Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 17. Господарство незалежної України і формування сучасної економічної теорії

Тема 16. Розвиток радянської економічної науки

Тема 15. Економічні концепції західно-Європейської соціал-демократії

Історія формування і загальна характеристика еволюції економічної теорії соціал-демократії. Соціал-реформізм як вихідна ідея і загальна платформа сучасної соціал-демократії. Концепція “демократичного соціалізму” як теоретична платформа соціал-реформізму.

Соціал-реформістські моделі “змішаного економічного ладу”. Основні риси демократичного соціалізму і його економічної системи. Питання соціальної справедливості, заробітної плати, зайнятості, власності і ролі держави в економіці у програмах сучасної соціал-демократії.

Суть концепції “функціонального соціалізму”. “Екологічний соціалізм”. Національні і регіональні відмінності економічних програм соціал-демократії, стратегії, тактики і методів їх реалізації. Зміни пріоритетів в деяких напрямках економічної політики соціал-демократів у 80-90-х роках.

Основні етапи становлення й розвитку економічної науки в СРСР. Господарський розвиток України в період боротьби за державну незалежність (1917-1921 р.р.). Економічні програми національних урядів України. Політика “воєнного комунізму”. Альтернативні теорії О.В. Чаянова і М.Д. Кондратьєва. “Затрати-випуск” В. Леонтьєва. Створення концепції міжгалузевого балансу.
Л.Н. Юровський про ринкову рівновагу і грошову реформу. Економіко-математична школа. Є.Є. Слуцький.

Розвиток економічної думки у повоєнний період. Проблеми політичної економії капіталізму та соціалізму в працях радянських економістів в 60-90 роках. Внесок українських економістів у розвиток економічної теорії в період радянської доби. Криза марксистської політичної економії як відображення кризи соціалізму.

Прийняття “Декларації про державний суверенітет України” (16 липня 1990 р. ) та Акту про державну незалежність України (24 серпня 1991 р.). Проблеми соціально-економічного реформування українського господарства. Негативні наслідки догматизму, відрив від практики. Дискусії про шляхи виходу із кризи. Прорахунки й труднощі у вирішенні та здійснення незалежної економічної політики в першій половині 90 років ХХ ст.

Становлення банківської і грошової системи України. Грошова реформа (1996 р.), її суть і зв’язок з монетарною політикою. Розвиток інфраструктури. Роль держави у становленні цивілізованих ринкових відносин. Економічне становище держави у другій половині 90 р. ХХ ст. Соціально-економічна криза та пошук напрямів її подолання. Структурна та інвестиційна політика.

Теоретичні моделі соціально-економічного розвитку. Роль і місце економіки України у світовому економічному розвитку. Проблеми інтеграції у світове господарство.


Читайте також:

  1. А .Маршалл - основоположник неокласичної теорії.
  2. А/. Верховна Рада України.
  3. АГД як галузь економічної науки
  4. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  5. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  6. Аграрні закони України
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  10. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  11. Адміністрація Президента України
  12. Адреси бібліотек України




Переглядів: 477

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема14. Інституціоналізм | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.