Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Склад ERP-системи, основні відмінності систем MRP і ERP

Склад ERP-системи.ERP-системи призначені для управління всією фінансовою і господарською діяльністю підприємства. Вони використовуються для оперативного надання керівництву підприємства інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень, а також для створення інфраструктури електронного обміну даними підприємства з постачальниками і споживачами. ERP-системи дозволяють використовувати одну інтегровану програму замість декількох розрізнених. Єдина система може управляти обробкою, логістикою, дистрибуцією, запасами, доставкою, виставлянням рахунків-фактур і бухгалтерським обліком.

Реалізована в ERP система розмежування доступу до інформації призначена (у комплексі з іншими заходами інформаційної безпеки підприємства) для протидії як зовнішнім погрозам (наприклад, промисловому шпигунству), так і внутрішнім (наприклад, розкраданням даних). Впроваджувані в зв'язці з системами контролю якості і підтримки відносин з клієнтами, ERP-системи націлені на максимальне задоволення потреб компаній в засобах управління бізнесом.

У ERP-системах, що типізуються, реалізовані наступні основні функціональні блоки:

Планування продажів і виробництва. Результатом дії блоку є розробка плану виробництва основних видів продукції.

Управління попитом. Блок призначений для прогнозу майбутнього попиту на продукцію, визначення об'єму замовлень, які можна запропонувати клієнту в конкретний момент часу, визначення попиту дистриб'юторів, попиту в рамках підприємства і ін.

Укрупнене планування потужностей. Використовується для конкретизації планів виробництва і визначення ступеня їх здійснимості.

Основний план виробництва (план-графік випуску продукції). Визначається продукція в кінцевих одиницях (виробах) з термінами виготовлення і кількістю.

Планування потреб в матеріалах. Визначаються види матеріальних ресурсів (збірних вузлів, готових агрегатів, купувальних виробів, початкової сировини, напівфабрикатів і ін.) і конкретні терміни їх постачання для виконання плану.

Специфікація виробів. Визначає склад кінцевого виробу, матеріальні ресурси, необхідні для його виготовлення, і ін. Фактично специфікація є сполучною ланкою між основним планом виробництва і планом потреб в матеріалах.

Планування потреб в потужностях. На даному етапі планування детальніше, ніж на попередніх рівнях, визначаються виробничі потужності.

Маршрутизація / робочі центри. За допомогою цього блоку конкретизуються як виробничі потужності різного рівня, так і маршрути, відповідно до яких випускаються вироби.

Перевірка і коректування цехових планів по потужностях.

Управління закупівлями, запасами, продажами.

Управління фінансами (ведення Головної книги, розрахунки з дебіторами і кредиторами, облік основних засобів, управління наявними засобами, планування фінансової діяльності і ін.).

Управління витратами (облік всіх витрат підприємства і калькуляція собівартості готової продукції або послуг).

Управління проектами/програмами.

Управління персоналом.

Крім того, для ERP-систем практично обов'язковою є наявність можливості електронного обміну даними з іншими додатками, а також моделювання ряду ситуацій, пов'язаних в першу чергу з плануванням і прогнозуванням.

Відповідно до сучасних вимог ERP-система повинна крім ядра, що реалізовує стандарт MRPII (або його аналога для безперервного виробництва), включати наступні модулі:

управління логістичними ланцюжками (Distribution Resource Planning - DRP);

вдосконаленого планування і складання виробничих графіків (Advanced Planning and Scheduling - APS);

управління взаємостосунками з клієнтами (Customer Relation Management - CRM, раніше називався модулем автоматизації продажів - Sales Force Automation);

електронної комерції (Electronic Commerce - ЄС);

управління даними про виріб (Product Data Management - PDM);

надбудови Business Intelligence, що включає рішення на основі технологій OLAP (On-Line Analytical Processing) і DSS (Decision Support Systems);

автономний модуль, що відповідає за конфігурацію системи (Standalone Configuration Engine - SCE);

остаточного (деталізованого) планування ресурсів FRP (Finite Resource Planning).

На рис. 4.5 для прикладу приведений склад ERP-системи BAAN IV, а на рис. 4.6показаний приклад взаємозв'язку функціональних блоків ERP-системи.

Основні відмінності систем MRP і ERP.Вище було відмічено, що основою ERP-системи є ядро, реалізоване на базі стандарту MRPII. Проте ERP-система не є простим розширенням системи MRP. MRP була побудована і розвивалася як замкнута система, обслуговуюча суто внутрішні потреби підприємства. ERP має виходи в зовнішнє середовище і призначена для вирішення завдань комплексного управління підприємством.

Основні відмінності систем полягають в наступному.

ERP підтримує різні типи виробництв (складального, оброблювального і ін.) і видів діяльності підприємств і організацій (наприклад, системи можуть бути встановлені не тільки на промислових підприємствах, але і в організаціях сфери послуг - банках, страхових і торгових компаніях і ін.).

ERP підтримує планування ресурсів по різних напрямах діяльності підприємства (а не тільки виробництва продукції).

ERP-системи орієнтовані на управління розподіленим підприємством (що відображає взаємодію виробництва, постачальників, партнерів і споживачів) в рамках ІІС. Таке підприємство може бути автономно працюючими компаніями, що входять до складу корпорації або концерну, географічно розподіленим, тимчасовим об'єднанням підприємств, що працюють над сумісними проектами і ін.

 

Рис. 4.5. Структура ERP-системи BAAN IV

У ERP-системах більше уваги приділено фінансовим підсистемам.

У ERP додані механізми управління транснаціональними корпораціями, включаючи підтримку декількох часових поясів, мов, валют, систем бухгалтерського обліку і звітності.

ERP має підвищені вимоги до інфраструктури (Internet/Intranet), масштабованості (до декількох тисяч користувачів), гнучкості, надійності і продуктивності програмних засобів і різних платформ.

Підвищені вимоги до інтегрованості ERP-систем з додатками, вже використовуваними підприємством (CAD/CAM/CAE/PDM-системами, АСУТП, системами управління документообігом, білінговими системами і ін.), а також з новими додатками (наприклад, електронного бізнесу). При цьому саме на базі ERP-системи здійснюється інтеграція всіх додатків, використовуваних на підприємстві.

У ERP більше уваги приділено програмним засобам підтримки прийняття рішень і засобам інтеграції з сховищами даних (що іноді включаються в систему у вигляді нового модуля).

У ряді ERP-систем розроблені розвинені засоби настройки (конфігурації), інтеграції з іншими додатками і адаптації (зокрема вживані динамічно в процесі експлуатації систем).

 

Рис. 4.6. Приклад взаємозв'язку функціональних блоків ERP-системи


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D-петля, що складається з 8–12 залишків, декілька з яких – дигідроуридинові.
  3. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  4. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  5. I. При підготовці до переговорів визначите склад делегації і її керівника.
  6. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  7. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  8. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  9. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  10. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  11. III етап. Системний підхід
  12. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей




Переглядів: 1774

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ERP і управління можливостями бізнесу | Особливості вибору і впровадження ERP-системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.