Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контрольні запитання.

Закон захищає працівників від необґрунтованої відмови в прийомі на роботу . Ст.43 Конституції України встановлює, що держава гарантує рівні можливості у виборі професії та роду діяльності, а також можливості звернутися до суду за захистом прав і свобод. Ст.22 КЗпП України передбачає заборону необґрунтованої відмови в прийнятті на роботу, а ст.5-1 КЗпП України – правовий захист від необґрунтованої відмови у прийнятті на роботу. Закон також забороняє перевід працівника на іншу роботу не передбачену трудовим договором без його згоди, крім випадків, передбачених законодавством. При незаконному звільненні працівника, останній підлягає поновленню на роботі, а особа, винна в незаконному звільненні і переводі, відшкодовує працівнику заробіток за час вимушеного прогулу або різницю в заробітку, але не більше як за 1 рік.

Матеріальна відповідальність роботодавця за шкоду, заподіяну працівникові.

Власник зобов’язаний відшкодовувати майнову шкоду, заподіяну працівникові при виконанні ним трудових обов’язків. Така відповідальність настає:

· при порушенні права працівника на працю (у випадках порушення правил прийому на роботу, законодавства про переведення на іншу роботу, незаконного відсторонення від роботи, при порушенні законодавства про порядок і підстави звільнення працівника);

· при порушенні обов’язків власника або уповноваженого ним органу щодо видачі документів про його працю і заробітну плату (у разі неправильного заповнення, оформлення і затримки видачі трудової книжки, документів про працю і заробітну плату);

· при незабезпеченні збереження особистих речей працівника під час роботи (у випадках їх зіпсування, знищення, крадіжки).

Якщо справа розглядається більше року не з вини працівника, то весь час вимушеного прогулу. Теж виплачується і у разі затримки видачі трудової книжки. Рішення суду про поновлення на роботі підлягає негайному виконанню.

Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний не тільки відповідним чином оформляти трудові відносини, його обов’язком є видача документів, які мають значення для працівника. Це видача трудової книжки, довідки про про боту, довідка про наявність стажу тощо.

Матеріальна шкода, заподіяна працівникові при порушенні власником вказаного обов’язку, виражається в неможливості працевлаштування через відсутність трудової книжки , в несвоєчасному призначенні пенсії, одержанні допомоги тощо. Чинне законодавство не містить норм , що передбачають пряму відповідальність власника в таких ситуаціях. На практиці використовується в субсидіарному порядку у відповідності до ст.441 ЦК України , що передбачає відповідальність за шкоду , заподіяну з вини її працівників.

Згідно ст. 153 КЗпП України, ПВТР на підприємстві повинні створюватися здорові , безпечні умові праці. До таких умов відноситься і створення на підприємствах, в установах, організаціях спеціальних місць, де працівники під час роботи можуть залишити свої особисті речі. Незалежно від того, як організовано зберігання особистих речей працівника ( обладнані спеціальні гардероби, кімнати для зберігання речей тощо), власник зобов’язаний забезпечити збереження цього майна. Невиконання зазначеного обов’язку , що призвело до псування , знищення або розкрадання речей працівника під час роботи, тягне за собою обов’язок відшкодування заподіяної шкоди.

Працівник відповідно до ст.173-1 має право і на відшкодування моральної шкоди у разі порушення його прав.

1. Колективна (бригадна) матеріальна відповідальність працівників.

2. Визначення розміру шкоди та порядок Ії відшкодування.

3. Матеріальна відповідальність роботодавця за шкоду, заподіяну працівникові.

Література:

1. Кодекс законів про працю України.

2. Прокопенко В.І. Трудове право .Підручник. Х.-1998.

3. Болотина Н.Б.,Чанишева Г.І. Трудове право України. Підручник Київ, 2000р.

4. Хуторян Н.М. Матеріальна відповідальність сторін трудового договору. // у монографії. Удосконалення трудового законодавства в умовах ринку/ від. Редактор Н.М. Хуторян. К., Ін. Юре. 1999. С.103-110./

 


Читайте також:

  1. Грошові кошти — готівка, кошти на рахунках у банку та депозити до запитання.
  2. Дайте відповіді на контрольні питання
  3. Запитання.
  4. Запитання.
  5. Запитання.
  6. ІІ. Контрольні запитання
  7. ІІ. ТЕСТОВІ КОНТРОЛЬНІ РОБОТИ.
  8. Індивідуальний метод обліку кількості знесених яєць проводять у селекційних стадах, застосовують для цього контрольні гнізда, або утримання в індивідуальних клітках.
  9. Конденсатозбірники і контрольні трубки
  10. Контрольні відповіді до задач
  11. Контрольні відповіді до задач
  12. Контрольні відповіді до тестів




Переглядів: 698

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція № 26. | Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.