Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Облікові реєстри і форми бух. обліку

1. Облікові реєстри їх класифік. і призначення

2. Виправлення помилок у бух. обліку

3. Винекнення форм бух. обліку та їх розвиток

1)Обл. реєстри – це зведені відомості (машинограми), складені за економічними ознаками госп. Операцій у хронологічній послідовності їх виконання, згідно первинних документів чи ін.. носіїв інформації, що їх заміняють.

a)За призначенням облікові реєстри поділяються на :

- Хронологічні (відображають госп. Операції у хронологічній послідовності їх виконання)

- Систематичні (відображають госп. Операції, систематизовані за економічною однорідністю та призначенням)

- Комбіновані (поєднання показників хронологічних і систематичних реєстрів в одному)

b)За змістом:

- Аналітичні (призначений для від обр. Даних на аналітичн. рахунках)

- Синтетичні (призначений для відображення даних на синтетичн.)

c) За структурою облік. реєстри:

- Книги(використовуються при ручному способі введення обліку, коли для обліку окремих госп. операцій запроваджуються книги)

Пр.: касові книги

- Окремі листи (банки виготовлені друкарським способом, які містять певні облікові реквізити, залежно від їх призначення у обліковоаналітичному процесі)

Пр.: журнали ордери і відомість

- Картки (окремі листи з цупкого паперу, що містять реквізити, які характеризують об’єкти обліку )

Картки поділяються на:

. контокорентні картки (призначені для аналітичного обліку розрахункових операцій). Розрах. операц. Підприємство веде з пост., працівниками, посередниками

. матеріальні (використовуються для ведення аналітичного обліку матеріалів сировини та ін. матер. об’єктів)

. багатоколонкові картки(призначені для ведення обліку витрат за їх видами)

 

Є такі способи графлення облікових реєстрів:

1.паралельний , при якому записи по дебету і по кредиту розташовують на одному паралельному рівні, але у трьох варіантах:

§ Односторонній (при якому обліковий реєстр займає одну сторону аркуша паперу)

§ Двосторонній (розміщений на двох сторінках аркуша паперу) одна-для дебетових, друга-для кредитових записів.

Головна книга – осн. Реєстр синтетичного обліку

§ Багатоколонковий, займає одну сторінку , але в графі текст відведено кілька колонок для різних ознак

2. послідовний (при якому спочатку розташовують усні дебетові записи, підсумок дебетових оборотів , а потім кредитові і підсумок оборотів по них)

3. мішаний (при якому у колонках розташовують форми бух. проводок з кодовою назвою рахунків )

 

2)Виправлення облікових записів може здійснюватись способом зворотніх записів бух. проводок (неправильно проведена кореспонденція рахунків змінюється зворотнім)

Найбільш поширений спосіб сортування проводки (суть полягає в тому, що неправильно записана обводка обводиться червоним кольором і віднімаються від раніше зробленого запису і повторно записується правильна проводка)

 

1. Помилки за значенням поділяють на:

- локальні(місцеві)

- транзитні

 

Локальні спричиняють виправлення інформації лише у тому документі або реєстрі де їх допущено.

Транзитні викликають помилки ін.. облікових реєстрах

2. За місцем виникнення:

- Помилки у записах (можуть призвести до складання неправильної бух. проводки)

- Помилки у числових показниках (призводить до перекручення підсумкових даних)

- Помилки у рознесенні аналітичних показників (бухг. Забув записати у кредит, але дебет записав)

3)Форми бух. обліку – це система економічно пов’язаних облікових реєстрів за певною методологією відображення госп. операцій хронологічними і систематичними засобами відповідно до функцій покладених на бух. облік.

 

Кожна форма бух. обліку вкл. такі компоненти:

- послідовність запису

- узагальнення запису (аналіт. І синтез.)

- повнота запису (реєстрація лише виконаних і тих, що підлягають виконанню госп. операцій)

Кожна форма обліку має включати:

- Подвійний запис

- Хронологічний і систематичний записи одночасно

- Число рівнів узагальнення облікових даних

- Запис із відображення госп. операцій

 

Тема: продовження

Форма бух. обліку:

1) Староіталійська

Її осн. нововведення - започаткування подвійного запису бух. операцій(всі операції господарські заносились до меморіалу, потім ці операції з позначенням кореспондуючих рахунків переносились до журналу хронологічної рестрації); осн. синтетичний реєстр - головна книга. У кінці звітного періоду інформація заноситься у головну книгу, таким звітним періодом був рік.

За даними гол. Книги скл. попередній баланс(оборотну відомість), після цього бухгалтер скл. заключний баланс. Особливістю є те що всі рах. Розглядались як синтетичні

2) Француська

Француська форма обліку використовує єдиний журнал італійської форми, що вкл.. декілька журналів за видами госп. операцій. Побудовані журнали за принципом накопичення інформації. Перші журнали викривають на рахунки з найбільш. Обсягом інформації, а наступні з меншою інформаційною місткістю, а далі до головної книги, а потім аналогічно складається баланс

()На модулі кожному попадеться)

3)Новоіталійська

Запроваджена у 18ст., осн. заслуга: розмежування обліку на синтетичний і аналітичний.

Дані аналітичного обліку підсумовуються і звіряються з даними синтетичних рахунків гол. Книги.

(написати що озн. Синтез. І аналіт. облік)

4) Німецька- осн. досягнення в тому те що вона виокремила касові(готівкові операції), це дозволило краще їх контрол.. Використовує журнал, що скл. з двох реєстрів, власне меморіальний журнал і касової книги.

Записи у гол. книзі виконують не відразу після запису у журналі і не дублюють кожну проводку а заносять один раз за звітний період в загальному підсумку, така методика дозволяє скоротити затрати часу бухгалтера, але її недолік у тому, що за показниками гол. книги не можливо контролювати окремі операції, а лише використовувати їх для скл. балансу. Нововведення-касові операції.

5) Американська

Призвела до синхронізації журналу і гол. книги, тобто об’єднання хронологічного і систематичного запису. Послідовність записів наступна(дані про госп. операції реєструються у журнал-головній та вказується синтетичні рахунки), особливість реєстру журнал-головна полягає в тому, що він об’єднує журнал, головну книгу та оборотну відомість синтетичних рахунків.

6) Російська

Запропонувала вести три рахунки: рах.. обліку цінностей, рах. обліку власного капіталу і рах обліку грош. коштів. Ця форма обліка дає мажливість виявляти результати госп. діяльності у будь-який час а не на звітну дату, як це передбачено в попередніх формах. І замінили терміни дебет та кредит.

Формула обігу товару: Г-Т-Г

7) Шахова форма суміщає в одному реєстрі гол. книгу і оборотну відомість, цей реєстр скл. у формі матриці, де кредитові обороти розміщують по рядках, а дебетові по стовпчиках. Дана форма визначає що сутність двоїстого запису полягає не у подвійній реєстрації, а у можливості відобразити госп. операцію одразу по дебету і кредиту. Вона дає змогу вдвічі скорити к-сть записів і збільшує можливості аналітичного обліку.

8) Інтегральна – у ній на кожний рах. відкривають не один а два реєстри. Один для запису дебетових(відомість), другий для запису кредитових оборотів(журнал). Відомості і журнали відносять до хронологічних записів, а головну книгу до синтетичних.

А далі сучасні форми обліку

9) Меморіальноордерна- ця форма в осн. використовуються у бюджетних установах, вона передбачає відображення госп. операцій, зафіксованих первинними документами. У меморіальному ордері вказують зміст госп. операції, посилання на первинний документ, кореспонденцію рахунків і грошовий вимірник.

Графа сума поділена на дві частини. У першій записують окремі операції у грошовому вимірнику, по кожному кореспондуючому рахунку, у другій заг. грошовий вимірник, зазначений у зведеному документі по операціях, що відображають на дебеті одного рах. і кредиті кількох рахунків.

Усі записи меморіальних ордерів переносять до систематичного реєстру аналітичного обліку контрольної відомості (це таж головна книга, що ведеться за шаховою формою окремо на кожний синтетичний рахунок) По тому як записи синтетичного і аналітичного обліку звірені складає сальдовий бухгалтерський баланс.

10) Журнальноордерна – використовують усі підприємства крім малих, це система інформаційно пов’язаних між собою журналів ордерів, у яких госп. Операції відображають по кредиту одного рахунку і дебету кількох взаємопов’язаних. Записи у журнали ордери здійснюють із первинних документів або із нагромаджувальних відомостей. Ці відомості використовуються для деталізації даних аналітичного обліку. Журнали ордери скл. щомісяця. До них відкривають відповідні відомості, у яких розшифровують дебютові обороти рахунків. Потім підсумки переносять до головної книги. У головній книзі для кожного синтетичного рахунку підведено одну або дві сторінки для запису облікової інформації. На початок року до головної книги вносять вступне сальдо по кожному синтетичному рахунку. Щомісяця із урналів ордерів переносять обороти на цих рахунках і визначають сальдо на кінець місяця.

11) Журнал-головна , використовуються виключно малими підприємствами. Це форма бух. Обліку у якій об’єднано хронологічні і систематичні записи у єдиному обліковому реєстрі. Записи у журнал-головній роблять на підставі первинних документів або допоміжних відомостей. На початку року по кожному рахунку. (написати про головну книгу і записати що аналітичний облік ведеться у допоміжних відомостях).

12) Машинно орієнтована(в тестах буде якка форма поєднує різні форми обліку-це ця).інформаційно Та економічно пов’язаних машинограм, що скл. з застосування комплексу технічних засобів. Суть її полягає в інтеграції усіх видів обліку. На основі застосування єдиних машинних носіїв для фіксації госп. операцій. Вона дозволяє нагромаджувати великі масиви обліковоекономічної інформації, об’єднувати їх у бази даних, створювати банки даних. При цьому задовольняються запити користувачів у даних управл., статист., податкового і бух. обліку, з єдиної інформаційної системи.

Її перевагами є уникнення дублювання інформації, зменшення трудомісткості підготовки початкових даних, автоматизація обліково обчислювальних процедур.

 


Читайте також:

  1. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  2. Автоматизовані форми та системи обліку.
  3. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  4. Акредитив та його форми
  5. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС
  6. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  7. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  8. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  9. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  10. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
  11. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
  12. Безособові дієслівні форми на –но, -то




Переглядів: 1387

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Тема: Облік господарських процесів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.