Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Припинення зловживань емблемою червоного хреста чи червоного півмісяця.

Будучи учасниками Женевських конвенцій і користуючись за допомогою військово-медичних служб своїх озброєних сил, які були передбачені Конвенціями захисту держави, в тому числі і Україна, зобов’язані суворо дотримуватись відповідних положень міжнародного гуманітарного права про захист емблеми, слідкувати за тим, щоб до емблеми ставились з повагою як у військовий, так й у мирний час.

Згідно статті 54 першої Женевської Конвенції 1949 року, держави повинні вживати заходів щодо недопущення і припинення протиправного використання емблеми. «Високі Договірні Сторони, в тому випадку, якщо їх діючого законодавства виявиться недостатньо, вживатимуть заходів, необхідних для попередження й припинення в усякий час зловживань, вказаних у статті 53», - зазначається в Конвенції. При цьому Женевські Конвенції та Додаткові протоколи до них захищають такі назви як «Червоний Хрест» і «Червоний Півмісяць», спеціальні розпізнавальні сигнали та зображення білого хреста на червоному полі.

Вказані символи повинні також перебувати під захистом відповідних положень національного законодавства. На виконання цих вимог держави зобов’язані:

- прийняти законодавчі акти, в яких мають бути відображені положення, які визначають саму емблему, осіб та майно, що перебувають під її захистом, її законне використання, а також перелік організацій (осіб), яким дозволено використовувати емблему;

- прийняти законодавчі акти по припиненню зловживань емблемою, в яких повинні відобразитися заходи впливу (покарання) за різні види зловживань емблемою (наслідування емблеми, використання емблеми в комерційних цілях, віроломне використання);

- визначати органи, які будуть слідкувати за правильним використанням емблеми. Такими органами, як правило, є: у відношенні наслідування емблеми, її використання в комерційних цілях, а також інші зловживання емблемою в мирний час – національні бюро (комітети) товарних знаків і патентів; у відношенні віроломного використання емблеми – відповідні військові владні органи. При цьому важливо знати, що віроломне використання емблеми являє собою тяжкий вид зловживання емблемою, є грубим порушенням Женевських Конвенцій та Додаткових протоколів до них і військовим злочином;

- якомога ширше і ще у мирний час поширювати інформацію про правила використання емблеми серед усіх категорій населення і в першу чергу серед військовослужбовців.

Підставою для таких зобов’язань держав є те, що держави підписали й ратифікували Женевські Конвенції та Додаткові протоколи до них і зобов’язані імплементувати положення вказаних міжнародних договорів в національне законодавство; що зловживання емблемою в якості захисного знаку можуть поставити під загрозу життя тих, хто має законне право використовувати емблему; що зловживання емблемою в якості розпізнавального знаку в мирний час можуть завдати шкоди її використанню в захисних цілях у військовий час.

В Україні, яка є учасницею Женевських Конвенцій та Додаткових протоколів до них, передбачена кримінальна відповідальність за незаконне використання емблем і знаків Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Це положення було відбите й у новій редакції Кримінального кодексу України. Розглядається питання про прийняття окремого законодавчого акта про використання і захист емблем Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Значна роль у тому, щоб емблема поважалася й не було зловживань при її використанні, належить національним товариствам, в тому числі й Національному комітету Червоного Хреста України.

Міжнародний комітет Червоного Хреста, сприяючі встановленню міжнародних норм, необхідних для забезпечення поваги до емблеми, на підставі Женевських Конвенцій 1949 р. і Додаткових протоколів до них 1977 р., запропонував державам типовий закон про використання й захист емблем Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, дотримуючись при цьому Заключної декларації Міжнародної конференції по захисту жертв війни 1993 р. і Рекомендаціям Міжнародної групи експертів 1995 р., схвалених XXVI Міжнародною конференцією Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, що відбулася в грудні 1995 р. в Женеві. Це було зроблено з метою надання допомоги державам з питань розробки чи вдосконалення національного законодавства.

Програми МКЧХ по поширенню знань про міжнародне гуманітарне право включають у себе необхідну інформацію про емблему.

Захист емблеми, що є символом безсторонньої гуманітарної допомоги тим, хто страждає, часто єдиним захистом для тих, хто намагається полегшити страждання жертв збройних конфліктів і єдиною гарантією того, що цим жертвам буде надана необхідна і своєчасна допомога, повинен стати найважливішим напрямком у всій гуманітарній діяльності.

Висновки:

Політичні, ідеологічні, національні і конфесійні протиріччя, що розділяють сучасний мир, найчастішке є джерелами виникнення нових збройних конфліктів, які несуть за собою смерть людей, страждання, знищують пам’ятники культури і мистецтва, завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу.

Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця зобов’язаний проявити єдність в своїй гуманітарній діяльності і прийняти зважене рішення у питаннях єдності емблеми, соблюдая при цтьому, як відмічає Президент МКЧХ Корнеліо Соммаруга такі 4 вимоги:

- рішення, яке приймається, повинно бути приємлимо для максимально більшого числа людей;

- на держави і національні товариства, які використовують один із принаних знаків, не повинен здійснюватись тиск з метою принудити їх відмовитись від своєї емблеми або змінити її, якщо вони не мають мети це робити;

- будь-який новий знак, який може бути прийнятий, повинен бути графічно простим, що дозволить розрізняти його з більших відстаней; він не повинен викликати політичних, релігійних. Національних ті інших асоціацій; він повинен широко пропагандируватись вже в мирний час, щоб ті, від кого потребується повага знака, мали змогу легко розпізнати його;

- необхідно уникати збільшення кількості знаків, що можливо у разі надання великї свободи вибору знаків.

 

Гаазьке право або міжнародні правила,


Читайте також:

  1. Використання матеріалів ОРД для попередження, припинення і розслідування злочинів, розшуку зло­чинців та осіб, які безвісно зникли
  2. Виникнення та припинення володіння
  3. Виникнення та припинення права застави
  4. Виникнення, роль і значення емблеми Червоного Хреста чи Червоного Півмісяця в міжнародному гуманітарному праві.
  5. Вирішення суперечок між суб'єктами страхування. Умови припинення дії договору.
  6. Горіння речовини і способи його припинення.
  7. Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця
  8. Державна реєстрація припинення суб’єкта господарювання
  9. Договір позички. Припинення та розірвання договору позички.
  10. Договір — домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
  11. Доцільність продовження та припинення виробництва у короткостроковому періоді
  12. Жінка та чоловік мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу.




Переглядів: 646

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Враховуючи вищезгадані функції, розрізняють два види використання емблеми. | Об­ме­же­н­ня за­га­ль­но­го ха­ра­к­те­ру на ве­де­н­ня ві­й­ни

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.