Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція №6

Рис. 3.2 Алгоритм укладання договору на проведення аудиту.

 

 

При складанні договору на надання аудиторських послуг необхідно дотримуватися ряду правил та вимог (табл. 3.2.)

 

Таблиця 3.2.

Основні правила укладання договорів на надання аудиторських послуг

 

Правило Характеристика
Чітко з’ясовувати предмет угоди Аудит, оперативна перевірка, надання консультаційних послуг, трансформація обліку тощо
Впевненість аудитора Слід впевнитись, що замовник чітко уявляє, що він очікує від аудитора і чи може аудитор виконувати ці вимоги та завдання
Роз’яснення замовнику Слід роз’яснити замовнику, що таке аудиторська гарантія, що не існує гарантії виявлення всіх суттєвих відхилень у ході аудиту і це однією з особливостей аудиту. Слід пояснити, що результатом аудиту в більшості випадків є професійна думка фахівця, яка може не співпадати з думкою замовника або інших перевіряючи
Текст договору складає аудитор Проект договору слід складати самостійно і не підписувати договір, при цьому уважно не ознайомившись з його останнім варіантом, особливо, коли до нього вносились зміни замовником
Не допускати різне трактування У тексті договору не можна допускати різне трактування його положень

 

Укладання договору може передувати обмін листами між аудитором замовником.

У договорі про надання аудиторських послуг доцільно передбачати обов’язки замовника щодо надання допомоги аудитору під час проведення перевірки (залучення внутрішніх аудиторів для надання допомоги при перевірці окремих об’єктів і проведення інвентаризації, надання транспорту, робочого кабінету, житла тощо). Крім того, в договорі можна передбачити надання замовнику інших супутніх послуг і умови оплати їх вартості замовником.

Якщо договір не супроводжується листом-зобов’язанням, тоді текст договору має містити детальний опис умов майбутньої справи, права та обов’язки сторін.

При цьому цей підхід повинен бути принциповим й обов’язковим, із зазначенням різних можливих ситуацій, щоб не нанести шкоди ні замовнику, ні репутації аудиторів. Доцільно детально описати порядок проведення аудиту та надання висновку. Права сторін у процесі аудиту, відповідальність аудитора від продовження надання послуг за договором, конфіденційність і порядок розрахунків.

Залежно від поставленої у договорі мети аудиту, результати перевірки можуть оформлюватися довідками та висновками. Результати аудиторської перевірки носять конфіденційний характер і не повинні розголошуватись. За розголошення таких даних аудитор несе відповідальність, передбачену договором.

Під час укладання договору особливу увагу слід звернути на положення щодо завдань, які будуть виконуватись у процесі перевірки. Їх слід сформулювати чітко й однозначно. У разі, коли таких завдань буде дуже багато, їх можна винести в окремий додаток. Докладний опис усіх вимог, які пред’являє замовник до аудитора, допоможе надалі уникнути конфлікт між сторонами. До договору слід також включити обов’язки аудитора зберігати конфіденційність інформації, яку він отримає в процесі проведення перевірки.

До початку проведення перевірки слід обумовити місце робити аудиторів з документами. Можливі наступні варіанти роботи аудитора з документами:

1. Аудитори працюють у приміщенні замовника і, відповідно, документи не виносяться за межі його офісу. Такий варіант часто буває кращим для аудитора, оскільки в процесі роботи досить часто виникає потреба в уточненні окремих моментів у бухгалтера і керівника. Однак він може створити додаткові незручності для замовника.

2. передача замовником усіх необхідних для перевірки документів аудитору. У цьому разі виникає потреба у детальному описі документів, що передаються.

3. ксерокопіювання необхідних документів і робота з ними в офісі аудиторської фірми за згодою клієнта. У цьому разі ризик втрати документів мінімізується, але цей спосіб може бути неприйнятим при великих обсягах документації, необхідної для роботи.

 

 


Читайте також:

  1. Вид заняття: лекція
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вступна лекція
  7. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  8. Клітинна селекція рослин.
  9. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
  10. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
  11. Лекція - Геополітика держави на міжнародній арені
  12. Лекція 02.04.2013




Переглядів: 524

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структура договору про надання аудиторських послуг. | Робочі документи аудитора.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.