Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Соціальна корекція і терапія

Соціальна адаптація

Адаптація в широкому розумінні– це проблема виживання людини через пристосування потенцій організму індивіда до процесів природного й соціального середовища. Виділяють чотири види адаптації людини: біологічна, фізіологічна, психологічна, соціальна.

Поняття “соціальна адаптація” підкреслює, що за відносно короткий проміжок часу особистість або соціальна група активно освоює нове соціальне середовище.

Процес соціальної адаптації розглядається на трьох рівнях: суспільство (макросередовище) – адаптація до особливостей соціально-економічного, політичного, духовного й культурного розвитку суспільства; соціальна група (мікросередовище) – адаптація людини або, навпаки, її дезадаптація на рівні соціальної групи, колективу); сам індивід – внутрішньоособистісна адаптація – прагнення досягти гармонії індивіда з гармонією інших індивідів.

Соціальна реабілітація – комплекс заходів, спрямованих на поновлення людини в правах, соціальному статусі, здоров'ї, дієздатності.

Ефективність соціальної реабілітації залежить від дотримання таких принципів: етапність, диференційованість, комплексність, спадкоємність, послідовність, безперервність у проведенні заходів, доступність і переважна безкоштовність для тих, хто найбільше цього потребує.

Соціальна реабілітація, будучи однією із загальних технологій соціальної роботи, спрямована на відновлення не тільки здоров'я, працездатності, але й соціального статусу особистості.

Соціальна корекція – це діяльність соціального суб'єкта з виправлення тих особливостей соціально-психолого-педагогічного плану, які не відповідають прийнятим у суспільстві моделям і стандартам.

Корекційний вплив передбачає: відновлення (відтворення тих рис соціального об'єкта, що переважали до появи відхилення); компенсування (посилення тих якостей або тієї діяльності соціального об'єкта, що можуть замінити втрачене в результаті якихось порушень); стимулювання (спрямованість на активізацію позитивних рис і діяльності соціального об'єкта); виправлення (заміна негативних властивостей, якостей соціального об'єкта на позитивні).

Корекція соціальна нерозривно пов'язана з терапією. Соціальна терапія – цілеспрямований процес практичного впливу відповідних державних структур, суспільних організацій і об'єднань на конкретні форми вияву соціальних відносин або соціальних дій.

В основному технологія соціальної терапії у вітчизняній науці і практиці зводиться до технології і методів психотерапії.

Соціальне проектування – систематичний опис соціального експерименту, що містить пропозиції щодо даної розробки на практиці. Результатом соціального проектування є науково обґрунтовані варіанти планового розвитку нових соціальних процесів і явищ.

Соціальне проектування ґрунтується на специфічних методах: мозкової атаки, ділової гри, вживання в роль, аналогії, асоціації, синектики [22,49,50].


Читайте також:

 1. Аверсивна терапія і символічна економія
 2. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
 3. Аксіологія права у структурі філософсько-правового знання. Соціальна цінність права.
 4. Арт-терапія в роботі з дітьми, які перенесли сексуальне насильство
 5. Арт-терапія в роботі з правопорушниками
 6. Б. Громадсько-політичний рух 60-90 рр. ХІХ ст. інтелігенції Росії та України, в центрі уваги яких був народ, селянська община та соціальна революція.
 7. Біологічна, соціальна та психологічна сутність здоров’я.
 8. Визначення поняття соціальна мобільність.
 9. Генеза і соціальна сутність мистецтва.
 10. Генна терапія
 11. ГЕШТАЛЬТ - терапія
 12. Господарська, економічна та соціальна діяльність підприємства
Переглядів: 1156

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Соціальна діагностика і профілактика | Соціальне прогнозування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.