Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Державна символіка України

Державні символи України - це закріплені в законодавстві офіційні графічні чи звукові зображення, в яких знайшли своє втілення національні ідеї, які символізують державність України.

Згідно зі ст. 20 Конституції України державними сим­волами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Державний Прапор України - це емблема держави, символ її суверенітету. Він являє собою стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Його підіймають на будинках органів державної влади І управління, органів місцевого самоврядування, дипломатичних І консульських представництвах України за кордоном та ін.

Наразі існує малий Державний Герб України у вигляді тризуба - знака Княжої Держави Володимира Великого. Ве­ликий Державний Герб України має бути встано­влений з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького. Зображення Великого Державно­го Герба розміщують на печатках органів державної влади і управління, судових органів, грошових знаках тощо.

Державний Гімн України - це національний гімн на музику М. Вербицького із словами першого куплету та приспіву П. Чубинського. Його виконують під час підйому Державного Прапора України, відкриття і закриття чергової сесії парламенту України, прийняття військової присяги і в інших урочистих випадках.

Детальний опис державних символів нашої держави і порядок їх застосування встановлюється конституційними за­конами.

Правонаступництво України

Правонаступництво держави - це перехід певних прав і обов'язків від одної держави до іншої. Питання про правонаступництво звичайно виникає у випадках виникнення нової неза­лежної держави в результаті національно-визвольного руху, створення нової держави внаслідок об'єднання двох і більше, держав, при територіальних змінах тощо.

Проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р. викликало необхідність прийняття закону "Про правонаступництво України" від 12.09.1991 р., в якому знайшли своє за­кріплення наступні положення:

- з моменту проголошення незалежності України вищим органом державної влади України є Верховна Рада України;

- законодавство УРСР діє на території України в тій частині, в якій воно не суперечить законам незалежної Української держави;

- Україна підтвердила свої зобов'язання по міжнарод­них угодах які були заключені УРСР до проголошення незалежності України;

- Україна є правонаступником прав і обов'язків по міжнародних договорах СРСР в частині, в якій вони не супе­речать Конституції України та інтересам республіки;

- усі громадяни СРСР, які на час проголошення неза­лежності України постійно проживали на її території, є гро­мадянами України;

- Україна гарантує забезпечення прав і свобод людини кожному громадянину України згідно з міжнародно-пра­вовими актами про права людини та іншими важливими положеннями.

Державна мова в Україні. Статус мов національних меншин

Державного мовою прийнято вважати визнану Конституцією чи законом основну мову держави, обов'яз­кову для використання в законодавстві, офіційному діловодс­тві, навчанні тощо.

Згідно зі ст. 10 Конституції України державного мовою в Україні є українська. Держава зобов'яза­на забезпечити всебічний розвиток і функціонування україн­ської мови у всіх сферах громадського життя на всій території України. Тому українська мова є обов'язковою для застосу­вання в органах влади і управління, Збройних Силах, судових і прокурорських органах та інших державних організаціях і установах.

Норми Основного Закону України містять вимоги обов'язкового знання державної мови Президентом України (ст. 103), професійними суддями (ст. 127), суддями Конститу­ційного Суду України (ст. 148). У чинному законодавстві України є також вимога знання державної мови в обсязі, не­обхідному для спілкування, особам, які вступають в грома­дянство України.

Питання мовної політики в державі регулюються Й іншими конституційними нормами: ст. 24 закріплює поло­ження про недопустимість привілеїв чи обмежень за мовними ознаками; ст. 92 встановлює, що порядок застосування мов визначається виключно законами України.

Україна також повинна гарантувати вільний розвиток і захист російської мови (як мови, якою користується значна частина населення), інших мов національних меншин.

За українським законодавством до національних мен­шин належать групи громадян України, які не є українцями за національністю, виявляють почуття національного самоусві­домлення та спільності. їм гарантується право на користуван­ня і навчання рідною мовою у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.

Чинний Закон України "Про мови в Україні” від 20.10.1989 р. також, як І Конституція, визначає українську мову як державну. Мовами міжнаціонального спілкування на території України закон називає українську, російську та ін.

Важливе значення має і норма Конституції України, згідно з якою держава повинна сприяти вивченню мов міжна­родного спілкування, тобто найбільш вживаних іноземних мов. Так, наприклад офіційними мовами ООН є англійські арабська, іспанська, італійська, російська та французька.

 


Читайте також:

  1. II Державна дума
  2. А/. Верховна Рада України.
  3. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  4. Аграрні закони України
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  8. Адміністрація Президента України
  9. Адреси бібліотек України
  10. Акти Верховної Ради України
  11. Акти Кабінету Міністрів України
  12. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.




Переглядів: 833

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конституція України – Основний закон суспільства і держави. | Основні конституційні права, свободи і обов'язки людини та громадянина.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.