Утворення Державного казначейства України при Міністерстві фінансів України (Указ Президента України від 27.04.1995 р. «Про Державне казначейство України», постанова КМУ від 31.07.1995 р. № 590 «Положення про Державне казначейство України»).
1996р.
Створення трирівневої структури органів ДКУ та забезпечення їх ефективної діяльності. Розпочато передачу функцій по обслуговуванню державного бюджету за видатками від галузевих управлінь Міністерства фінансів Головному управлінню ДКУ.
1997 р.
Початок запровадження казначейської системи виконання державного бюджету за видатками. На кінець року через органи ДКУ здійснювалось 45 % операцій щодо виконання державного бюджету.
1998р.
Рік завершення переведення на казначейську систему виконання Держбюджету майже всіх міністерств і відомств. Запроваджено нову бюджетну класифікацію та План рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів.
1999 р.
Переведення на казначейське обслуговування позабюджетних коштів бюджетних установ та організацій. В порядку експерименту у 2-х областях запроваджено касове обслуговування місцевих бюджетів органами ДКУ. Надання Державному казначейству статусу учасника Системи електронних платежів (СЕП) НБУ.
2000 р.
Консолідація всіх коштів Державного бюджету на рахунках Казначейства у НБУ.
2001 р.
Фактична зміна статусу Держказначейства: із клієнта банку Казначейство стало учасником СЕП НБУ.
З прийняттям Бюджетного кодексу України вперше на законодавчому рівні легалізовано казначейське обслуговування бюджетів та розпорядників бюджетних коштів.
Запровадження обліку зобов’язань розпорядників бюджетних коштів в органах казначейства, що посилило контроль за дотриманням розпорядниками бюджетних коштів взяття бюджетних зобов’язань в межах бюджетних асигнувань та удосконаленню механізму використання бюджетних коштів.
2002 р.
Розпочато процес впровадження казначейського обслуговування місцевих бюджетів за доходами та перерахуванням міжбюджетних трансфертів.
Продовження табл. 1.1
2003 р.
Розпочато переведення на казначейське обслуговування місцевих бюджетів за видатками. Розбудова централізованої (4 “К”) моделі обслуговування Єдиного казначейського рахунка.
2004 р.
Переведення місцевих бюджетів на повне казначейське обслуговування як за доходами так і за видатками.
2005 р.
Державне казначейство України – урядовий орган державного управління, що діє у складі Мінфіну і йому підпорядковується. (ПКМУ від 21 грудня 2005 р. № 1232 «Питання Державного казначейства України»).
2007 р.
Початок реформи системи бухгалтерського обліку в державному секторі, за основними напрямами: удосконалення системи фінансової та бюджетної звітності, модернізація системи бухгалтерського обліку в державному секторі, створення уніфікованої організаційно-інформаційної облікової системи. (Стратегія модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2007-2015 роки, затверджена ПКМУ від16.01.2007 № 34, Стратегія застосування міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні, затверджена розпорядженням КМУ від 24.10.2007 № 911-р, Стратегія модернізації системи управління державними фінансами, затверджена розпорядженням КМУ від 17.10.2007 № 888-р).
2010 -2011 рр.
Ліквідація Державного казначейства України (ПКМУ від 28.03.2011р. «Про ліквідацію урядових органів»).
Утворення Державної казначейської служби України, яка є правонаступником прав та обов’язків Державного казначейства України. Державна казначейська служба України – центральний орган виконавчої влади діяльність якого спрямовується і координується КМУ через МФУ. (Укази Президента України від 09.12.2010 р № 1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» та від 13.04.2011 №460 «Про Положення про Державну казначейську службу України»).
Запровадження казначейського обслуговування коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування через небюджетні рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в органах Державної казначейської служби України.
ДКСУ є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України.
У своїй діяльності ДКСУ керується: Конституцією України; Законами України; Указами та розпорядженнями Президента України; постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України (КМУ); нормативними документами Національного банку України (НБУ); наказами Міністерства фінансів України; іншими актами законодавства.