Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПОГОДЖЕНІСТЬ СУМ У РІЗНИХ ФОРМАХ ЗВІТНОСТІ

Рис 4.2. ОРГАНІЗАЦІЯ АНАЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ НА ДЕЯКИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕТАПАХ

Визначення джерел аналізу та підготовка даних є одним з важливих моментів підготовчого етапу організації і технології аналітичного процесу. При цьому визначають склад, зміст та напрями використання джерел аналізу. Розрізняють такі види джерел аналітичної інформації:

• нормативні, кошторисні, планові тощо. Ця група включає матеріали оперативно-виробничих і техніко-економічних даних, плани-графіки виробництва;

• облікові дані бухгалтерського, оперативного та статистичного обліку;

• внутрішньогосподарська звітність;

• позапланові та позаоблікові дані і показники різних джерел. Важливим елементом підготовчого етапу робіт є перевірка якості джерел аналізу. Оскільки від якості джерел інформації залежить вірогідність результатів аналізу, їх слід обов'язково ретельно перевіряти. Зокрема мають бути перевірені:

повнота складу аналізованих показників;

правильність оформлення джерел аналізу;

погодженість показників (табл. 6.8);

наступність показників;

методична єдність формування показників;

взаємна погодженість величин у різних джерелах. Джерела аналізу ретельно перевіряють за методом розрахункової перевірки.

Складовим елементом підготовчого етапу аналітичного процесу є спрощення числових значень показників та зведення їх до придатного для обробки вигляду. Цього досягають округленням цифр. Можна застосовувати також заміну відносних показників абсолютними.

Іншим видом робіт з організації підготовчого етапу аналітичного процесу є рух (переміщення) аналітичної інформації. Вихід ним моментом цієї роботи є визначення складу виконавців з про ведення аналізу у кожному структурному підрозділі господарства (табл. 6.9).

Таблиця 4.3

Кожному виконавцю повинен бути встановлений конкретний строк з кожного виду робіт. Далі визначають строки і спосіб передавання носіїв аналітичної інформації, здійснення контролю за збереженням.

Після підготовки переходять до найбільш трудомісткої роботи другого етапу — аналітичної обробки даних.

Найскладнішим в організації технології аналітичного процесу є забезпечення руху аналітичної інформації та її матеріальних носіїв.

Основне завдання організації технології аналітичного процесу полягає в тому, щоб визначити канали руху та передавання інформації від одного виконавця до іншого за технологічною схемою та у найкоротший час.

При створенні раціонального руху потоку інформації в аналітичному процесі слід додержувати таких принципів:

• виявлення інформаційної потреби;

• визначення найбільш ефективного задоволення інформаційної потреби;

• об'єктивності відображення господарських фактів — явищ і процесів;

• єдності інформації різних джерел;

• усунення дублювання;

• обробки на ПК.

Обробка даних як етап аналітичного процесу полягає у перетворенні вхідної інформації у вихідну за допомогою логічних та обчислювальних операцій і може виконуватися вручну або за допомогою різних ти пів обчислювальних машин. За будь-якого варіанта поділ етапу на фази залежатиме від масштабів робіт та наявності технічних засобів.

Аналітична обробка економічної інформації здійснюється за допомогою різних технічних методичних прийомів: технічних (порівняння, групування, перегрупування, відносні величини), методичних (математичних, економіко-математичних, статистичних та ін.). Ви бір тих чи інших прийомів є складовою робіт з організації цього етапу аналітичного процесу.

Потреба передавання носіїв аналітичної інформації в процесі обробки від джерел користувача спричинює їх рух. При цьому найдоцільнішим є спосіб передавання, що передбачає різні канали зв'язку: телеграф, телетайп. Використовують також автоматизоване передавання даних.

Сукупність операцій з передавання даних формує потоки ін формації, які залежать від організаційної структури аналітичного процесу, форми організації, типу, виду та характеру обчислювальної техніки.

Найбільш поширеним є графічний метод організації руху потоків аналітичної інформації. Форма графіка залежить від умов роботи конкретного господарства. У таких графіках фіксують най важливіші характеристики руху носіїв інформації. При цьому обов'язково відображують показники, виконавців, строки, способи передавання і т. ін.

 

Таблиіця4.4


Читайте також:

  1. Аналіз консолідованої звітності
  2. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  3. Аналітична перевірка звітності
  4. Арифметичні операції в різних системах числення
  5. Банківська система в ринковій економіці є звичайно дворівневою і включає центральний банк (емісійний) і комерційні (депозитні) банки різних видів.
  6. В однакових об'ємах різних газів за однакових умов (температура і тиск) міститься однакова кількість молекул.
  7. В умовах різних облікових систем
  8. В яких формах здійснюється торгівля?
  9. Введення обліку та подання звітності платниками єдиного податку
  10. Введення обліку та подання звітності платниками єдиного податку
  11. Взаємозв’язок облікових регістрів з показниками звітності.
  12. Взаємозв’язок рахунків та звітності




Переглядів: 550

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОЗПОДІЛ РОБІТ МІЖ СЛУЖБАМИ З ВИКОНАННЯ АНАЛІЗУ ЗА ТЕМАМИ | СКЛАД ВИКОНАВЦІВ, ЗМІСТ ТА СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ АНАЛІЗУ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕХІВ ОСНОВНОГО ВИРОБНИЦТВА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.