Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Системи планування виробничих ресурсів МКРІІ

Системи планування матеріальних ресурсів MRP

Етапи розвитку інформаційних систем

Системи планування матеріальних ресурсів MRPР (Material Resource Planning) з'явилися приблизно на початку 70-х років XX ст. і переважали до кінця 70-х років. Інакше абревіатуру MRP розшифровують «Material Requirements Planning» — планування матеріальних потреб. Системи планування матеріальних ресурсів реалізують основні положення концепції MRP, сформульованої APICS (американським товариством з управління виробництвом і запасами):

виробнича діяльність описується як потік взаємопов'язаних замовлень;

за виконання замовлення враховуються обмеження ресурсів: забезпечується мінімізація виробничих циклів і запасів: замовлення постачання і виробництва формуються на основі замовлень реалізації і виробничих графіків:

прямування замовлень ув'язується з економічними показниками: виконання замовлення завершується до того моменту, коли воно необхідне.

Надалі розвиток концепції MRP здійснювався в напрямі роз­ширення функціональних можливостей підприємства задля пов­нішого задоволення потреб клієнтів і зниження виробничих ви­трат. Це привело до того, що наприкінці 70-х років концепцію MRP було доповнено положеннями про формування виробничої програми в масштабах усього підприємства і контроль її вико­нання на рівні підрозділів (Closed Loop або, іншими слова­ми, відтворення замкнутого циклу в МRP-системах).

Переважний розвиток систем планування виробничих ресур­сів МRPІІ (Manufacturing Resource Planning) відбувався у період з кінця 70-х — до кінця 80-х років. Основна суть концепції МRPІІ зводиться до того, що прогнозування, планування і конт­роль виробництва здійснюється для повного його циклу, почи­наючи від закупівлі сировини і закінчуючи відвантаженням то­вару споживачеві.

Стандарт APICS на системи класу МRPІІ містить опис 16 груп функцій системи, серед яких планування продажу і виробництва, розроблення графіка випуску продукції, планування матеріаль­них потреб, планування виробничих потужностей, управління попитом, управління на рівні виробничого цеху тощо.

Упровадження систем MRPІІ забезпечувало зростання ефек­тивності роботи підприємств. Ця методологія базується на низці об'ємних взаємопов'язаних функціональностей, серед яких:

- бізнес-планування (Business Planning):

- планування виробництва (Production Planning):

- системи поточного виробництва типу «точно-у-строк» (Just-in-Time? JIT та ін.

 

Але системи MRPII не позбавлені деяких вад. Це:

— слабка інтеграція із системами проектування та конструю­вання продукції, що є особливо негативним для підприємств, які виробляють конструктивно складну продукцію;

— слабка інтеграція із системами проектування технологічних процесів та автоматизації виробництва;

— недостатнє насичення системи управління функціями управ­ління витратами;

— відсутність інтеграції І процесами управління фінансами і кадрами;

— орієнтація системи управління підприємством виключно на існуючі замовлення, що ускладнює прийняття рішень на тривалу, середньострокову, а іноді й на короткострокову перспективу.

6.1.2.3. Системи планування ресурсів підприємства ЕRP

Системи планування ресурсів підприємства ЕRP (Enterprise Resource Planning) займають переважні позиції з кінця 80-х років. Системи цього класу орієнтовані на роботу з фінансовою інфор­мацією для розв'язування задач керування великими корпорація­ми з територіальне рознесеними ресурсами. ERP реалізує всі не­обхідні операції для одержання ресурсів, виготовлення продукції, її транспортування і розрахунків за замовленнями клієнтів. Крім наведених функціональних вимог, до систем ЕRP ставляться й нові технологічні вимоги щодо застосування потужної комп'ю­терної графіки, використання реляційних баз даних, наявності САSE-засобів для розвитку систем, архітектури обчислювальних систем типу «клієнт-сервер» та їх сумісності з основними про­грамно-апаратними платформами, тобто «відкритості» систем.

Суттєвою рисою систем ERP, отриманою ними у спадок від МRPII, було те, що розв'язання задач планування виробництва у цих системах базувалося на застосуванні календарно-планових нормативів. Хибність такого підходу полягає у тому, що він су­перечить необхідності оптимізації планування. Елементи оптимізації планування у традиційних МRPІІ/ЕRP системах зустрічали­ся лише па нижньому рівні — за розв'язання задач оперативного планування із застосуванням методів теорії розкладів.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. VI. Філогенез нервової системи
  9. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  10. Автокореляційна характеристика системи
  11. Автоматизація виробничих процесів
  12. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ




Переглядів: 1309

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація інформаційних систем | Розвинені системи планування АРS

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.