Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СЕЧІ

Сеча - біологічна рідина, що виробляється нирками й виводиться з організму по сечовивідних шляхах. Кров, проходячи через ниркові клубочки, у результаті трохи підвищеного гідравлічного тиску піддається ультрафільтрації. Ультрафільтрат, або первинна сеча, по хімічному складу дуже близька до плазми крові й відрізняється від неї тільки відсутністю колоїдних часток, тобто білків, які нормально в здорової людини через стінки не проникають. Для дослідження збирають всю порцію ранкової сечі після ретельного туалету статевих органів. Мочу необхідно збирати в чистий, сухий посуд; зберігати до дослідження можна не більше 1,5 години в холодному місці. Застосування речовин, що консервують, небажано, але допускається у вигляді виключення, якщо аналіз не може бути зроблений у певний час. Кращі результати спостереження при обробці сечі тимолом.

Кольори. Нормальна сеча пофарбована в більш-менш насичені жовті кольори (від солом'яного до жовтого). Забарвлення сечі може мінятися при прийомі лікарських препаратів (амідопірину, саліцилатів й ін.) або вживання деяких харчових продуктів (буряка, чорниці). Патологічно змінене забарвлення сечі буває при гематурії (вид м'ясних помий), білірубінурії (червоні-оранжево-червоні кольори).

Прозорість.У нормальній сечі всі складові частини перебувають у розчині, тому свіжа сеча зовсім прозора. Якщо сеча виявляється мутною в момент виділення, то це обумовлено наявністю в ній великої кількості клітинних утворень, солей, бактерій, жиру.

Реакція сечі.Визначення за допомогою лакмусового паперу варто проводити одночасно двома її видами: синьої й червоної. Результати: 1) синій лакмусовий папір червоніє, червоний не змінює своїх кольорів – кисле середовище; 2) червоний лакмусовий папір – синіє, синя – не змінює своїх кольорів - лужне середовище; 3) обидва види паперу не змінюють своїх кольорів – нейтральне середовище. Сеча здорових дорослих людей при звичайному харчуванні має середні значення pН від 5,0 до 7,0. Коливання pН сечі обумовлені харчуванням; м'ясна дієта спричиняє кислу реакцію сечі, рослинна дієта - лужну.

Відносна щільність сечі залежить від концентрації розчинених у ній речовин (білка, глюкози, сечовини, солей натрію й ін.). Кожні 3 г/л на 0,001, а кожні 10 г/л глюкози збільшують цифру щільності на 0,004. Цифри щільності ранкової сечі, рівні або перевищуючі 1,018, свідчать про збереження концентраційної здатності нирок і виключають необхідність її дослідження за допомогою спеціальних проб. Дуже високі або низькі цифри щільності ранкової сечі вимагають з'ясування причин, що обумовили ці зміни.


Читайте також:

  1. Аеродинамічні властивості колісної машини
  2. Аналізатори людини та їхні властивості.
  3. Аналізатори людини та їхні властивості.
  4. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  5. Білки, властивості, роль в життєдіяльності організмів.
  6. Біосфера Землі, її характерні властивості
  7. Будова атомів та хімічний зв’язок між атомами визначають будову сполук, а отже і їх фізичні та хімічні властивості.
  8. Будова і властивості аналізаторів
  9. Векторний добуток і його властивості.
  10. Види і властивості радіоактивних випромінювань
  11. Визначення добутку на множині цілих невід’ємних чисел, його існування та єдиність. Операція множення та її основні властивості (закони).
  12. Визначення суми на множині цілих невід’ємних чисел, її існування та єдиність. Операція додавання та її основні властивості (закони).




Переглядів: 1833

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність біологічного окислювання. | Хімічне дослідження

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.