Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Диференціальна діагностика.

Дифтерія : при дифтерії зіва нальоти на піднебінних мигдаликах щільні, поширюються за іхні межі. Токсична форма супроводжується набряком шийної клітковини; менше виражена гарячкова реакція; немає гепатолієнального синдрому, збільшення інших груп лімфовузлів (крім шийних), мононуклеарної реакції крові. Необхідне дослідження мазків із носа на наявність збудника.

Вірусні гепатити: починаються поступово або підгостро, мають переджовтяничний період, часто з диспепсичним синдромом, а жовтяниця перебігає на фоні нормальної температури тіла. Для вірусного гепатиту не є характерним тонзиліт, поліаденіт, зміни крові, що властиві інфекційному мононуклеозу. Необхідно враховувати відповідну епідеміологічну ситуацію (контакт з хворим, парентеральні маніпуляції), результати біохімічного дослідження сироватки крові – значне підвищення АлАТ та знаходження специфічних маркерів вірусу.

Від аденовірусної інфекції відрізняється мононуклеарною реакцією крові і відповідними серологічними даними, від інших ГРВІ – також наявністю тонзиліту, поліаденіту, гепатоспленомегалії.

Деформація в привушній і підщелепній ділянках при епідемічному паротиті може нагадувати інфекційний мононуклеоз, однак для першого характерне ураження слинних залоз, їх болючість, позитивний симптом Філатова (виражений біль під час натискання позаду мочки вуха і в ділянці верхівки соскоподібного відростка та перед мочкою вуха).

При гострому лімфолейкозі– виражена гарячка та гепатолієнальний синдром, але тонзиліт виникає у термінальний період хвороби, шкіра дуже бліда, часто виникає яскравий геморагічний синдром. В гемограмі - зменшення кількості гемоглобіну, еритроцитів, тромбоцитів; поява нормобластів; дуже збільшена ШОЕ.

Догляд і лікування.

У гострому періоді доцільно лікувати у стаціонарі, дотримуватись у цей період ліжкового режиму. Через ризик розриву селезінки протягом 2 міс від початку хвороби, навіть при відсутності спленомегалії, не можна піднімати тягар і займатися силовими видами спорту.

При ознаках гепатиту - дієта №5

Етіотропне лікування починає розроблятись. Призначають мефенамінову кислоту, циклоферон, неовір.

Антигістамінні - діазолін, димедрол, тавегіл і препарати кальцію.

Для покращення обмінних процесів - віт.С, групи В.

За показаннями - дезінтоксикаційну терапію - ентеросорбенти (силлард-П, ентеросгель), рекомендують теплий чай, компоти, при потребі- в/венно глюкозо-сольові розчини, реополіглюкін.

При тяжкому перебігу – глюкокортикоїди.

При тонзиліті – антибіотики (пеніцилін, метациклін, цефтриаксон).

Виписка при затиханні проявів і задовільному стані. Незначне збільшення л/вузлів і наявність атипових мононуклеарів не є проти показом для виписування. При наявності залишкових змін – диспансерний нагляд 6-12 міс.

Профілактика. Специфічні заходи в осередку не проводяться. При лікуванні вдома - хворому окремий посуд, іграшки, предмети побуту.

Медичне спостереження за контактними 20 днів. Деякі епідеміології в осередках проводять дезінфекцію, але ефективність її не доведена.

 

 


Читайте також:

  1. Диференціальна діагностика.
  2. Диференціальна діагностика.
  3. Диференціальна імпульсно-кодова модуляція. Дельта модуляція
  4. Диференціальна рента
  5. ДІАГНОСТИКА.
  6. Діагностика.
  7. Діагностика.
  8. КЛІНІКА І ДІАГНОСТИКА.
  9. Лабораторна діагностика.
  10. ЛАБОРАТОРНО – ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ДІАГНОСТИКА.
  11. Тема: Йододефіцитні захворювання. Гіпотиреоз у дітей. Тиреоідити: підгострий і аутоімунний. Етіологія, патогенез, клініка, диференціальна діагностика, лікування.




Переглядів: 1153

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІНФЕКЦІЙНИЙ МОНОНУКЛЕОЗ | МЕНІНГОКОКОВА ХВОРОБА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.