Графіки миттєвої потужності в опорі, ємності та індуктивності подані на рис. 3.20.
Розглянемо часові діаграми миттєвої потужності у кожному елементі.
Миттєва потужність в опорі для будь-якого моменту часу – додатна, тобто опір завжди, хоч із змінною швидкістю, споживає електромагнітну енергію від джерела і перетворює її необоротно в інші види енергії.
Ємність і індуктивність за одну частину періоду накопичують енергію, а за другу – віддають накопичувану енергію. При цьому, якщо ємність накопичує енергію >, то індуктивність у цей же час віддає накопичувану енергію <.
Якщо коло складається тільки з ємності та індуктивності, то енергія, яка передається від джерела напруги до електричного кола, тимчасово накопичується або у магнітному полі індуктивності, або у електричному полі ємності, а потім повертається назад до джерела.
Оскільки у нашому випадку >, то ємність у проміжку часу від 0 до (перший півперіод) накопичує енергії більше, ніж за цей же час віддає індуктивність, тобто коло відбирає енергію від джерела і накопичує її в електричному полі ємності. У другий півперіод (t1< t< t2) ємність віддає енергії більше, ніж за цей же час накопичує індуктивність, тобто коло повертає лишок енергії у джерело.
На рис. 3.20 заштрихована ділянка визначає ту енергію, якою коло обмінюється із джерелом напруги кожного півперіоду. Потужність, яка відповідає енергії обміну між джерелом і електричним колом, носить назву обмінної потужності.
Визначимо максимальне значення обмінної потужності Роб.m .