Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інженерно-геологічних досліджень

Завдання і послідовність виконання

ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

ПРИЗНАЧЕННЯ І ЗМІСТ

ДЛЯ РІЗНИХ ВИДІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Інженерно-геологічні дослідження — складова частина інженерних вишукувань для будівництва. Кожна народногосподарська технічна ідея безпосередньо або побічно реалізується через будівництво споруд або господарське використання територій, що також пов'язано з виконанням будівельних або інших інженерних робіт. Будівництву завжди передує їх проектування, виконуване на матеріалах геодезичних, інженерно-геологічних, гідрологічних і інших вишукувань. Отже, інженерно-геологічні дослідження є складовою частиною інженерних вишукувань для будівництва, частиною підготовчих робіт при проектуванні і виконанні інженерних робіт.

Задачею інженерних вишукувань для будівництва є вивчення природних, і в тому числі інженерно-геологічних, умов району або площадки розташування для одержання необхідних вихідних даних, що забезпечують розробку технічно правильних і економічно найбільш доцільних рішень при проектуванні і будівництві. Райони розміщення нових об'єктів будівництва, а також реконструкції і розширення існуючих визначаються планами розвитку господарства кожної держави, краю, області на підставі виконання відповідних економічних і соціологічних досліджень, що є основою для складання схеми комплексного використання природних багатств, освоєння територій, річок.

Інженерно-геологічні дослідження виконуються для рішення різноманітних задач. При послідовному плановому проектуванні великих об'єктів вони виконуються в наступних цілях:

а) більш повного техніко-економічного й інженерно-геологічного обґрунтування проектів будівництва першочергових об'єктів, обраних на підставі розробленої схеми комплексного використання природних багатств району, раціонального використання навколишнього середовища, охорони життя і діяльності людини і створюваних цінностей у виді будинків, промислових підприємств і комплексів від шкідливого впливу різноманітних геологічних процесів і явищ;

б) уточнення розташування об'єкту будівництва на обраній ділянці і. детального інженерно-геологічного обґрунтування його проекту, умов будівництва, стійкості, вартості й умов експлуатації;

в) уточнення окремих деталей інженерно-геологічних умов, що впливають на будівництво, стійкість споруд і умови їх експлуатації.

Інженерно-геологічні дослідження виконуються по програмі або проектові провадження робіт, що складається дослідницькою організацією на підставі технічного завдання, виданого проектною організацією. Технічне завдання на вишукування повинне бути складене з урахуванням стадії проектування і спрямовано на одержання повного комплексу вихідних даних, необхідних для проектування. Воно орієнтується на найбільш доцільне розташування споруд, у залежності від їх призначення, конструктивних особливостей, варіантів компонування і параметрів, що стосується глибини урізання, величини і характеру навантажень. У завданні повинні бути зазначені потреби у видах і обсягах мінеральних будівельних матеріалів, а також у воді для тимчасового або постійного водопостачання.

 


Читайте також:

  1. V. Етичні правила психологічних досліджень
  2. Аксіоматизація знань та причинні зв'язки у методології наукових досліджень
  3. Аналіз останніх досліджень та публікацій.
  4. Бюджетне фінансування наукових досліджень здійснюється шляхом базового та програмно-цільового фінансування.
  5. В плануванні й організації наукових досліджень в економіці використовуються програмно-цільові методи.
  6. В плануванні й організації наукових досліджень в економіці використовуються програмно-цільові методи.
  7. Види соціологічних досліджень.
  8. Визначення вартості лабораторних і технологічних досліджень
  9. Виникнення і розвиток системних досліджень
  10. Впровадження результатів наукових досліджень
  11. Впровадження та ефективність наукових досліджень.
  12. Вторинна маркетингова інформація – це інформація, зібрана й оброблена раніше самою фірмою чи іншими організаціями для цілей відмінних від мети досліджень.




Переглядів: 811

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ | Інженерно-геологічних досліджень

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.