Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Різних організаційно-правових форм

    Організаційно-правова форма підприємства       Назва капіталу       Порядок формування капіталу     Величина мінімального розміру капіталу (якщо вона законодавчо встановлена), мін. з/пл*     Мінімальна часткакапіталу, якунеобхідно вноситидо реєстрації(якщо воназаконодавчо встановлена , %  
    Відкриті й закриті акціонерні товариства       Статутний капітал     Зарахунок вкладів засновників уобмін на акції товариства           30% – для ВАТ; 50% – для ЗАТ  
  Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю       Статутний капітал     За рахунок вкладів засновників             50%  
    Повне товариство     Складовий капітал     За рахунок вкладів засновників       –       –  
  Командитне товариство     Складовий капітал     За рахунок вкладів засновників       –       –  
    Державні та комерційні підприємства     Статутний капітал     За рахунок виділеного майна (коштів) державним (муніципаль ним) органом     –     –  
  Підприємства, засновані на власності об’єднання громадян       Пайовий капітал     За рахунок пайових внесків членів підприємства     –     –  

 

Згідно з чинним законодавством України статутний капітал акціонерних товариств формують шляхом випуску та розміщення акцій з установленим номіналом. При цьому акціонерне товариство випускає акції у розмірі свого


 

статутного фонду (капіталу) або на всю вартість майна державного підприємства (у разі перетворення його в акціонерне товариство).

Таким чином, облік статутного капіталу акціонерного товариства здійснюють як обліку капіталу, сформованого шляхом випуску акцій з установленим номіналом випущених і фактично розміщених на момент визначення розміру статутного капіталу в установчих документах.

Рішення про випуск акцій приймають засновники акціонерного товариства при його заснуванні або загальні збори акціонерів акціонерного товариства при збільшенні статутного капіталу.

При створенні акціонерного товариства акції можуть бути розповсюджені шляхом:

· відкритої підписки на них (у відкритих акціонерних товариствах);

· розподілу всіх акцій між засновниками (у закритих акціонерних товариствах).

Засновники акціонерного товариства укладають між собою договір, що визначає порядок здійснення ними спільної діяльності зі створення акціонерного товариства, відповідальність перед особами, які підписалися на акції, і третіми особами.

Для створення акціонерного товариства засновники повинні зробити повідомлення про намір створити акціонерне товариство, здійснити підписку на акції, провести установчі збори і державну реєстрацію акціонерного товариства.

Якщо подані для реєстрації акції пропонують для відкритого продажу, тобто вони призначені для розміщення між юридичними особами і громадянами, коло яких заздалегідь визначити неможливо, то емітент зобов’язаний подати реєструючому органу для реєстрації також інформацію про випуск згаданих цінних паперів. Ця інформація, крім реєстрації, підлягає обов’язковому опублікуванню в органах преси Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України та офіційному виданні фондової біржі не менш як за 10 днів до початку підписки на згадані цінні папери.

Акції, що пропонують для відкритого продажу, допускаються для розміщення не раніше як через 30 днів після опублікування оголошення про їх випуск. У разі виникнення будь-яких змін в інформації про випуск зазначених акцій, що пропонують до відкритого продажу, емітент цінних паперів повинен опублікувати інформацію про зміни, що сталися, до закінчення 30-денного терміну з дня опублікування інформації.

Відкриту підписку на акції при створенні акціонерного товариства організують засновники. Засновники в будь-якому випадку зобов’язані бути тримачами акцій на суму не менше 25 відсотків статутного капіталу і терміном не менше двох років. Термін відкритої підписки на акції не може перевищувати шести місяців.

Реєструючий орган має право у разі виявлення недостовірних даних в опублікованій інформації про випуск акцій зупинити їх розміщення до того часу, поки емітент цих цінних паперів не внесе до неї відповідних змін.


 

Акції купують учасники при створенні акціонерного товариства на підставі договору з його засновниками, а при додатковому випуску акцій у зв’язку зі збільшенням статутного капіталу – з товариством.

Особи, які бажають придбати акції, мають внести на рахунок засновників не менше 10 відсотків вартості акцій, на які вони підписалися, після чого засновники видають їм письмове зобов’язання про продаж відповідної кількості акцій.

Після закінчення вказаного у повідомленні терміну підписку припиняють. Якщо до того часу не вдалося забезпечити підпискою 60 відсотків акцій, акціонерне товариство вважають незаснованим.

Акціонерне товариство не пізніше ніж через 6 місяців після реєстрації зобов’язано видати акціонерам акції (сертифікати акцій). Закрите акціонерне товариство має право випускати тільки іменні акції. Обіг іменних акцій фіксує товариство, яке зобов’язане вести книгу реєстрації акцій. Реєстраційною інформацією в даному випадку є дані про всіх власників акцій, про час їх придбання, про пакет акцій кожного акціонера.

Для випуску акцій акціонерне товариство подає до реєстраційного органу заяву встановленого зразка, до якої додають:

· зразок бланка сертифікату акції;

· нотаріально завірену копію статуту;

· баланс, засвідчений підписами та печатками емітента й аудитора, довідку про фінансовий стан емітента, засвідчену підписами та печаткою аудитора, і висновок аудитора за станом на перше число поточного кварталу, в якому подають для реєстрації випуск акцій.

· копію свідоцтва про державну реєстрацію товариства.

· копію свідоцтва про реєстрацію попередніх випусків акцій.

Після реєстрації випуску емітенту видають свідоцтво, що є підставою для друку бланків сертифікатів акцій (при документарній формі випуску) або для оформлення глобального сертифікату в депозитарії (при бездокументарній формі випуску). При реєстрації наступного випуску акцій акціонерні товариства не сплачує держмита. Держмито, пов’язане з емісією цінних паперів, сплачують тільки при реєстрації інформації про емісію, що у випадку з емісією акцій зобов’язані робити відкриті акціонерні товариства, які, крім реєстрації випуску акцій, реєструють інформацію про нього.

Засновники відкритого акціонерного товариства (емітенти) повинні публікувати згідно з вимогами законодавства інформацію про випуск акцій, зміст та порядок реєстрації якої встановлює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. У повідомленні про відкриту підписку мають бути вказані: фірмове найменування акціонерного товариства, предмет, мета і терміни його діяльності, склад засновників, дата засновницьких зборів, розмір статутного капіталу, що передбачають, номінальна вартість акцій, їх кількість та види, переваги й пільги засновників, місце проведення, початковий та кінцевий терміни підписки на акції, склад майна, яке вносять засновники в натуральній формі, найменування банківської установи та


 

номер поточного рахунку, на який мають внести початкові внески. За рішенням засновників до повідомлення можуть бути включені й інші дані.

Емітент видає акції покупцеві лише за умови повної оплати їх вартості. Акціонерові замість цінних паперів може бути виданий сертифікат на сумарну номінальну вартість акцій, що йому належать.

Статутний капітал товариств із обмеженою та додатковою відповідальністю, повного і командитного товариств формують за рахунок внесків його учасників та засновників.

Відповідно до п. 2 ст. 115 ЦКУ вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.

Майно, яке засновники надають у рахунок їх внесків, оцінюють за домовленістю зі співвласниками товариства, про що складають протокол установчих зборів.

Якщо ж засновники не можуть прийти до спільної думки, то здійснюють експертну оцінку майна.

Внесення часток засновниками підтверджують описом майна, який засвідчують нотаріально (табл. 5.2).

Таблиця 5.2 Засновницький опис майна, внесеного


Читайте також:

  1. Арифметичні операції в різних системах числення
  2. Банківська система в ринковій економіці є звичайно дворівневою і включає центральний банк (емісійний) і комерційні (депозитні) банки різних видів.
  3. В однакових об'ємах різних газів за однакових умов (температура і тиск) міститься однакова кількість молекул.
  4. В умовах різних облікових систем
  5. Вибори, їх класифікація та особливості при різних політичних режимах.
  6. Вибори, їх класифікація та особливості при різних політичних режимах.
  7. Види планів щодо різних критеріїв
  8. ВИДИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ В РІЗНИХ ТИПАХ ДОСЛІДЖЕННЯ
  9. Визначення маркетингу у різних аспектах.
  10. Вимоги до норми прибутку для різних груп інвестицій
  11. Відмінювання займенників різних семантико-граматичних розрядів
  12. Відмінювання різних розрядів числівників




Переглядів: 579

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Витрати від надзвичайних подій | Особливості зміни статутного капіталу АТ Збільшення статутного фонду

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.