МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Визначення цілей формування товарних запасів.План ЗАВДАННЯ ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ Т е с т и Питання ДЛЯ самоконтролю знань 1. Визначте завдання управління основними фондами підприємства. 2. Сформулюйте стратегічну мету управління основними фондами підприємства. 3. Розкрийте методичні підходи до визначення розміру потреби в прирості основних фондів. 4. Дайте характеристику плану розвитку матеріально-технічної бази підприємства. 5. Які методи розробки плану розвитку матеріально-технічної бази підприємства застосову.ться в планово-економічній роботі? Наведіть приклади їх застосування при обґрунтуванні окремих розділів цього плану. 6. Розкрийте порядок обгрунтуваня: а) плану розвитку складського господарства; б) плану технічного оснащення підприємства. 7. Як ви розумієте, що собою являють “система обладнання”, “потужність системи обладнання”? Дайте графічну інтерпретацію оцінки потужності системи обладнання. 8. За якими формулами може здійснюватись задоволення потреби підприємства в прирості основних фондів? 9. Які можна задіяти резерви підвищення ефективності використання основних фондів підприємств? 10. Визначте сутність та види ремонтної політики підприємства. 11. Який критерій використовується при виборі оптимальної стратегії ремонтів? 12. Які види ремонтів ви знаєте? Дайте характеристику кожного з них, а також – наслідків їх здійснення. 13. Як відбувається економічна оцінка доцільності витрат на капітальний ремонт основних фондів? 14. Наведіть методичні підходи до визначення найбільш оптимальних термінів експлуатації основних фондів.
ЛЕКЦІЯ №
ТЕМА «Стратегія управління товарними запасами»
1. Етапи процесу стратегічного управління товарними запасами та їх характеристика 2. Нормування запасів сировини і товарів на підприємстві.
Стратегічне управління товарними запасами являє собою комплекс заходів, спрямованих на формування та підтримку їх оптимального обсягу. Процес управління складається з наступних етапів роботи:
Основними цілями формування товарних запасів на торгових підприємствах є: - забезпечення стійкості асортименту та ритмічності здійснення торгово-технологічного процесу в магазинах для безперебійного продажу товару покупцям і найбільш повного задоволення їх попиту. Врахування цієї мети формування запасів є життєво необхідним для підприємства, оскільки забезпечує основу для його нормальної життєдіяльності в плановому періоді. Порушення стійкості асортименту товарів, скорочення його широти, перебої в реалізації окремих видів товарів мають не тільки негативний поточний результат (у виді зниження обсягів товарообігу та прибутку), але і негативні наслідки для іміджу та конкурентноздатності підприємства, призводить до втрати покупців; - нагромадження товарів сезонного попиту, сезонного виробництва, дострокового завезення та цільового призначення. Постановка цієї мети формування товарних запасів призначена створити умови для підготовки підприємства до сезонної торгівлі (для максималізації ефекту), забезпечити нормальну реалізацію товарів при відсутності їх поставки (у період між сезонами виробництва), накопичувати необхідні товарні ресурси для проведення окремих цільових заходів; - здійснення спекулятивних операцій з оптовими партіями товарів у період вигідної торгової кон'юнктури на ринку (зростання попиту при зменшенні товарної пропозиції). Формування запасів понад власні господарчі потреби можуть здійснювати великі торговельні підприємства, що мають необхідні фінансові ресурси та складські приміщення. Проведення спекулятивних операцій може стати вигідним за умови відсутності інших альтернативних джерел постачання товарів; - запобігання знеціненню вільних грошових коштів підприємства в умовах інфляційної економіки. Вкладення вільних коштів у товари в цьому випадку здійснюється для збереження споживчої спроможності та може розглядатися як одна з форм страхування від інфляції.
Читайте також:
|
||||||||
|