Цілі, функції, принципи і методи господарського керівництва будівельною організацією.
У сучасних умовах становлення ринкової економіки будь-яка будівельна організація вимушена функціонувати в узгодженні з впливом багатофакторного зовнішнього та внутрішнього середовища. Узгоджені з факторами зовнішнього середовища дії: забезпечення правових норм функціонування, вироблення адекватних вихідних рішень у взаємовідносинах із постачальниками, замовниками (інвесторами), конкурентами, внутрішніми структурами; побудова прогнозів, результатів розвитку та діяльності; урахування специфічних особливостей будівництва, дій соціально-культурних і політичних факторів згідно з системою (органами) управління.
Маючи на увазі управління будівельною організацією, необхідно сформулювати певні завдання, вирішення яких є основною метою управління. Це - створення та реалізація будівельної продукції і послуг, виробництво та розробка технології, що свідчить про управління виробничими й технологічними процесами, а також господарською діяльністю.
Єдиним загальним критерієм різноманітної діяльності будівельної організації є її економічні результати у формі доходів, витрат та інвестицій. Таким чином, вирішальну роль в управлінні будівельною організацією відіграє саме економічне управління (рис. 7.5).
Рис. 7.5. Завдання управління
Основний зміст економічного управління подано як замкнутий ланцюжок, зображений на рис. 7.6.
Рис. 7.6. Економічне управління
Крайня ліва стрілка вказує на те, що самі по собі рішення є результатом ціле- спрямованих процесів(див.рис.7.7).
Рис. 7.7. Процес прийняття економічно цілеспрямованого рішення
Складання бюджету - це планування передбачуваної господарської діяльності будівельної організації на певний період часу у вартісному виді.