Transfer Protocol (Протокол передачі файлів)
E-mail Simple Mail Transfer Protocol (Протокол простий поштової передачі)

Для обміну даними в Інтернеті використовується технологія клієнт-сервер. Якщо вам потрібний доступ до ресурсів Інтернету, ви запускаєте на вашому комп'ютері клієнтську програму, яка за допомогою простого і зручного інтерфейсу формує запит у вказаному протоколі і відображує результат обробки запиту. Серверна програма приймає від видалених комп'ютерів запити на виконання певних дій, обробляє запит, що поступив, і відправляє клієнтові результат його виконання.

Для кожного типа сервера потрібна відповідна клієнтська програма. Наприклад, для доступу до WWW ви можете використовувати оглядач Internet Explorer, а для передачі повідомлень по електронній пошті - Microsoft Outlook. Клієнтські програми можуть підтримувати більш за один протокол. Наприклад, Microsoft Outlook може використовуватися як для доступу до електронної пошти, так і до телеконференцій. Прикладом сервера є Microsoft Internet Information Server (IIS), який може надавати WWW- і FTP-услуги.

 

3. Браузер (від англ. Web Browser) або Веб-оглядач - це програма, яка дозволяє проглядати ресурси всесвітньої павутини, тобто дана програма призначена для запиту із сервера Веб-сторінок, та для подальшої їх обробки.

Браузери постійно розвивалися з часів зародження Word Wide Web, і з її зростанням ставали все більш важливою програмою типового персонального комп'ютера.

За даними компанії Net Applications в лютому 2009 найбільш популярними браузерами світу є: MS Internet Explorer (67,51% користувачів), Firefox (21,73%), Safari (8%), Google Chrome (1,15%) Opera (0,71%).

Розглянемо ці браузери на прикладі їхніх найновіших версій, кожен з яких має систему вкладок, менеджер завантажень, пошукову систему, перевірку орфографії, блокування вспливаючих вікон та інше.

Internet Explorer 8 RC1 браузер компанії Microsoft, який постачається разом із операційною системою Windows, через що має статус найрозповсюдженішого браузеру світу. Новий Internet Exsplorer 8 може похизуватися кількома новинками: автоматичне відновлення вкладок після збою; Activities - швидкі команди, доступні з контекстного меню; «розумний адресний рядок» - при введенні адреси браузер повертає результат, заснований не тільки на URL, а й на раніше відвіданні вами сайти; приватний режим роботи InPrivate, що дозволяє заходити на сайти, не залишаючи слідів в історії браузера.

Firefox 3.1 beta 2- браузер від Mozilla Labs код якого був створений з нуля замість браузера Netscape на основі движка Gecko. Основною родзинкою цього браузера є його відкритий вихідний код, що дозволяє за допомогою доповнень налаштовувати його під себе. Найбільш популярними доповненнями є: Adblock plus (блокує рекламні та flash-банери), Video DownloadHelper (дозволяє зкачувати відео та музичні файли з таких популярних Інтернет сервісів як youtube, vkontakte та інші), NoScript (блокує небезпечні елементи JavaScript на Веб-сторінках), FlashGot (перенаправляє посилання в ваш менеджер завантажень) та понад 2000 інших, які допоможуть налаштувати інтерфейс браузера на ваш особистий смак.

Найновіша версія браузера має один з найшвидших в світі на даний час JavaScript движок під назвою GraceMonkey. Також серед новинок з'явився режим приватного перегляду, схожий на InPrivate в IE 8.

Safari 4 beta - третій за популярністю у світі Веб-браузер.

Safari заснований на відкритому коді движка WebKit. Даний Веб-браузер створювався коли підійшов до кінця термін дії договору Apple з Microsoft про підтримку Internet Explorer для платформи Macintosh. Незабаром після появи Safari робота над IE для Macintosh була припинена.

З нововведень в Safari 4 можна відмітити новий надзвичайно швидкий JavaScript движок, список найпопулярніших сайтів при відкритті нової вкладки та абсолютно новий зовнішній вигляд браузера.

Google Chrome 2.0.164.0 - молодий Веб-браузер з відкритим вихідним кодом, що розробляється компанією Google і використовує для відображення Веб-сторінок движок WebKit розроблений для браузера Safari та JavaScript движок V8 який конкурує із GraceMonkey, в результаті чого браузер надзвичайно швидко працює із сервісами Google, такими як Gmail, Earth та інші. Браузер цікавий тим, що кожна вкладка являється окремим процесом, що дозволяє при одній «зависнутій» вкладці зберегти всі дані в браузері.

Розробники обіцяють, що браузер також буде підтримувати доповнення, як в Firefox і це дозволить розширити функціонал браузера, який зараз є надзвичайно бідним.

Opera 10.00 alpha build 1285 - Веб-браузер і програмний пакет для роботи в Інтернеті, що випускається компанією Opera Software ASA. Цікавими можливостями браузера є «жести мишкою», голосове управління, стартова панель «Speed Dial», менеджер завантажень, поштовий клієнт, BitTorrent клієнт, та підтримка віджетів - графічних модулів, які працюють у вікні браузера.

Відповідність браузерів Веб-стандартам перевіряється незалежними тестами на вразливість та швидкодію.

Acid3 - незалежний тест підтримки браузером Веб-стандартів, який здійснює перевірку 100 ймовірно його уразливих місць.

Отже, зараз існує велика кількість Веб-оглядачів, які успішно конкурують між собою у так званій «війні браузерів». Нажаль на даний час ідеального браузера не існує, але ви можете вибрати той, який найбільше відповідає вашим вимогам.

У Росії вийшов перший дитячий інтернет-браузер, ідеться у прес-релізі розробників, компанії "Нове покоління". Програма називається "Гогуль" і дозволяє дітям подорожувати по заздалегідь схваленим батьками і педагогами сайтам. Всього в базі даних "Гогуля" понад сім тисяч російськомовних ресурсів, а також більше півмільйону фотографій і відеороликів.

Творці ресурсу і браузера відзначають, що "Гогуль" не використовує складних алгоритмів батьківського контролю, для яких характерні помилкові спрацьовування. "Гогуль" керується принципом "все, що не дозволено - заборонено". Відбором дозволених матеріалів займається спеціально створена команда фахівців. Наприклад, серед дозволених для відвідин сайтів - портал "Єдина Росія" і сайт футбольного клубу "Спартак".

"Гогуль" дозволяє батькам набудувати розклад доступу дитини в інтернет і, зокрема, встановити загальну тривалість перебування в Мережі. До осені "Гогуль" зможе розподілювати сайти за віком.

Розробка браузера почалася в лютому 2008 року. Неназваний приватний інвестор вклав в проект 15 мільйонів рублів. Поки доступна тільки бета-версія браузера. Нею можна користуватися безкоштовно. Коли вийде остаточна версія і чи буде вона платною, поки невідомо.

 


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. II.1 Програмне забезпечення
  3. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  4. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  5. Абонентський стик ISDN мережі
  6. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  7. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  8. Адресація в IP-мережах
  9. Аналіз вузьких місць у мережі
  10. Аналіз програмного забезпечення з управління проектами.
  11. Апаратне забезпечення USB
  12. Апаратне забезпечення мереж




Переглядів: 2900

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | ОСНОВИ ТРУДОВОГО ПРАВА УКРАЇНИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.