МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Варіант 1Варіант 3 Варіант 2
1Галицько-Волинське князівство перестало існувати у: а) 1240 р.; б) 1242 р.; в) 1340 р.; г) ваш варіант.
2Першу спробу приєднати Галицько-Волинське князівство до Литви зробив: а) Любарт; б) Ольгерд; в) Вітовт.
3У XIV ст. на землі Галичини претендували: а) Чехія; б) Московське князівство; в) Угорщина; г) Польща; д) Литва.
4„Литовський статут” – це: а) збірка законів; б) указ короля; в) союз 2 держав.
5 За якою угодою визнавався політичний суверенітет Литви на чолі з Великим князем: а) Кревською; б) Городельською; в) Люблінською?
6Великими українськими магнатами у XIV - XVІ ст. були сім’ї: а) Острозьких; б) Вишневецьких; в) Семиренко; г) Терещенко.
7Унія – це: а) державні акти польських королів; б) об’єднання, союз між державами; в) самоуправління певної частини держави.
8Розташуйте у хронологічній послідовності події: а) шлюб Ягайла та Ядвіги; б) битва на Синіх Водах; в) перехід Смоленщини та Чернігово–Сіверщини до Московського князівства; г) Брестська унія.
9„Ординація” була підписана між: а) поляками та литовцями; б) литовцями та українськими селянами; в) турками та поляками; г) поляками та козаками.
10Коли виникла держава Річ Посполита: а) у 1385 р.; б) у 1569 р.; в) у 1596 р.; г) ваш варіант.
1 В якій послідовності княжили великі князі литовські: а) Ольгерд, Гедимін, Ягайло; б) Гедимін, Ольгерд, Ягайло; в) Ягайло, Гедимін, Ольгерд.
2Кревська унія була укладена між: а) Польщею та Великим Князівством Литовським; б) Польщею та Річчю Посполитою; в) Литвою та Польщею.
3Річ Посполита виникла внаслідок підписання унії: а) Кревської; б) Брестської; в) Люблінської.
4Битва на Синіх Водах (1362 р.) відбулася між: а) литовськими та ординськими військами; б) руськими та литовськими військами; в) руськими та турецькими військами.
5Литовські статути були прийняті в: а) 1529, 1566, 1588; б) 1529, 1566, 1599; в) 1526, 1566, 1599.
6Міста в Україні у період середньовіччя були: а) закриті та відкриті; б) державні та приватновласницькі; в) княжі та шляхетські.
7Професійні общини ремісників мали назву: а) цехи; б) майстерні; в) гільдії.
8За яким Литовським статутом шляхта стала господарем усіх земель: а) 1529 р.; б) 1566 р.; в) 1588 р.?
9Панщина – це: а) відробіткова повинність; б) грошовий податок; в) обробка панського поля.
10Поставте в хронологічній послідовності факти: а) утворення козацтва; б) посилення феодального та кріпосницького гніту в 15 ст.; в) розгортання визвольної та антифеодальної боротьби; г) заснування Січі; д) загарбання українських земель іноземними державами.
Визвольна війна українського народу (1648-1654)
1Розташуйте у хронологічному порядку битви: а) під Пилявцями; б) під Жовтими Водами; в) під Берестечком; г) під Батогом.
2Розставте договори у хронологічній послідовності: а) „Березневі статті”; б) Зборівський мир; в) Переяславська рада; г) Білоцерківський мир.
3Адміністративно-територіальна одиниця в Україні, що виникла в період національно-визвольної війни: а) паланка; б) полк; в) сотня; г) воєводство.
4Самоуправління, право самостійного вирішення внутрішніх питань якоюсь частиною держави: а) федерація; б) конфедерація; в) протекторат; г) автономія.
5Україна одержала право на автономію у складі Польщі: а) за „Березневими статтями”; б) за Зборівським мирним договором; в) за рішенням Переяславської ради; г) за Віленським перемир’ям.
6У битві під Зборовом українцям надавали допомогу: а) російські козаки; б) кримські татари; в) турки; г) поляки.
7Під Берестечком козаки перемогли поляків: а) так; б) ні.
8Вища військова й цивільна адміністрація в Україні у другій половині XVII століття: а) генеральна старшина; б) полкова старшина; в)сотенна старшина.
9. Яка з двох подій відбулася раніше: а) смерть Б.Хмельницького; б) Переяславська рада.
10„Березневі статті” передбачали: а) військовий союз України та Росії; б) васальну залежність України від Росії; в) автономію України у складі Росії; г) встановлення протекторату Росії над Україною.
Читайте також:
|
||||||||
|