Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 4. ЕТИЧНІ КАТЕГОРІЇ.

1.

ЗМ 8. Екологічний туризм в Україні

3.

Гірський екотуризм в Азії.

 

 

- Індонезія (о. Суматра, о. Калімантан, Національний парк Лоренц),

- Непал (Гімалаї),

- Китай (Тибет, Кунь-Лунь, Юньнань),

- Індія і Пакистан (Каракорум, Гіндукуш).

 

ІНДОНЕЗІЯ

Тури до Індонезії вважаються серед туристів найекзотичнішими. Місцеві обряди і ритуали, безліч квітів, білі піщані пляжі, гори створюють неповторні враження.

 

СУМАТРА є одним з головних островів Індонезійського архіпелагу. Рельєф дозволяє активно розвивати гірський туризм.

О.КАЛІМАНТАН (Борнео) - третій за величиною острів у світі; єдиний морський острів, розділений між трьома державами: Індонезіюй, Малайзією та Брунеєм. Найвищою точкою на острові є гора Кінабалу висотою 4 км.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ЛОРЕНЦ - (2,5 млн. га) – одна з найбільших природних територій в Південно-Східній Азії. Це унікальний резерват, в якому представлений повний спектр різних висотних поясів, від гірських засіжених вершин до прибережних мангрових заростей та акваторії тропічного моря.

 

ГІМАЛАЇ

– найвища гірська система планети. Найвища – Еверест (Джомолунгма) – 8848 м. Піші походи та треккінг – кращий спосіб потрапити в Гімалаї і піднятися на висоти більше 5000м.

 

ТІБЕТ

Найбільше та найвище нагір’я на Землі, розташоване в Центральній Азії на північ від Гімалаїв, головним чином в Китаї. Тут бере початок багато річок (Інд), мешкають тварини, що охороняються державою.

Відомий тібетськими буддійськими монахами – ламами, їхніми релігійними спорудами - пагодами.

 

 

ГІНДУКУШ

гори в Афганістані, Пакистані та Індії, від Гімалаїв відділені долиною Інду; довжина 800 км,ширина до 350 км. Висота до 7690 (Тіричмір).

Г. простягається з південного заходу на північний схід, утворюючи вододіл між басейнами річок Аму-Дар'я, Інд та Гільменд.

 

КАРАКОРУМ

гірська система в Центральній Азії, в межах Індії, Китаю й Пакистану. Довжина — понад 800 км., ширина — 250 км. Висота до 8611 м. Характерні паралельні хребти з крутими пасмами.

 

 

1. Пріоритетні напрямки національної системи екотуризму. Фактори стримування розвитку екологічного туризму.

2.Екологічний туризм на землях природно-заповідного фонду.

В Україні екологічний туризм перебуває на початковій стадії розвитку. Екотуристичні мандрівки організовуються переважно на самодіяльному рівні, комерційна діяльність у цьому напрямку лише зароджується. Однак уже помітне виділення двох шляхів розвитку екологічного туризму – "американського" та "європейського". Перший формується у вигляді організації спортивно-туристських подорожей в екстремальних природних умовах, другий - у формі організованого відпочинку у сільській місцевості із залученням до традиційної місцевої культури (агротуризм).

Україна має достатні екотуристичні ресурси, використання яких, поряд із зростаючим попитом на туристичні послуги, закономірно призведе до інтенсифікації розвитку інфраструктури та територіальної організації екотуристичної діяльності.

 

ФАКТОРИ СТРИМУВАННЯ РОЗВИТКУ ЕКОЛОГІЧНОГО ТУРИЗМУ

 

- Економічні: відсутність початкового капіталу (для придбання обладнання, влаштування інфраструктури, розробки цільових програм розвитку екотуризму тощо),

- відсутність спеціалізованих тур організацій в сфері екотуризму,

- нестача кваліфікаційних фахівців галузі,

- недостатня законодавча база екотуризму,

- недостатній набір тур продукту,

-обмеженість екотуристських маршрутів в Україні та їх слабка облаштованість,

- відсутність грамотної інформаційної подачі екотуризму (немає моди на екотуризм).

 

 

ЕКОЛОГІЧНИЙ ТУРИЗМ НА ЗЕМЛЯХ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ

 

 

До складу природно-заповідних територій України входять ділянки суші та водного простору, природні комплекси та об’єкти, що мають природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності.

ПЗФ включає в себе біосферні та природні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища, бот сади, дендрологічні парки, зоопарки, парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва.

1. природні заповідники – природоохоронні установи загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження в природному стані типових або унікальних для даної зони природних комплексів

2. біосферні заповідники – природоохоронні установи міжнародного значення, що створюються з метою збереження в природному стані найтиповіших природних комплексів біосфери та вивчення глобальних екологічних змін, що відбуваються в біосфері (міжнародного значення, охороняються всі оболонки, доступ вкрай обмежений).

3. Національні природні парки – природоохоронні установи загальнодержавного значення, що створююься з метою збереження та відтворення ефективного використання природних об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, естетичну цінність. Ділянки землі та водного простору вилучаються з господарського використання , охорона в них поєднується з науковою роботою та відпочинком. Використання природних ресурсів обмежене.

4. Регіональні ландшафтні парки – природоохоронні установи місцевого чи регіонального значення, що створюються з метою збереження в природному стані типових або унікальних природних обєктів без вилучення з користування.

5. Заказники – природні території, створені з метою збереження і відтворення природних компонентів з частковим вилученням з користування.

6. Ботсади – природоохоронні установи для збереження, вивчення, розмноження рідкісних видів флори.

7. Дендропарки – природоохоронні установи, призначені для збереження різних видів дерев, чагарників.

8. Зоопарки - природоохоронні установи, призначені для збереження різних видів тварин.

В Україні 19 природних заповідників, 4 біосферних (Асканія Нова, Чорноморський, Карпатський, Дунайський), 12 зоопарків, 40 НПП, 37 РЛП.

 

 

ДЕЯКІ НАЦІОНАЛЬНІ ПРИРОДНІ ПАРКИ:

 

- КАРПАТСЬКИЙ НПП – Івано-Франківська обл. (унікальні лісові екосистеми Центральної Європи) – ліси, гори, агротуризм, спортивний

 

- ШАЦЬКИЙ НПП – Волинська обл. (Шацькі озера)- Поєднання численних озер з лісовими масивами, своєрідний поліський колорит, різноманіття рослинних угруповань та висока їх естетична цінність. Велика кількість баз відпочинку, спортивні та дитячі табори та низка малих наметових містечок. В останні роки у парку проводиться Міжнародний пісенний фестиваль «На хвилях Світязя».

еколого-пізнавальні маршрути «Лісова пісня», протяжністю 5,6 км, що пролягає сосновими лісами між озерами Пісочне і Перемут, та «Світязянка», протяжністю 5,2 км, що проходить поблизу о. Світязь.

 

- ЯВОРІВСЬКИЙ НПП – Львівська обл.., для охорони лісостепових ландшафтів та інших природних комплексів в межах Головного Європейського вододілу. Бальнеологічні курорти із цілющою сірководневою мінеральною водою типу «Нафтуся», еколого-пізнавальний, культурологічний, сакральний, спортивний (кінний, велосипедний та лижний) туризм, агротуризм.

народні промисли — різьба на дереві, гончарство, вироби зі скла і бісеру, писанка та вишиванка. Поблизу Яворівського парку, в місті Жовква, розміщений державний історико-архітектурний заповідник із цілим комплексом культурних пам’яток.

4 комплексних автобусно-пішохідних маршрути,

4 пішохідні еколого-пізнавальні стежки.

В зоні стаціонарної рекреації парку облаштовані місця масового відпочинку туристів

 

- НПП ПОДІЛЬСКІ ТОВТРИ – Хмельницька обл.., для збереження природних ландшафтів Поділля з унікальними історико-культурними комплексами, які мають високе природоохоронне, естетичне, наукове, рекреаційне та оздоровче значення. (Товтровий кряж і Придністров’я та лісостеп.

 

- НПП ГОМІЛЬШАНСЬКІ ЛІСИ – Харківська обл, у долині річок Сіверський Донець та Гомольша

 

- НПП СВЯТІ ГОРИ – Донецька обл., над С.Дінцем (Словяногірськ)

 

- НПП АЗОВО-СИВАСЬКИЙ – Херсонська обл., Крим – для збереження унікальних екосистем Сивашу

 

 

ДЕЯКІ ЗАПОВІДНИКИ:

 

УКРАЇНСЬКИЙ СТЕПОВИЙ - (Донецька, Запорізька, Сумська обл.) охорона еталонних і унікальних природних комплексів лісостепу, збереження біорізноманіття, спостереження за зміною природних процесів.

 

КАНІВСЬКИЙ - неподалік Канева, Черкаська обл., на правому березі та заплавних островах річки Дніпра. Межує з Чернечою горою - місцем поховання Т. Г. Шевченка. Охорона еталонних і унікальних природних комплексів лісостепу, збереження біорізноманіття, спостереження за зміною природних процесів.

 

МЕДОБОРИ - Тернопільська обл. З метою збереження у природному стані унікальних природних комплексів Подільських товтр і Кременецьких гір, генофонду рослинного і тваринного світу та використання їх у наукових цілях. На території заповідника «Медобори» функціонують екологічні стежки

 

- ЯЛТИНСЬКИЙ гірсько-лісовий заповідник - Крим, біля Ялти, Кримський гірсько-лісовий край

 

- КАРАДАЗЬКИЙ – Крим, ЮБК, біля Феодосії. У заповіднику охороняється єдиний у Європі масив юрського періоду з типовими рисами вулканічної діяльності, до якого підходять степи рівнинного Криму. Вулкан є природним музеєм мінералів — сердоліку, халцедону, кришталю, аметисту, агату, опалу, яшми, різної форми і відтінків. Дуже мальовничою є і берегова смуга заповідника з численними, надзвичайної краси затишними бухтами з прозорою водою, що оточені стрімкими скелями.

 

- КАЗАНТИПСЬКИЙ – АР Крим, а північно-західному узбережжі Керченського півострова на мисі Казантип. З усіх боків він омивається водами Азовського моря і лише на півдні з'єднується із сушею вузьким піщаним перешийком.

 

 

 

1. Категорії моральної свідомості.

2. Моральне зло, його походження і сутність.

3. Обов’язок.

4. Справедливість.

 

 


Читайте також:

  1. V. Етичні правила психологічних досліджень
  2. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  3. Арифметичні оператори
  4. Арифметичні операції
  5. Арифметичні операції в різних системах числення
  6. Арифметичні операції над цілими числами
  7. Арифметичні цикли. Оператор циклу For – Next
  8. Визначення локалізації генів у хромосомах. Генетичні карти.
  9. Власне українська лексика, її фонетичні та словотвірні ознаки
  10. Властивості та енергетичні характеристики атомів
  11. Генезис етичної думки. Етичні традиції у розвитку й становленні соціальної роботи в Україні
  12. Генетичні рекомбінації.




Переглядів: 997

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Соціально-економічні аспекти екологічного туризму | Моральне зло, його походження і сутність.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.