Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Становлення та розвиток молодіжного руху в Україні на прикінці 80-х - початку 90-х років.

Молодь завжди була в перших рядах суспільно-політичної боротьби на переломах української історії, та історії людства взагалі. Так наприклад, молодь очолила боротьбу з москвофілами на Західній Україні, молоде покоління здійснило перехід до політичної боротьби на Сході України на початку XX ст. Причини цього криються в психології молодої людини, її виключних вимогах до суспільства та радикалізму в певній романтизації політичної боротьби. Крім того молодіжний рух має велику соціально-кількісну основу. Так на початок 90-х рр. кількість молодих людей в Україні, віком від 15 до 28 років складала близько 10 млн. чоловік.

Тому нічого дивного не було в тому, що за часи "перебудови" підвищилась активність молоді. Першими "провісниками" такої активності стало Існування таких груп як "панки", "рокери", "металісти", дещо запізнілі "хіпі" і т.д. Молодь активно включалась в "неформальний" рух, приймаючи участь в різноманітних дискусіях, диспутах, масових акціях. Поступово, молодь залучається до суспільно-політичної боротьби. Перед, як завжди, вели студенти.

В 1989 р. у Києві було засновано Український Студентський Союз (УСС) та Союз Українського Студентства, у Львові - Студентське Братство. Метою їх діяльності, звичайно була проголошена боротьба за права студентів, серед них: підвищення стипендій, вільне відвідання лекцій, автоматичне зарахування екзаменів, вивчення історії України. Молодь активно включається в політичний рух О.Вітович та Д.Корчинський стояли на чолі Союзу Незалежної Української Молоді. СНУМ заявив про свою антикомуністичну позицію і про боротьбу за відновлення Української самостійної соборної держави.

Діяльність молоді, студентства, стала в 1990 р. домінантою політичної боротьби. В жовтні було проведено акцію голосування студентів на майдані ім. Леніна в Києві, та блокаду будинку Верховної Ради, крім того було перекрито вул. Хрещатик, захоплено головний корпус Київського Університету. Після цих акцій, 15 жовтня, голові Української Студентської Спілки О.Донію було дозволено виступити у Верховній Раді і викласти свої вимоги про відставку уряду, непідписання союзного договору, військову службу на території України. Лише під загрозою підтримки студентів робітниками М.Києва, Верховна Рада частково задовольнила пі вимоги.

Після таких активних дій молодіжний рух приходить в занепад, а частково прибирає інші форми. На середину 90-х рр. було зареєстровано 27 всеукраїнських молодіжних та дитячих організацій, 120 об’єднань молоді.

Головною рисою сучасного молодіжного руху є занепад незалежних, самостійних молодіжних організацій, та перетворення їх у молодіжні філії при тих чи інших політичних організаціях.

 


Читайте також:

  1. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  2. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  3. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  4. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
  5. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  6. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  7. Авангард в Україні
  8. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  9. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  10. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  11. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  12. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства




Переглядів: 786

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суспільно-політичний рух за часів т.зв. «перебудови». | Політичний рух в Україні в другій половині 90-х років XX століття.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.