Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТЕМА 12. Економічний розвиток України в умовах радянської економічної системи та його трактування в економічній думці.

ТЕМА 11. Світове господарство та основні напрямки економічної думки на етапі інформаційно-технологічної революції (кінець ХХ – початок ХХІ ст.).

Інформаційно-технологічна революція та її вплив на механізм функціонування економіки. Формування «нової» економіки та її характерні риси. Структурні зрушення у сучасній економіці.

Світове господарство в кінці ХХ – на початку ХХІ ст. Крах соціалістичної системи. Проблеми економічного розвитку постсоціалістичних країн. Перерозподіл сфер економічного впливу на світовій арені. Міжнародна економічна інтеграція та тенденції її розвитку. Національні особливості функціонування економічних систем. Вплив інститутів на економічний розвиток. Еволюція систем державного регулювання у сучасних умовах. «Вашингтонський» і «поствашингтонський консенсус». Зміна місця і ролі держави у сучасній економіці.

Глобалізація економічних процесів та формування нової економіки. Глобалізація економічних процесів. Посилення конкуренції на світових ринках. Сировинні, енергетичні, продовольчі кризи. Глобальні економічні проблеми. Економічні суперечності між розвиненими країнами та іншим світом. Поява «нових лідерів» на економічній арені.

Еволюція і проблеми розвитку сучасної економічної науки. Теоретичні та методологічні проблеми економічної науки. Проблеми предмета та метода економічної науки. Сучасні концепції метода. Методологія позитивної економічної науки: апріорізм Л. Роббінса; «ультраемпіризм» Т. Хатчинсона; інструменталістський синтез М. Фрідмена. Фальсифікаціоністська доктрина. Альтернативні концепції метода: системне моделювання; радикальний раціоналізм; методологічний плюралізм.

Еволюція сучасних економічних концепцій. Розвиток сучасної мікроекономіки і теорії ринку. Дослідження невизначеності, ризику, асиметрії інформації; «провалів» ринку. Еволюція макроекономічної теорії. Теоретичні та методологічні проблеми нової класичної теорії. Нове кейнсіанство. Розвиток нового синтезу. Подальший розвиток нової інституціональної теорії. Теорії світового господарства. Теорії економіки країн, що розвиваються. Теорії трансформації економіки і суспільства..

Економіка України в 20-ті – 30-ті роки ХХ ст. Економічна політика більшовиків в Україні. Політика воєнного комунізму. Нова економічна політика в Україні. Передумови переходу до нової економічної політики. Суть НЕПу. Хід НЕПу в Україні та його наслідки. Грошова реформа. Згортання НЕПу.

Індустріалізація та колективізація та їх наслідки для України. Проголошення курсу на індустріалізацію. Перша п’ятирічка та її завдання. Наслідки першої п’ятирічки для України. Друга та третя п’ятирічки. Наслідки індустріалізації для економіки України. Колективізація в Україні та її передумови. Хід колективізації в Україні. Політика ліквідації куркулів. Наслідки колективізації для України. Голодомор в Україні.

Західно-Українські землі в 20 – 30 рр. XX ст. Економічне становище західно-українських земель. Характеристика розвитку промисловості та сільського господарства. Розвиток кооперативного руху. Економічна політика радянської влади після приєднання Західної України.

Економіка України у роки Другої світової війни та післявоєнна відбудова народного господарства. Економічні заходи Радянської Влади в Україні в перші місяці війни. Евакуація української промисловості. Економічне становище України у роки окупації. Економічні наслідки війни для економіки України. Початок та хід відбудови господарства України у роки та після війни.

Розвиток господарства України у другій половині ХХ ст. Господарський розвиток у 50-ті рр. Економічні реформи 60-х рр. Розвиток промисловості та сільського господарства України в 70-ті рр. Україна в умовах кризи радянської тоталітарної системи і спроб її модернізації.„Перебудова” в Україні у 80-ті рр.

Становлення довоєнної радянської економічної думки. Розвиток теорії планового господарства. Концепція «єдиної фабрики». Доктрина Н. Бухаріна. Дискусії 20-х років. Проблеми індустріалізації. Є Преображенський. Концепції розвитку сільського господарства і кооперації. Погляди А.В. Чаянова. Розвиток теорії економічної динаміки. Вклад Н.Д. Кондратьєва в економічну науку. Теорія довгих хвиль. Проблеми регулювання, планування та прогнозування.

Післявоєнна радянської економічна думка. Економічні дискусії в умовах економічних реформ 60-х рр. Побудова політичної економії соціалізму. Спроби системного викладення соціалістичного економічного ладу. Школа Н.А. Цаголова. «Конструктивна політекономія» і пошуки оптимального функціонування економіки. Роботи Л.В. Канторовича, С.С. Шаталіна. Відтворювальна модель Я.А. Кронрода. Моделі виробничих відносин А.К. Покритана і Л.І. Абалкіна. Пошук основного економічного закону соціалізму. Проблеми соціалістичної власності в економічних дискусіях. Проблеми господарського механізму та системи планування. Проблеми подолання неефективності економіки та пошук шляхів реформування соціалістичної системи у 80-ті роки.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
  9. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  10. VI. Філогенез нервової системи
  11. А/. Верховна Рада України.
  12. Автокореляційна характеристика системи




Переглядів: 619

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 10. Розвиток національних економік країн Європейської цивілізації в системі світового господарства під впливом науково-технічної революції (друга половина ХХ ст.). | НАЙДАВНІШІ ЧАСИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.