Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Передумови переходу до інформаційного суспільства

Не можна не помітити, що багато які тенденції сучасного інформаційного суспільства характерні і для мегаполісів. Основні умови для цього є. Таке місто має статус одного з ведучих світових центрів виробництва і зберігання інформації, є центром науково-технічної і науково-освітньої діяльності і культурного життя країни. Тут розташовані керуючі структури великого бізнесу. Він являє собою головний вузол національних і міжнародних телекомунікаційний мереж, центр формування і поширення масової інформації. Тут створена досить розвинена інформаційно-телекомунікаційна інфраструктура. Мегаполіс звичайно займає перші місця в країні по забезпеченості будинків і робочих місць комп'ютерами, по числу абонентів стільникового зв'язку і доступу населення до Інтернету. Нарешті, таке місто – це адміністративний центр країни, в якому реалізовується інформаційний і управлінський потенціал органів державної влади. Як показує світовий досвід, саме мегаполісам належить ведуча роль в формуванні інформаційного суспільства. У цьому випадку існує достатній потенціал, щоб зайняти гідне місце в ієрархії ведучих міст в світовому економічному просторі і інформаційному співтоваристві.

У ході рушення до інформаційного суспільства потрібно прагнути до тісної взаємодії процесів інформатизації в столиці і в інших регіонах країни. Це означає, з одного боку, необхідність поширення столичного досвіду на великі міста, а з іншою - використання тут прогресивних розв'язань проблем інформатизації, здійснюваних в цих містах.

Інформація стає важливим ресурсом соціально-економічного, технологічного і культурного розвитку, масштаби її використання стали порівнянними з масштабами використання традиційних ресурсів (енергія, сировина і т.п.). Величина сумарних витрат на інформацію вже має макроекономічну значущість.

У цей час одним з найбільш динамічних секторів став ринок інформації, інформаційних технологій, коштів, продуктів і послуг. Сьогодні все програмно - технічне забезпечення процесів інформатизації і розвитку телекомунікацій забезпечується вітчизняним інформаційним ринком, на якому всі новітні кошти і технології з'являються практично одночасно з їх появою на зарубіжних ринках.

Зроблені перші кроки в розробці основних положень законодавства в сфері інформації, інформатизації і захистів інформації, які повинні забезпечити правову підтримку розвитку інформаційної сфери і переходу до інформаційного суспільства. При цьому, однак, можна сказати, що правова основа розвитку інформаційного суспільства тільки починає створюватися і може бути якісно сформована тільки при умові системного її завершення і розвитку на регіональному рівні.


Читайте також:

  1. IV. Виклад інформаційного матеріалу
  2. IV. Виклад інформаційного матеріалу
  3. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Атрибути громадянського суспільства
  6. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
  7. В чому була провідна роль української шляхти як верхівки українського суспільства в політичному житті XIV-XVI ст.
  8. Вдосконалення нормативно-правової бази міста на етапі переходу до інформаційного суспільства
  9. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  10. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  11. Вибір засобів забезпечення безпеки даних і інформаційного захисту
  12. Вид інформаційного_ресурсу: //доменне_ім'я_хост_комп'ютера/їм 'я_ каталоги / їм 'я_ підкаталоги /їм 'я_ файла.




Переглядів: 585

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Цілі переходу до інформаційного суспільства | Принципи і пріоритети міської політики по забезпеченню рушення міста в інформаційне суспільство

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.