Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Фактори, які впливають на споживні властивості крупів

Споживні властивості крупів

Споживчі властивості крупів визначаються хімічним складом, засвоюваністю окремих речовин, органолептичними показниками, енергетичною цінністю, використанням.

Споживні властивості крупів у цілому та їхній хімічний склад зокрема визначаються насамперед зерновою культурою, з якої во­ни виготовлені. Хімічний склад крупів значною мірою залежить також від технології виробництва.

Харчова цінність крупів порівняно з харчовою цінністю зерна, з якого вони виготовлені, значно вища. Це пов'язано з тим, що при виготовленні крупів зерно повністю вивільняють від неїстівних квіткових плівок, частково або повністю – від плодових і насін­нєвих плівок, до складу яких входить в основному клітковина. Хімічний склад крупів нагадує здебільшого хімічний склад ендосперму зерна, з якого вони виготовлені.

Біологічна цінність крупів визначається вмістом повноцінних білків, поліненасичених жирних кислот, мінеральних речовин і вітамінів. Зольність більшості видів крупів становить від 1 до 2%, манних крупів - 0,5 %, рисових і кукурудзяних - 0,7%, гороху лу­щильного - 2,6 %. Крупи багаті на калій, фосфор і магній. Особливо це стосується гороху лущильного, гречаних і вівсяних крупів.

Крупи мають у своєму складі порівняно мало кальцію. Опти­мальне співвідношення фосфору і кальцію у продуктах повинно становити 2 :1, у крупах воно дорівнює 5 : 1. Найкраще співвідно­шення фосфору і кальцію (3 : 1) має горох лущильний. До складу крупів входить невелика кількість каротину і вітамінів В1, В2 і РР. На ці вітаміни порівняно багаті пшоно, горох лущильний, вівсяні і гречані крупи.

Високими органолептичними властивостями (зовнішнім виглядом, смаком) характеризуються манні, рисові, вівсяні та гречані крупи. У кулінарії з них готують перші та другі страви. Манні, гречані, вівсяні та рисові крупи використовують для дієтичного і дитячого харчування. Низькими кулінарними властивостями характеризуються кукурудзяні крупи. Крупи використовуються та­кож у харчоконцентратній промисловості, для виробництва овочевих, м'ясних та рибних консервів.

 

На формування споживних властивостей крупів впливають такі фактори: вид круп'яної культури, якість зерна (для гречки - плоду, для бобових - насіння), технологія виготовлення.

Крупи різних видів круп'яних культур відрізняються за зовнішніми ознаками (формою, розміром, кольором), структурою, смаковими властивостями, хімічним складом. Наприклад, форма гречаної ядриці три­гранна, рису полірованого - довгаста, пшона і гороху лущильного - округла. Колір рисових крупів і крупи манної марки „М" білий, пшеничних крупів - жовтуватий, пшона - жовтий, кукурудзяних – білий або жовтий, гороху - жовтий або зелений. Усі види зерна, з яких виготовляють крупи, характеризуються різним хімічним складом. У зв'язку з цим крупи з таких видів зерна мають неоднаковий вміст вуглеводів, білків, жирів, вітамінів, мінеральних та інших речовин. Засвоюваність хімічних речовин у різних видах крупів неоднакова. Крупи відрізняються також енергетичною цінністю.

На споживні властивості крупів значною мірою впливає якість зерна, з якого їх виготовляють. Із зерна із стороннім запахом, запліснявілого і самозігрітого, з наявністю великої кількості домішок неможливо одержати крупи високої якості. Дефекти зерна, як правило, передаються крупам. Високої якості крупи із свіжого і добре виповненого великого зерна.

Споживні властивості крупів залежать також від технології ви­робництва, яка впливає на вміст у крупах оболонок, зародка, алей­ронового шару. Від технології виготовлення крупів залежать також їх розмір, форма і колір. Крупи можуть бути цілими (не дроблене зерно), дробленими і плющеними. Крупи цілі залежно від обробки поверхні можуть бути не шліфованими, шліфованими і поліровани­ми. Дроблені крупи можуть мати частини різного розміру. Крупи звичайні мають природний колір, пропарені - коричневий різних відтінків.

Виробництво крупів різних круп'яних культур має багато спіль­них технологічних операцій. При виготовленні манних, плющених, швидкорозварюваних та деяких інших крупів мають місце відмін­ності у технологічному процесі.

Технологічний процес виробництва крупів складається з таких операцій: формування партій зерна, його очищення, гідротермічної обробки зерна, сортування за розміром, шеретування (лущення), очищення, сортування, шліфування, полірування і упаковування крупів.

Формування партій зернапроводять з метою виготовлення кру­пів, які відповідають вимогам стандарту за вмістом важковідокремлюваних домішок (насіння бур'яну, зіпсованих зерен). Не доз­воляється змішувати зерно різних типів і сортів, яке відрізняється за розміром, вологістю та технологічними властивостями.


Читайте також:

  1. Аеродинамічні властивості колісної машини
  2. Аналіз факторів, що впливають на цінову політику.
  3. Аналізатори людини та їхні властивості.
  4. Аналізатори людини та їхні властивості.
  5. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  6. Білки, властивості, роль в життєдіяльності організмів.
  7. Біосфера Землі, її характерні властивості
  8. Будова атомів та хімічний зв’язок між атомами визначають будову сполук, а отже і їх фізичні та хімічні властивості.
  9. Будова і властивості аналізаторів
  10. Векторний добуток і його властивості.
  11. Види і властивості радіоактивних випромінювань
  12. Визначення добутку на множині цілих невід’ємних чисел, його існування та єдиність. Операція множення та її основні властивості (закони).




Переглядів: 1546

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація та характеристика асортименту крупів | Виробництво крупів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.