Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Модель зрілості управління проектами РМММ

Модель зрілості управління проектами (Project Management Maturity Model — РМММ) складається с п’яти рівнів [2]. Кожний з п’яти рівнів представляє різний ступінь зрілості в управлінні проектами.

 

Рис.2 Структура моделі технологічної зрілості РМММ

 

· Рівень 1 — Спільна мова: на цьому рівні організація усвідомлює важливість проектного менеджменту і потребу в доброму розумінні базових знань з управління проектами і супутньої мови/термінології.

· Рівень 2 — Спільні процеси: на цьому рівні організація усвідомлює, що необхідно визначити і розробити спільні процеси так, щоб успіхи одного проекту могли бути повторені в інших проектах. На цьому рівні також відбувається усвідомлення застосування і підтримки принципів проектного менеджменту в інших методологіях, які використовуються компанією.

· Рівень 3 — Єдина методологія: на цьому рівні організація усвідомлює сінергетичний (взаємно підсилюючий) ефект об’єднання усіх корпоративних методологій в єдину методологію, центром якої є управління проектами.

· Рівень 4 — Бенчмаркінг: цей рівень містить усвідомлення того, що для утримання конкурентної переваги необхідне покращення процесів. Бенчмаркінг повинен відбуватися безперервно.

· Рівень 5 — Постійне покращення: на цьому рівні організація оцінює інформацію, отриману від бенчмаркінгу, і потім вирішує, покращить чи ні ця інформація єдину методологію.

Необов’язково усі роботи мають виконуватись послідовно. Деякі рівні можуть перекривати один одний. І хоча таке перекриття часто має місце, порядок, в якому фази закінчуються, не може змінитися. Наприклад, навіть якщо Рівень 2 частково перекриває Рівень 1, Рівень 1 повинен бути закінчений до того, як буде закінчено Рівень 2. Такі перекриття рівнів можуть мати місце:

· Перекриття Рівня 1 Рівнем 2: таке перекриття буде мати місце, тому що поки відбуваються уточнення спільної мови, організація може розпочати розробку процесів управління проектами.

· Перекриття Рівня 3 Рівнем 4: таке перекриття відбувається, тому що поки організація розроблює єдину методологію, планується, як процеси можуть покращити методологію.

· Перекриття Рівня 4 Рівнем 5: так як діяльність організації все більше здійснюється на основі застосування бенчмаркінгу і постійного покращення, швидкість, з якою організація хоче проводити зміни, може викликати значне перекриття цих двох рівнів.

Рівень 3, як правило, не перекриває Рівень 2. Можливо розпочати деякі роботи Рівня 3 до закінчення Рівня 2, але це малоймовірно. Оскільки компанія сконцентрована на створенні єдиної методології, роботи над іншими методологіями, як правило, припиняються.

Також якщо компанія насправді розуміється у проектному менеджменті, вона може почати впроваджувати бенчмаркінг навіть на Рівні 1. Таким чином компанія може вчитись на помилках інших, ніж на своїх власних. Тому можливе перекриття Рівнем 4 всіх трьох попередніх рівнів.

Ризики можуть бути визначені на кожному рівні РМММ. Рівень ризику найчастіше пов’язаний з неохбхідністю змінити корпоративну культуру і може бути низьким, середнім і високим (див. Табл.1):

· Низький ризик: на корпоративну культуру фактично немає впливу або корпоративна культура динамічна і готова прийняти зміни.

· Середній ризик: організація усвідомлює, що зміни необхідні, але може не знати, який вплив на корпоративну культуру будуть мати ці зміни.

· Високий ризик: високі ризики мають місце, коли організація усвідомлює, що зміни від впровадження проектного менеджменту викликають зміни у корпоративній культурі. Наприклад, створення методології, політики і процедур управління проектами, а також децентралізація влади і прийняття рішень.

Ризики за рівнями технологічної зрілості компанії

Таблиця 1

Рівень зрілості Опис Рівень ризику
Спільна мова середній
Спільні процеси середній
Єдина методологія високий
Бенчмаркінг низький
Постійне покращення низький

Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. G2G-модель електронного уряду
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  5. Oracle Управління преміальними
  6. OSI - Базова Еталонна модель взаємодії відкритих систем
  7. А. Видання прав актів управління
  8. Абстрактна модель
  9. Абстрактна модель
  10. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  12. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ




Переглядів: 1015

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структура СММ | Рівень 2: Спільні процеси

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.