Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття конст-правового статусу особи в ЗК.Основні підходи.

Конст-правовий статус Конституційної Ради Франції порядок формування та повноваження.

У Франції встановилася концепція охорони Конституції в рамках системи парламентаризму. Особливим органом конституційного контролю стала парламентська Конституційна рада Франції – окремий політичний орган. Французька П’ята республіка використовує систему квазі судового конституційного контролю.

Особливими повноваженнями в питанні безпосереднього народовладдя наділена Конституційна рада Франції. Відповідно до статей 58, 59, 60 Конституції Франції, Конституційна рада „стежить за правильністю" обрання Президента Республіки, депутатів, сенаторів та проведення референдуму, а також оголошує їх результати. При цьому цей орган наділений правом приймати і оголошувати рішення про анулювання результатів виборів. Останнє повноваження не стосується референдумів, які мають у Франції вищу юридичну силу. В 1962 році Конституційна рада прийняла рішення про те, що вона не має права контролювати „пряме волевиявлення народного суверенітету", і тим самим сформулювала доктрину непідвідомчості органу конституційної юстиції рішень, прийнятих на загальнодержавному референдумі.

Конституційна рада Франції складається з 9 радників, що призначаються Президентом Республіки і головуючими обох палат Парламенту (по 3 члени). Крім того, до її складу входять колишні президенти Республіки. Перевірка конституційності органічних законів на відміну від конституційних судів здійснюється тут до їх промульгації Президентом, а регламентів палат - до їх застосування. У разі визнання акта неконституційним він не може бути підписаний Президентом. Крім цього, в компетенцію Конституційної ради входить перевірка правильності обрання Президента Республіки, депутатів і сенаторів, проведення референдуму (у разі, якщо результати виборів чи референдуму оскаржуються).

У широкому розумінні – це юридичне положення особи, яке визначено конституцією та деталізовано певним чином в окремих законах. В Конституційному права перевага не самому факту фіксації а механізму їх реалізації. В Конституції має бути зафіксований факт реалізації конституційних прав та свобод.

Моделі конституційно-правового статусу особи (основні 4):

1. Західна (ліберальна) модель (концепція) – основне в правовому статусі особи це її невід’ємні невідчужувані права особи, при такій моделі конституційні права і свободи поділяються на два види:

1.1 Невід’ємні або природні права

1.2 Громадянські або політичні

Інститут конституційних обов’язків обмежений або не існую. Основне обмеження щодо природних прав: правами третіх осіб.

2. Марксистсько-Ленінська (колективістка) модель (концепція) – Куба, В’єтнам – основними правами вважаються ті права які особа виражає в суспільстві, первинними є інтереси суспільства а не права особи, при такому підході досить великий обсяг конституційних обов’язків. Державі надаються широкі можливості щодо обмеження конституційних прав.

3. Для країн мусульманського права – (Коран, Суна, Інджма, Мечеть) – особа розглядається не як цінність сама по собі, а як частина релігії (віддавити шану Аллаху). В розвинутих мусульманських країнах на конституційному рівні як правило визнаються міжнародні стандарти прав і свобод людини, але перевага в практичній реалізації прав і свобод за Шаріатом (мусульманське право). За мусульманським правом людина не вільна розпоряджатися собою, всі його дії на перед передбачені волею Аллаха, акцент в правовому регулюванні не на права особи, а на обов’язки перед Аллахом, перед общинною правомірних мусульман. Обмеження прав людини при такому підході, засновані перш за все на релігійних підходах. В розвинутих мусульманських країнах особа має право вибору …

4. Модель притаманна звичаєвому праву – права особи залежать від її приналежності до окремої групи, роду, племені, особа не може мати права, які реалізуються поза межами цієї групи. Права людини реалізуються колективно і в колективі (Африканські раїни, зокрема нерозвинуті країни).

 


Читайте також:

  1. II. Поняття соціального процесу.
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. III.Цілі розвитку особистості
  5. Roboform - Ваш Особистий Зберігач Секретів!
  6. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  7. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  8. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  9. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  10. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  11. А/. Поняття про судовий процес.
  12. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.




Переглядів: 605

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ФРАНЦІЯ | Інститут громадянства в ЗК поняття, способи набуття та припинення.Європейська конвенція про громадянство.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.