МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Об’єкти нормування праціСуть і значення нормування праці. Нормований і ненормований робочий час. 2.1.Нормований час включає всі затрати часу, що є об’єктивно необхідними для виконання конкретного завдання, а отже, підлягають нормуванню. Це таке: 2.1.1.Час продуктивної роботи. 2.1.2.Час регламентованих перерв. 2.2.Ненормований робочий час не є об’єктивно необхідним, а отже не включається до складу норми. Це таке: 2.2.1.Час непродуктивної роботи. 2.2.2.Час нерегламентованих перерв.
Нормування праці спрямоване на встановлення оптимальних співвідношень між витратами та результатами праці, а також між чисельністю працівників різних груп та кількістю одиниць обладнання. Зміст роботи з нормування праці на підприємстві включає: · аналіз виробничого процесу; · поділ його на частини; · вибір оптимального варіанта технології й організації праці; · проектування режимів роботи обладнання, прийомів і методів роботи, систем обслуговування робочих місць, режимів праці і відпочинку; · розрахунок норм згідно з особливостями технологічного і трудового процесів. Норми праці повинні відповідати найефективнішим для конкретних умов варіантам технологічного процесу, організації праці, виробництва і управління. На основі норм праці розраховують трудомісткість виробничої програми, визначають необхідну чисельність персоналу і його структуру на підприємстві, розраховують економічну ефективність науково-технічних та організаційних нововведень. Норми праці повинні встановлюватися на рівні, що відповідає мінімуму сумарних витрат виробництва на випуск запланованого обсягу продукції.
Виділяють дві форми витрат праці: · витрати робочого часу; · витрати робочої сили (фізичної та нервової енергії людини). Відповідно до цього виділяють дві групи об’єктів нормування праці: · ті, що характеризуються переважно витратами робочого часу; · ті, що характеризуються переважно витратами робочої сили. Найширше вживаним об’єктом нормування праці є робочий час. Він нормується на різних рівнях і різними видами норм. На державному рівні робочий час нормується для забезпечення певної кількості праці, необхідної для нормальної життєдіяльності суспільства, а також для дотримання прав людини на збереження здоров’я, відпочинок і всебічний розвиток. В Україні така норма робочого часу встановлюється відносно робочого тижня і становить 40 годин при нормальних умовах праці. В шкідливих умовах праці, а також для певних категорій працівників (неповнолітні, інваліди, матері малолітніх дітей, вагітні жінки) норма робочого часу скорочується. До об’єктів, що характеризуються переважно витратами робочої сили, належать встановлення обсягу роботи, зони обслуговування, а також норм витрат фізичної та нервової енергії. При нормуванні обсягу роботи він встановлюється у вигляді нормованого завдання на певний період часу (зміну, місяць). Зона обслуговування визначається кількістю засобів виробництва, ефективну роботу яких може забезпечити один працівник або бригада. Витрати фізичної і нервової енергії працівників можуть характеризуватися темпом роботи, мірою зайнятості працівників протягом робочого часу, показниками втомлюваності та ін. Для характеристики цих показників найбільше підходять норми тяжкості праці. Складовими тяжкості праці є її інтенсивність, стан виробничого середовища та ін. Норми тяжкості праці регламентують допустимі навантаження на організм працівника і використовуються для обґрунтування часу на відпочинок, встановлення компенсації за несприятливі умови праці та ін.
Читайте також:
|
||||||||
|