Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Термічні опіки

Першу медичну допомогу обпаленим надають самі постраждалі у вигляді само- і взаємодопомоги, а також парамедики (пожежники, рятувальники, санітарні дружини).

Перша медична допомога при опіках покликана вирішити три основні задачі: припинення дії травмуючого агента, профілактика вторинного інфікування опікової рани і профілактика опікового шоку.

Для припинення дії травмуючого агента здійснюють гасіння одягу і середовищ горіння на постраждалому і виносять його з осередку горіння.

Для профілактики власного ураження у осередку горіння надаючі допомогу повинні використовувати такі засоби індивідуального захисту, як спеціальні костюми, накидки з вогнетривким просякненням і т.д. Можна здійснювати роботу по порятунку з вогню також під захистом струменя води з пожежного шланга. У крайньому випадку необхідно перед входом у осередок горіння рясно змочити водою одяг рятувальника.

Припинення дії вражаючого чинника повинно здійснюватися в можливо більш ранні терміни. Найбільш просто - швидко зняти одяг, що горить. Проте через порушення психіки постраждалого це далеко не завжди можливо зробити. Звичайно людина в палаючому одязі прагне бігти. Його необхідно зупинити будь-якими способами, включаючи насильницькі. Якщо під рукою є ковдра, пальто, брезент, то слід щільно прикрити ними ділянки тіла і одягу, що горять, припинивши доступ кисню.

При гасінні полум'я накривати людину з головою не можна через загрозу додаткового опіку дихальних шляхів і отруєння чадним газом.

Дуже часто для припинення горіння використовують воду, обливаючи уражені частини тіла з відра або струменем з шланга.

Слід пям'ятати, що при ураженні напалмом гасіння водою абсолютно протипоказане, оскільки приводить до того, що генералізує пожежу через розбризкування запальної суміші. В окремих випадках для припинення горіння можна використовувати пісок, глину, сніг і т.д.

Спеціальні засоби гасіння уражених ділянок тіла (ватно-марлеві ковпаки, «рукавиці» і т.п.), хоча і є універсальними, але при масовому ураженні ними важко забезпечити всіх потребуючих.

Будь-який опік є первинно інфікованим. Для попередження вторинного мікробного заб-руднення опікової рани використовують захисну пов'язку, яку накладають після зняття одягу.

Прилиплі до обпаленої поверхні шматочки одягу не видаляють.

Туалет рани при цьому не здійснюють, мазі не застосовують. Не використовують при опіках і індивідуальні перев'язувальні пакети, оскільки закрити скільки-небудь обширний опік такою пов'язкою не вдається. Крім того, накладення бинтової пов'язки займає багато часу, що є істотним недоліком надання допомоги при масовому ураженні. Оптимальним варіантом в цих умовах є накладення неприлипаючої силуетної контурної пов'язки. За відсутності такої може бути накладена стандартна або імпровізована контурна пов'язка, для приготування якої використовуються простирадла, рушники, фрагменти постільної білизни і т.д.

Профілактика опікового шоку полягає перш за все в правильності і раціональності надання першої медичної допомоги.

Необхідно зробити іммобілізацію. При опіках верхньої кінцівки здійснюють аутоіммобі-лізацію, підвішуючи руку на косинці. Для іммобілізації при поширених опіках постраждалого укладають на ноші. У холодний час його тепло укутують. По можливості внутрішньом'язово підшкірно вводять анальгетики. При необхідності проводять реанімаційні заходи по стандарт-ній схемі. Слід, проте, пам'ятати, що ці заходи можуть бути ефективні тільки у тому випадку, коли клінічна смерть викликана не важкістю опіку, а супутніми пошкодженнями (електро-травма і т.д.).

При затримці евакуації з осередку ураження, окрім загального зігрівання постраждалих, проводять заходи, направлені на корекцію гіповолемії. Необхідно забезпечити постраждалих рясним питтям: підсоленою водою або краще соляно-лужною сумішшю.

При визначенні черговості евакуації перевага повинна бути віддана важкообпеченим дітям.

В першу чергу з осередка евакуюються потерпілі з порушеннями дихання при опіку верхніх дихальних шляхів і супутніми пошкодженнями судин із зовнішньою артеріальною (накладений джгут) або внутрішньою кровотечею, яка продовжується. Потім евакуюють постраждалих у важкому стані з поширеними опіками. Слід пям'ятати, що протипоказань для евакуації з осередку ураження немає.

Потерпілі з невеликими опіками виходять з осередка самостійно або евакуюються транспортом у положенні сидячи. Потерпілих, які знаходяться у важкому стані, вивозять на пристосованому або санітарному транспорті в положенні лежачи на ношах.


Читайте також:

  1. Вплив російських реформ 60- 70-их років XIX ст. на розвиток державної і суспільної опіки
  2. Запровадження приказної медицини, чи медицини приказів громадської опіки.
  3. І. Утвердження державно-адміністративних підходів до суспільної та приватної опіки
  4. Основні напрямки суспільної опіки
  5. Поняття та значення опіки та піклування над дітьми. Встановлення опіки та піклування над дітьми.
  6. Поняття та порядок встановлення опіки та піклування
  7. Поняття та сутність опіки та піклування.
  8. Припинення опіки та піклування
  9. Припинення опіки та піклування над дітьми.
  10. Сутність, призначення та основні процеси, що відбуваються при хіміко-термічній обробці сталі
  11. Термічні методи дослідження свердловин. Термічні властивості гірських порід. Фізичні основи використання термокаротажу
  12. Термічні напруження в гірських породах




Переглядів: 711

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пошкодження обличчя і шиї | Холодова травма

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.