Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розірвання трудового договору по п.6 ст.40 КЗпП України.

Розірвання трудового договору по п.1, ст.41 та 1-1 ст. 41 КЗпП України.

Розірвання трудового договору по п.8 ст.40 КЗпП України.

Розірвання трудового договору по п.7 ст.40 КЗпП України.

Лекція № 12. Тема : Трудовий договір

План:

1.Розірвання трудового договору по п.6 ст.40 КЗпП України.

1. Розірвання трудового договору по п. 5 ст. 40 КзпП України.

П.5 ст.40 КЗпП України – це нез’явлення на роботу протягом більш як 4 місяця підряд внаслідок тимчасової непрацездатності не враховуючи відпустки по вагітності та пологах, якщо законодавством не встановлений більш тривалий строк збереження місця роботи або посади при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи зберігається до відновлення чи встановлення інвалідності. З особами, які втратили тимчасово працездатність внаслідок захворювання туберкулезом місце роботи зберігається протягом 12 місяців.

Не можна звільняти працівника за цією підставою, якщо він після хвороби приступів до роботи, хоч непрацездатність продовжувалася більш як 4 місяця підряд. Власник або уповноважений ним орган може зберегти місце за таким працівником, якщо це не порушує нормальну роботу підприємства.

Працівник, направлений на лікування від алкоголізму в психоневрологічну лікарню системи Міністерства здоров’я, у разі тривалого лікування може бути звільнений з роботи по п.5 ст.40 КЗпП України.

П.: ст.40 КЗпП України – поновлення на роботі працівника, який виконував раніше цю роботу. Таке звільнення може мати місце, якщо звільнений працівник поновлений на роботі за рішенням суду або вищого в порядку підлеглості органу. Звільнення допускається , якщо неможливе переведення працівника за його згодою на іншу роботу. Якщо власник або уповноважений ним орган не вжив заходів до переведення працівника, що звільнюється, розірвання трудового договору за даною підставою є неправильним.

Працівнику , який був звільнений з роботи або посади в зв’язку з незаконним засудженням або відсторонений від посади через незаконне притягнення до кримінальної відповідальності, повинна бути надана попередня посада або інша рівноцінна робота. Розірвання трудового договору можливе і за умови, якщо працівник, який виконував раніше цю роботу, поновлюється на роботі. Чинним законодавством передбачені випадки, коли працівникові після закінчення виконання певних обов’язків повинна надаватися попередня робота (ст.118 КЗпП України). Відповідно до цієї статті працівникам, звільненим з роботи у зв’язку з обранням їх на виборні посади у державних органах ( наприклад у радах), профспілкових організаціях та інших надається після закінчення їх повноважень за вибірною посадою, попередня робота ( посада), а за її відсутності – інша рівноцінна робота на тому ж підприємстві, а за згодою працівника – на іншому.

Під рівноцінною роботою ( посадою) слід розуміти таку роботу ( посаду), яка відповідає попередньої роботі за обсягом пільг, що надаються у зв’язку з іі виконанням та переваг у межах робочого часу і часу відпочинку, соціального страхування тощо.

Якщо посада, яку займав працівник, обраний на посаду в інших органах, зайнята постійним працівником, якого неможливо звільнити , він підлягає працевлаштуванню на рівноцінної посаді. У разі невиконання цього обов’язку власником або уповноваженим ним органом працівник може звернутися до суду з позовом , але не про поновлення на роботі. А з вимогою про укладення трудового договору.

Пленум Верховного Суду України в постанові від 6.11.92р. роз’яснив, що при обґрунтованості такого позову суд своїм рішенням зобов’язує власника або уповноваженого ним органу укласти трудовий договір з особою з дня її звернення до суду з приводу прийняття на роботу.

Якщо внаслідок відмови у прийнятті на роботу або несвоєчасного укладення договору працівник мав вимушений прогул, за час прогулу йому повинна бути виплачена заробітна плата. При звільненні за цією підставою працівнику виплачується вихідна допомога у розмірі середньомісячного середнього заробітку.


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. Актуальні проблеми економічної безпеки України.
  3. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
  4. Аналіз трудового потенціалу
  5. Архаїчні культури на території України. Трипільська культура та її здобутки.
  6. Б/. Президент України.
  7. Банківська система України. Правовий статус Національного Банку України
  8. Боротьба українських козаків проти турецько-татарської агресії. П.Сагайдачний - видатний військовий та політичний діяч України.
  9. Бюджетна система України.
  10. Бюджетне повноваження Державного казначейства України.
  11. Бюджетне право і бюджетна система України.
  12. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.




Переглядів: 752

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розірвання трудового договору по п.5 ст.40 КЗпП України. | Розірвання трудового договору по п.8 ст.40 КЗпП України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.