Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прибуток

Прибуток страхової компанії являє собою фінансовий результат її діяльності за певний звітний період (квартал, півріччя, дев’ять місяців, рік). Він визначається як різниця між доходами і витратами.

Прибуток страховика складається з прибутку від страхової діяльності, прибутку від інвестиційної та фінансової діяльності, прибутку від іншої звичайної операційної діяльності та надзвичайних операцій. Найскладнішим є обчислення прибутку від страхової діяльності, який обчислюється як різниця між доходами від страхової діяльності та відповідними витратами страховика, склад яких визначений чинним законодавством України. Згідно Податкового Кодексу прибуток страховиків від страхової діяльності для цілей оподаткування не визначається. Страхові організації для цілей оподаткування страхової діяльності визначають оподатковуваний дохід, під яким розуміється сума валових премій і який оподатковується за ставкою 3%.Проте це не означає, що страховик не повинен визначати прибуток взагалі. Адже він за будь-яких обставин має точно знати фінансові результати від проведення страхових операцій, щоб контролювати, наскільки ефективно він веде страхову справу; щоб на чітко визначеній основі формувати спеціальні і резервні фонди, вільні резерви; виплачувати дивіденди засновникам та акціонерам; складати фінансову звітність, в якій передбачається висвітлення цього показника.

Згідно з основною ідеєю страхування нетто-тариф будується на принципі еквівалентності у відносинах між страховиком і страхувальниками, а навантаження має забезпечити страховика коштами для організації і розвитку процесу страхування. Саме тому прибуток планується як складова навантаження. Проте страхова компанія може отримувати прибуток від страхової діяльності не лише за рахунок цієї складової тарифної ставки. Він може бути отриманий також за рахунок зниження собівартості страхової послуги:

1) скороченням видатків на ведення справи, коли управління страховою компанією проводиться більш ефективно, з меншими витратами, ніж передбачалося на етапі розрахунків страхових тарифів;

2) у результаті зниження збитковості здійснюваних компанією видів страхування.

Прибуток страховика розподіляється за спільними для всіх суб’єктів підприємницької діяльності принципами. Схема розподілу прибутку залежить від форми організації страхової компанії і регулюється Господарським Кодексом України та установчими документами страховика. Особливістю розподілу прибутку страхової компанії є те, що згідно із Законом України «Про страхування» за рахунок нерозподіленого прибутку, тобто прибутку, який реінвестовано у страхову компанію, вона може створювати вільні резерви з метою зміцнення своєї платоспроможності.

 

5. Інвестиційна діяльність

Інвестиційна діяльність у страхуванні є однією з фінансових операцій, коли кошти страхового фонду використовуються з комерційною метою.

З моменту надходження страхових внесків на рахунок страховика до їх виплати минає певний час. Час знаходження коштів страхувальника у страховика визначається, перш за все, термінами дії договору. Крім того, загальноприйнятою в страховій справі є практика формування запасних резервів і резерву внесків, кошти яких тривалий час можуть не використовуватися на виплату страхових збитків.

Для страхових компаній особливе значення інвестицій визначається ще й тим, що в різних індустріальних країнах основним джерелом їх доходів є не власне страхова діяльність, а вигідне використання тимчасово вільних коштів.

Кошти страхових резервів повинні розміщуватися з урахуванням безпечності, прибутковості, ліквідності, диверсифікованості та мають бути представлені активами таких категорій (ЗУ «Про страхування»):

- грошові кошти на поточному рахунку;

- банківські вклади (депозити);

- валютні вкладення згідно з валютою страхування;

- нерухоме майно;

- акції, облігації, іпотечні сертифікати;

- цінні папери, що емітуються державою;

- права вимоги до перестраховиків;

- інвестиції в економіку України за напрямами, визначеними Кабінетом Міністрів України;

- банківські метали;

- готівка в касі в обсягах лімітів залишків каси, встановлених Національним банком України.

В даний час на інвестиційному ринку нашої країни домінують короткострокові способи розміщення коштів, які характеризуються швидкістю окупності. Під час інвестування коштів страхових резервів страховики віддають перевагу їх розміщенню на депозитних рахунках у банку. Інвестиційна привабливість депозитів зумовлена, з одного боку, високою ліквідністю вкладів, з іншого – гарантованою дохідністю. Розміщення страхових резервів в акції та облігації знаходиться на другій сходинці, що свідчить про сталість довіри вітчизняних страховиків до цих категорій інвестиційних вкладень. Найменшу частку в структурі розміщення коштів страхових резервів займають банківські метали та інвестиції в економіку України. Водночас вкладення в іпотечні сертифікати страховими організаціями України зовсім не здійснюються.

 


Читайте також:

  1. V. Підриємницький дохід і прибуток
  2. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  3. Бухгалтерський і податковий прибуток
  4. Види витрат і прибуток
  5. Визначення понять: виручка від реалізації, дохід підприємства, прибуток та збиток підприємства. Методи визначення виручки від реалізації продукції
  6. Виправлення помилок в податковій декларації з податку на прибуток
  7. Витрати виробництва і прибуток
  8. Витрати виробництва та прибуток фірми
  9. Витрати виробництва. Прибуток.
  10. ВИТРАТИ ВИРОБНИЦТВА. ПРИБУТОК. РЕНТА.
  11. Витрати операційної діяльності як складова об’єкта оподаткування податком на прибуток
  12. Де, р.100.ф.№2 – “Прибуток” – Фінансові результати від операційної




Переглядів: 755

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Актуарні розрахунки | Асиметрична інформація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.