Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інформаційні системи і технології. Їх класифікація в організаційному управлінні

Інформаційна система управління персоналом

 

Сучасні підприємства і фірми є складними організаційними системами, окремі складові яких – основні і оборотні фонди, трудові і матеріальні ресурси і інші – постійно змінюються і знаходяться в складній взаємодії один з одним. Функціонування підприємств і організацій різного типу в умовах ринкової економіки поставило нові задачі по вдосконаленню управлінської діяльності на основі комплексної автоматизації управління всіма виробничими і технологічними процесами, а також трудовими ресурсами.

Ринкова економіка приводить до зростання об'єму і ускладнення задач, вирішуваних у області організації виробництва, процесів планування і аналізу, фінансової роботи, зв'язків з постачальниками і споживачами продукції, оперативне управління якими неможливе без організації сучасної автоматизованої інформаційної системи (ІС).

Інформаційна система управління– сукупність інформації, економіко-математичних методів і моделей, технічних, програмних, інших технологічних засобів і фахівців, призначена для обробки інформації і ухвалення управлінських рішень [1].

Інформаційна система управління повинна вирішувати поточні задачі стратегічного і тактичного планування, бухгалтерського обліку і оперативного управління фірмою. Багато облікових задач (бухгалтерського і матеріального обліку, податкового планування, контролю і т. д.) розв'язуються без додаткових витрат шляхом вторинної обробки даних оперативного управління. Облік є необхідним додатковим засобом контролю. Використовуючи оперативну інформацію, одержану в ході функціонування автоматизованої інформаційної системи, керівник може спланувати і збалансувати ресурси фірми (матеріальні, фінансові і кадрові), прорахувати і оцінити результати управлінських рішень, налагодити оперативне управління собівартістю продукції (товарів, послуг), ходом виконання плану, використовуванням ресурсів і т.д. Інформаційні системи управління дозволяють:

- підвищувати ступінь обґрунтованості схвалюваних рішень за рахунок оперативного збору, передачі й обробки інформації;

- забезпечувати своєчасність ухвалення рішень з управління організацією в умовах ринкової економіки;

- добиватися зростання ефективності управління за рахунок своєчасного представлення необхідної інформації керівникам всіх
рівнів управління з єдиного інформаційного фонду;

- погоджувати рішення, що приймаються на різних рівнях
управління і в різних структурних підрозділах;

- за рахунок інформованості управлінського персоналу про поточний стан економічного об'єкту забезпечувати зростання продуктивності праці, скорочення невиробничих втрат і т.д.

Класифікація інформаційних систем управління залежить від видів процесів управління, рівня управління, сфери функціонування економічного об'єкту і його організації, ступеня автоматизації управління.

Основними класифікаційними ознаками автоматизованих інформаційних систем є:

- рівень в системі державного управління;

- область функціонування економічного об'єкту;

- види процесів управління;

- ступінь автоматизації інформаційних процесів.

Відповідно до ознаки класифікації по рівню державного управління автоматизовані інформаційні системи діляться на федеральні, територіальні (регіональні) і муніципальні ІС, які є інформаційними системами високого рівня ієрархії в управлінні.

ІС федерального значення вирішують задачі інформаційного обслуговування апарату адміністративного управління і функціонують у всіх регіонах країни.

Територіальні (регіональні) ІС призначені для вирішення інформаційних задач управління адміністративно-територіальними об'єктами, розташованими на конкретній території.

Муніципальні ІС функціонують в органах місцевого самоврядування для інформаційного обслуговування фахівців і забезпечення обробки економічних, соціальних і господарських прогнозів, місцевих бюджетів, контролю і регулювання діяльності всіх ланок соціально-економічних областей міста, адміністративного району і т.д.

Класифікація по області функціонування економічного об'єкту орієнтована на виробничо-господарську діяльність підприємств і організацій різного типу. До них відносяться автоматизовані інформаційні системи промисловості і сільського господарства, транспорту, зв'язки, банківські ІС та ін.

По видах процесів управління ІС діляться на:

ІС управління технологічними процесами призначені для автоматизації різних технологічних процесів (гнучкі технологічні процеси, енергетика і т. д.).

ІС управління організаційно-технологічними процесами є багаторівневими, ієрархічними системами, які поєднують в собі ІС управління технологічними процесами і ІС управління підприємствами.

Найбільше поширення набули ІС організаційного управління, які призначені для автоматизації функцій управлінського персоналу. Враховуючи найширше застосування і різноманітність цього класу систем, часто різні інформаційні системи розуміються саме в цьому тлумаченні. До цього класу ІС відносяться інформаційні системи управління як промисловими фірмами, так і непромисловими економічними об'єктами – підприємствами сфери обслуговування. Основними функціями таких систем є оперативний контроль і регулювання, оперативний облік і аналіз, перспективне і оперативне планування, бухгалтерський облік, управління збутом і постачанням та рішення інших економічних і організаційних задач.

Інтегровані ІС призначені для автоматизації всіх функцій управління фірмою і охоплюють весь цикл функціонування економічного об'єкту: починаючи від науково-дослідних робіт, проектування, виготовлення, випуску і збуту продукції до аналізу експлуатації виробу.

Корпоративні ІС використовуються для автоматизації всіх функцій управління фірмою або корпорацією, що має територіальну роз'єднаність між підрозділами, філіалами, відділеннями, офісами і т.д.

ІС наукових досліджень забезпечують рішення науково-дослідних задач на базі економіко-математичних методів і моделей.

Навчальні ІС використовуються для підготовки фахівців в системі освіти, при перепідготовці і підвищенні кваліфікації працівників різних галузей економіки.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  5. IV. Розподіл нервової системи
  6. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  7. IV. Філогенез кровоносної системи
  8. POS-системи
  9. PR-технології.
  10. V. Класифікація і внесення поправок
  11. V. Класифікація рахунків
  12. VI. Філогенез нервової системи




Переглядів: 1000

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання для перевірки знань | ИНФОРМАЦИОННІЕ ТЕХНОЛОГИИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.