Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Відділ Tenericutes

Сюди належать прокаріоти, у яких відсутня клітинна стін­ка (називаються мікоплазмами) і які не здатні до синтезу поперед­ників пептидоглікану. Клітини оточені елементарною плазма­тичною мембраною, плеоморфні, розрізняються за розмірами (найменший розмір 0,15-0,20, найбільший — 10 мкм). Харак­терні нитчасті форми, що гілкуються. Розмноження може відбу­ватися брунькуванням, фрагментацією та/або бінарним поділом. Нерухомі, для деяких видів характерна рухомість (ковзання). За Грамом, не фарбуються. Для росту потрібні складні поживні середовища (середовища з високим осмотичним тиском). Ці орга­нізми інколи нагадують L-форми бактерій, які не мають клітин­ної стінки (особливо часто виникають у грампозитивних еубактерій), але відрізняються від цих еубактерій тим, що не здатні ревертувати до нормального типу і утворювати клітинну стінку. Бага­тьом видам додатково потрібні для росту холестерол і довголанцюгові жирні кислоти. Вміст ГЦ в ДНК — 23-46 %.

Відсутність клітинної стінки зумовила своєрідність будо­ви бактерій цієї групи: 1) поліморфізм клітин — сферичні, еліпсоподібні, дископодібні, паличкоподібні, нитчасті, такі, що галузяться; 2) стійкість до антибіотиків, які специфічно діють на клітинну стінку (наприклад, до пеніциліну та його аналогів); 3) наявність добре розвинутої стабільної еластичної плазматич­ної мембрани.

Об'єднані в клас Mollicutes (складається з однієї частини — № 21). У Керівництві Бергі з ідентифікації бактерій (1997 р.) мікоплазми розміщені у групі № 30. Представники цього класу є найдрібнішими прокаріотами, здатними самостійно розмно­жуватися. Вони об'єднані в порядок Mycoplasmatales і три родини: Mycoplasmataceae, Acholeplasmataceae i Spiroplasmataceae. Класифікація мікоплазм на родини проведена за їх відношен­ням до стеринів: стеринзалежні мікоплазми родини Mycoplasma­taceae потребують екзогенного холестерину (та інших стеринів), який є основним компонентом мембранних ліпідів паразитич­них мікоплазм; мікошіазми родини Acholeplasmataceae є стерин-незалежними.

Енергію одержують за рахунок окиснення чи зброджування органічних сполук (моно- і полісахариди), неорганічних сполук (залізо, марганець). Відсутність хінонів і цитохромів свідчить про те, що дихальний ланцюг у них обмежений. Більшість — аероби, є облігатні анаероби. Є ацидофіли, які здатні рости тільки в умо­вах високої кислотності середовища— Thermoplasma acidophilum, рН 1-4. Представники роду Thermoplasma є термофілами, деякі мікошіазми здатні гідролізувати сечовину (рід Ureaplasma).

Серед мікоплазм виявлені сапрофітні ,паразитичні та патогенні форми. Останні спричиняють хвороби тварин, рослин і культур тканин.

У тварин мікоплазми зустрічаються як відносно безпечні паразити на слизових оболонках дихальних шляхів і статевих органів. Ці організми є мембранними паразитами, тобто досить міцно прикріплюються до епітеліальних клітин слизових обо­лонок. Вони не виділяють токсинів, але завдяки відсутності клітинних стінок навіть такі слабкотоксичні продукти, як іони амонію та перекис водню, несприятливо діють на мембрану пошкод­жених клітин тварини. Зараження мікоплазмами у одних тва­рин не викликає ніяких симптомів хвороби, у інших розвива­ється запалення дихальних шляхів, легенів.

У рослин мікоплазми є збудниками захворювань етіолю­вання. Вони переважно локалізуються у флоемі і у зв'язку з їх зовнішньою подібністю із спірилами об'єднані в рід Spіroplasma. Spiroplasma citri — збудник хвороби етіолювання цитрусових. Подібні форми були виявлені у інших рослин (кукурудза, бермудська трава, рис). Spiroplasma була виявлена також у бджіл і коників. Ймовірно, що комахи не тільки переносять мікоплаз­ми, але і є їх хазяями.

 


Читайте також:

 1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
 2. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
 3. PR-відділ організації: переваги і недоліки
 4. Ведення потерпілого у відділенні невідкладної допомоги.
 5. Виконавча дирекція страхового фонду є виконавчим орга­ном правління фонду. Робочими органами виконавчої дирекції є її відділення, страхові каси.
 6. Вирощування живцевих саджанців в відділенні зеленого живцювання
 7. Відділ Chlorophyta нараховує понад 20 000 видів еукаріотичних мікро- і макроскопічних водоростей.
 8. Відділ Mendosicutes
 9. Відділ Аскомікотові
 10. Відділ аудиту при головному управлінні.
 11. Відділ Бактерії
Переглядів: 1307

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Клас Thallobacteria | Відділ Mendosicutes

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.