Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Метод поширення реклами

Реклама поширюється завдяки публікації у ЗМІ, на місці продажу, у транспортних засобах, а також встановлюється на вулицях і автотрасах на спеціальних конструкціях. Широкого застосування набуло поширення реклами черз інтернет.

4. предмет реклами. За цією ознакою рекламу поділяють на рекламу продукту, рекламу фірми і спільну рекламу. Предметом рекламування є майже завжди продукт – виріб (товар), послуга, ідея. Послуга – це об’єкт продажу у вигляді нематеріальних цінностей – дій та операцій, які задовольняють потреби споживачів.

Товари за призначенням поділяють на товари широкого вжитку та виробничо-промислові товари. У свою чергу, товари широкого вжитку, залежно від поведінки споживачів, поділяють на такі види:

§ Товари повсякденного попиту;

§ Товари попереднього вибору (товари, які споживач у процесі вибору або купівлі, як правило, порівнює з аналогічними зразками за показниками якості, ціни та дизайну);

§ Товари особливого попиту (товари з унікальними характеристиками чи окремі марочні вироби, заради придбання яких певна кількість покупців готова витратити додаткові фізичні і матеріальні зусилля);

§ Товари пасивного попиту (товари, про які споживач не знає, або коли й знає, то заздалегідь не планує їх придбання);

Послуги класифікують за такими ознаками:

§ Характер послуги (промислова, споживча, громадська);

§ Присутність клієнта (обов’язково чи ні);

§ Мотиви надання послуги (особисті чи ділові);

§ Способи використання послуг (комерційні чи некомерційні);

§ Форми сервісу (обслуговування окремих осіб чи надання послуг організаціям або підприємствам).

Товари і послуги класифікуються і за галузевими ознаками: будівельні, сільськогосподарська, електронні, юридичні, медичні тощо.

Реклама фірми призначена для створення, підтримки й збільшення популярності фірми та її товарів. Рекламу фірми часто називають престижною рекламою, оскільки вона сприяє популяризації фірми та її діяльності в країні, у ділових колах або в заданому сегменті ринку. Престижна реклама має на меті також і некомерційні цілі:

§ Захист іміджу фірми в очах громадської думки; такою рекламою, як правило, користуються фірми, діяльність яких з погляду окремих кіл суспільства є неморальною (наприклад, торгівля зброєю, торгівля тютюновими чи алкогольними виробами тощо);

§ Створення позитивного іміджу торгової марки.

Спільна реклама подається від імені групи спеціалістів з ініціативи виробників чи посередників. Така реклама допомагає споживачам вивчити перевагу одного виробу і недоліки іншого. За стилем спільна реклама часто нагадує інструкцію з користування. Вона ґрунтовніша і надає змогу покупцеві всебічно вивчити якості та можливості товару з посиланням на точку зору компетентних спеціалістів (наприклад, відома в усьому світі телевізійна реклама спортивних тренажерів з участю відомого актора Чака Моріса).

5. цілі реклами

Залежно від цілей і завдань рекламування реклама поділяється на інформативну, переконуючу та нагаду вальну.

Інформативна реклама – це розповідь про новинку або новий спосіб використання відомого товару; інформування про зміни в цінах; пояснення принципів дії та використання товару; детальний опис послуг, які надаються.

Переконуюча реклама має на меті стимулювати споживача до негайного придбання товару фірми-рекламодавця. Як правило, в основу такої реклами покладено точний аналіз попиту і ринкових цін на аналогічні товари конкурентів.

Мета нагадувальної реклами цілком відповідає її назві. Вона має підтримувати в пам’ті споживача інформацію про те, що такий товар існує, про його характеристики, переваги, місце придбання, а також умови гарантійного та пост гарантійного сервісу.

6. інтенсивність реклами. За цією ознакою розрізняють рекламу низької, середньої, середньої та високої інтенсивності. Рекламою низької інтенсивності користуються час від часу одним каналом інформації,; середньої інтенсивності – час від часу, але вже кількома каналами.

За високо інтенсивної реклами каналів передачі інформації використовується багато і постійно (часто систематично за певним графіком).

7. типи рекламодавців

Класифікація за цією ознакою відокремлює рекламу безпосередніх виробників (товарів, послуг, ідей), рекламних агентств, торгових посередників, приватних осіб, громадських організацій та державних установ.

8. охоплення споживчої аудиторії

За характером та обсягом охоплення споживчої аудиторії розрізняють:

§ Міжнародну рекламу на ринках зарубіжних країн;

§ Національну рекламу, обмежену вітчизняним ринком;

§ Регіональну рекламу, спрямовану на ринок певного регіону;

§ Місцеву рекламу, розраховану на споживачів конкретного міста чи району.

9. форма використання носіїв реклами

За цією ознакою рекламу поділяють на такі види:

§ Рекламні оголошення в друкованих засобах масової інформації (газети, журнали);

§ Рекламні оголошення (відео сюжети) на телебаченні;

§ Рекламні оголошення (аудіо ролики) на радіо;

§ Рекламні оголошення на зовнішніх носіях (рекламні щити, світлові рекламні пристрої тощо);

§ Рекламні оголошення в спеціалізованих друкованих виданнях (каталоги, рекламні проспекти, буклети, рекламні листки, купони тощо);

§ Рекламну сувеніру продукцію (ручки, блокноти, годинники, брелоки, альбоми, календарі, сувенірна галантерея тощо);

§ Рекламу на транспорті;

§ Рекламу в засобах телекомунікацій (телемаркетинг, банерна реклама, рекламні оголошення й пропозиції в засобах Інтернет).

10. характер емоційного впливу

За цією ознакою реклама поділяється на такі види:

- раціональну, або предметну; така реклама інформує, звертається до розуму потенційного покупця, наводить переконливі аргументи;

- емоційну – емоційна реклама звертаєть до почуттів та емоцій; основні засоби переконання тут – художні образ, малюнки, відеосюжети, звуки. Реклама майже не буває суто раціональною чи суто емоційною – здебільшого в рекламній продукції комбінуються обидва види впливу.

11. за способом передачі

За способом передачі рекламної інформації реклама поділяється на жорстку і м’яку. Жорстка реклама має обмежену мету – збільшити обсяг продажу, тому вона, як правило, криклива, прямолінійна і розрахована на маттєвий зовнішній ефект. М’яка реклама має на меті створити довкола товару доброзичливу атмосферу, оновити його позитивним ореолом. Найчастіше це емоційна реклама, яка грає на симоліці, глибинних душевних пориваннях і добрих почуттях. Її дієвість виявляється не миттєво, а через певний час, оскільки вона потребує осмислення й поступової зміни ставлення споживача до товару чи торгової марки.

12. характер взаємодії

За характером взаємодії рекламу поділяють на позиційну, масованої дії, стимулюючу, порівняльну і імітуючу.

Позиційна реклама – ця реклама сприяє просуванню товару на ринок, де сильна кнкуренція. Якщо об’єктивні характеристики багатьох товарів однакові, то позиціювання грунтується на суто психологічній значущості або пристижності свого товару, на відміну від інших, подібних до нього.

Реклама масованої дії – має на меті позбутися конкурентів. ЇЇ головний засіб – повсюдність. Реклама такого типу не намагається бути оригінальною, винахідливою, її завдання утриммати частку ринку, яку вже займає рекламодавець.

Стимулююча реклама використовується, коли рекламодавець має справу з дуже сильною конкуренцією на ринку. В такому випадку реклама інформує про розпродаж, який відбувається або має відбутися, про заходи стимулювання збуту, покликані зацікавити широке коло споживачів, а паралельно – активізувати діяльність торгової мережі, особливо в період зниження попиту.

Порівняльна реклама звичайно здійснюється під гасом „Ми кращі за інших або за такого-то”. Нею широко користуються в США, Канаді, Франції, Австралії. Така реклама балансує на межі дозволеного законом, але її прихильники висувають такі докази і аргументи:

§ Порівняльна реклама сприяє розвитку конкуренції, бо дає змогу малим фірмам порівнювати свої товари з виробами провідних фірм галузі;

§ Порівняльна реклама дає простір вигадці, винахідливості, гумору, що може стати вирішальним для забезпечення успіху в рекламній діяльності.

Імітуюча реклама використовується тоді, коли деякі товари дуже ординарні й практично не відрізняються від подібних до них. Тому рекламодавцю необхідно постійно впливати на споживача, щоб примусити його хоча б один раз придбати товар, який рекламується. Цьому типові реклами властиві простота й одноманітність: ті самі засоби реклами, ті самі рекламоносії, той самий рекламний текст.

 


Читайте також:

  1. D) методу мозкового штурму.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I Метод Шеннона-Фано
  4. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
  5. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  6. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  9. АгротехнІЧНИЙ метод
  10. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  11. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  12. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.




Переглядів: 1477

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види реклами | Ринок фінансових послуг як сегмент фінансового ринку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.