Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розірвання трудового договору по п.8 ст.40 КЗпП України.

Розірвання трудового договору по п.7 ст.40 КЗпП України.

Поява працівника на роботі в нетверезому стані , у стані наркотичного або токсичного сп’яніння дає право власнику або уповноваженому ним органу звільнити такого працівника на підставі п.7 ст.40 КЗпП України.

Звільнення працівника за цією підставою може мати місце незалежно від того , у який період робочого часу він появився на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння. Сам факт появлення на роботі у такому стані є порушенням трудової дисципліни, незалежно від настання чи відсутності шкідливих наслідків. Такого працівника необхідно відсторонити від роботи. Власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір незалежно від того, чи він був відсторонений від роботи, чи працював в такому стані. Факт перебування на роботі в нетверезому стані. Стан наркотичного або токсичного сп’яніння може встановлюватися як на підставі медичного висновку. Так і на підставах інших видів доказів, передбачених ст.27 ЦПК України. Можливе складання акту про появу на робочому місці у такому стані.

Звільнення застосовується до працівника незалежно від того, чи притягався він раніше до дисциплінарної відповідальності та чи вживалися до нього заходи громадського стягнення. Працівник може бути звільнений і за одноразове порушення трудової дисципліни, дотримуючись при цьому правил і строків накладення дисциплінарних стягнень.

До звільнення власник або уповноважений ним орган повинен одержати згоду профспілкового комітету на звільнення. Якщо працівник є членом профспілкової організації. Вихідна допомога не виплачується.

П.8 ст.40 КЗпП України передбачено право власника або уповноваженого ним органу розірвати трудовий договір з працівником у випадку вчинення за місцем роботи розкрадання . в т.ч. дрібного, майна власника. Встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу. Таке звільнення можливе незалежно від того , чи застосовувалися до працівника раніше заходи дисциплінарного стягнення. У робочий чи неробочий час вчинено розкрадання.

Пленум ВС України в п.26 постанови від 6.11.92 роз’яснив, що до вказаних в п.8 ст.40 КЗпП України випадків вчинення розкрадання майна власника відноситься як розкрадання його в організації з якою працівник перебуває в трудових відносинах, так і розкрадання його в організації, в який він виконує роботу внаслідок даних трудових відносин.

Міра покарання не має значення для вирішення питання про звільнення працівника, наявність самого факту є підставою для розірвання трудового договору.

Підтвердженням цього факту може бути постанова компетентного органу про накладення за це адміністративного стягнення (ст.26 КпАП України, дрібне розкрадання).Звільнення за цією підставою може мати місце з додержанням загальних правил про порядок накладення дисциплінарних стягнень. При цьому трудовий договір може бути розірваний протягом 1 місяця від дня набрання вироком суду чинності, від дня винесення постанови органом, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення, а не від дня розкрадання майна працівником.


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. Актуальні проблеми економічної безпеки України.
  3. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
  4. Аналіз трудового потенціалу
  5. Архаїчні культури на території України. Трипільська культура та її здобутки.
  6. Б/. Президент України.
  7. Банківська система України. Правовий статус Національного Банку України
  8. Боротьба українських козаків проти турецько-татарської агресії. П.Сагайдачний - видатний військовий та політичний діяч України.
  9. Бюджетна система України.
  10. Бюджетне повноваження Державного казначейства України.
  11. Бюджетне право і бюджетна система України.
  12. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.




Переглядів: 691

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розірвання трудового договору по п.6 ст.40 КЗпП України. | Розірвання трудового договору по п.2,3 ст. 40 КЗпП України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.