Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лікарських форм жарознижувальних препаратів.

Клініко-фармацевтична характеристика

Для симптоматичного лікування лихоманки поряд з традиційними таблетками розроблені різні удосконалені лікарські форми, як тверді так і рідкі.

 

Переваги Недоліки
Таблетки
· Зручність і простота застосу-вання. · Регулювання всмоктування активних речовин по місцю (шлунок, кишківник) і часу. · Можливість сполучення де-кількох активних речовин. · Можливість корекції непри-ємного смаку і запаху. · Не всі хворі, особливо діти, мо-жуть легко проковтнути таблет-ку. · Відносно повільний розвиток ефекту (25-30 хв.). · В зоні розчинення можливе створення високої концентрації діючої речовини і розвиток под-разнювальної дії на слизову ШКТ. · Баасні речовини, що не мають терапевтичної цінності, можуть викликати побічні явища (нап-риклад, алергію).
Швидко розчинні шипучі таблетки
· Легкість прийому різним кон-тингентом хворих, включаю-чи дітей. · Швидке всмоктування і швид-ке заступлення ефекту (до 10 хв.). · Менший вплив їжі на всмокту-вання препарату. · Значне зниження подразню-вальної дії на слизову ШКТ. · Більш висока ціна відносно зви-чайних таблеток.
Капсули з мікрогранулами
· Краща розчинність і всмокту-ваність активних речовин по порівнянню з таблетками. · Можливість сполучення декі-лькох активних речовин. · Можливість корекції непри-ємного смаку і запаху. · Мінімальна подразнювальна дія на ШКТ. · Пролонгована дія. · Більш висока ціна по порівня-нню з таблетками
Сиропи /суспензії
· Легкість прийому різним кон-тингентам хворих, включаючи дітей. · Швидке всмоктування і швид-ке наступлення ефекту (до 10 хв.). · Приємний запах і смак. · Менший вплив їжі на всмок-тування препарату.     · Менша точність дозування.
Переваги Недоліки
Свічки/супозиторії
· Зручність прийому у дітей, ле-жачих хворих, старих людей. · Можливість використання при порушенні процесу ковтання. · Відносно більша швидкість всмоктування і наступлення ефекту (10-15 хв.). · Відсутність впливу їжі на всмоктування препаратів. · Відсутність впливу шлунко-вих ферментів на активні ре-човини ліків. · Можливість призначення ліків неприємних на смак. · Існування зниження впливу активних речовин на функцію печінки. · Незначний подразнювальний вплив на слизову прямої кишки (у ряду осіб внаслідок цієї дії можливе стимулювання опоро-жнення кишківника). · Психологічний дискомфорт (у певних пацієнтів). · Всмоктування із прямої кишки НПЗП може складати 65-90% внаслідок чого можливе зниже-ння фармакологічного ефекту. · У дітей можуть бути проноси, тому застосування супозиторіїв може виявитися затрудненим і недостатньо ефективним.

 

Враховуючи, що на сьогоднішній день оптимальним жарознижувальним пре-паратом для дітей більшістю педіатрів світу признається парацетамол, приводимо відомості про спеціальні дитячі форми цього лікування.

 


Читайте також:

  1. Вплив лікарських препаратів та шкідливих хімічних речовин
  2. Гіпервітаміноз D — це стан, що виникає в разі передозу­вання холекальциферолу або за умови підвищеної чутливості організму до його препаратів.
  3. Дози і концентрації. Розрахунки доз лікарських засобів для дітей та людей похилого віку
  4. Законодавчі акти України, що регламентують рекламну діяльність у фармацевтичній галузі, основні вимоги до рекламування лікарських засобів.
  5. Класифікаація лікарських форм, які вводяться в порожнину тіла.
  6. Класифікація лікарських засобів за дією на адренорецептори
  7. Класифікація лікарських засобів, які впливають на еферентну іннервацію.
  8. Класифікація протипухлинних хіміопрепаратів.
  9. Комбінована дія лікарських засобів.
  10. ОСОБЛИВОСТІ ВВЕДЕННЯ ЛІКАРСЬКИХ РЕЧОВИН В СУПОЗИТОРІЇ.
  11. Особливості дії ліків при повторних введеннях. Взаємодія лікарських засобів при їх комбінованому застосуванні.




Переглядів: 716

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування лихоманки. | Фармацевтична опіка при застосуванні жарознижувальних препаратів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.