Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Етапах історії первіснообщинного ладу


Первіснообщинний лад є першою соціально-економічною формацією, початок якої - поява людини розумної, кінець - встановлення рабовласницького ладу.

В історії первісного суспільства виділяють три періоди:

1) раннеродовой;

2) розвинутий родової;

3) позднеродовой.

Особливості родового суспільства: ведення спільного господарства; чіткий поділ праці між статями; епізодичне зіткнення між племенами, тобто з'являється військова організація родової громади; виникають нові види трудової діяльності - землеробство, скотарство, ремесло.

Виникнення фізичної культури історична наука відносить до початкового періоду розвитку первісної общини. Самою ранньою формою фізичного виховання були колективні ігри, що носили натуралістичний, наслідувальний характер. Вони майже повністю повторювали трудовий процес. Граючи, первісні люди вчилися полювати, наслідуючи діям мисливців. У цих іграх використовувалися предмети мисливського інвентаря і живі цілі.

Пізніше, у зв'язку з почався поділом праці за віковими і статевими ознаками, відбувалася подальша еволюція ігор. Вони поступово втрачали наслідувальний характер, ставали імітаційними, символічними. Ігри як і раніше імітували трудовий процес, але живі цілі замінювалися рухомими мішенями - опудалами, м'ячами зробленими з шкури тварини і набитими вовною, а мисливський інвентар замінювався спеціальним, ігровим. Наприклад, з'явилося спис з тупим наконечником, замість палиці почали використовуватися ключки і т.п.

На останньому щаблі розвитку первісного суспільства виникли ігри, які майже повністю абстрагувалися від праці. Грали стали ділитися на команди, з'явилися спеціальні майданчики для ігор, удосконалювався ігровий інвентар. Ігри стали регламентуватися найпростішими правилами, з'явилися спортивні судді та глядачі.

Процес розвитку фізичної культури поступово привів до виділення з ігор і відособлення в якості самостійних фізичних вправ - біг, метання, стрибки, плавання та інші види рухів. Всі вони так чи інакше були пов'язані з підготовкою членів общини до праці. Виникли спеціальні прийоми навчання фізичним вправам підлітків і молоді, тобто з'явилося фізичне виховання.

У родовому суспільстві фізичне виховання носило високий рівень розвитку. Етнографічні дослідження показують, що кожній народності були властиві свої форми і види вправ. У австралійців - ігри, метання бумеранга і палиці, ігри в м'яч, боротьба, танці "корробі". У індіанців Америки - вправи: ходьба, біг, плавання, гонки на човнах, метання і метальні ігри, ігри з м'ячем і т.д. Ігор з м'ячем налічувалося більше десяти, проводилися вони протягом декількох днів і брало участь в них більше 100 чоловік. Також відомі індіанські танці, що носили багатофункціональний характер. В африканських племенах проходило метання в ціль, фехтування палицями, біг, стрибки, метання списа на відстань і висоту, військові ігри, танці. Чоловіки грали з м'ячем. У тунгусо (евенків) можна виділити дві стадії підготовки: 1-я стадія - все чоловіче населення займалося стріляниною, бігом, вивертанням від стріл, управлінням човном; 2-я - тільки для тих чоловіків, які добре були навчені військовій справі.

Однією з форм фізичного виховання були ініціації - перевірки фізичної готовності членів громади. Наприклад, таким обрядом в африканських племенах було видалення хлопця в джунглі на декілька місяців.

Зі стародавнього періоду до нас дійшли наступні методичні прийоми навчання: наприклад, в індіанців враховувалися статеві особливості, у чукчів - жінки брали участь у бігу на більш короткі, ніж у чоловіків, дистанції, ескімоси поступово збільшували вагу каменя і відстань при навчанні метанню, міняли розмір лука , лиж, човнів.

У період розкладу родового ладу відбувається воєнізація фізичних вправ. Наприклад, кулачний бій, тренування зі зброєю, змагання колісниць, стрибки через меч, списи. У цей період з'являються початкові форми установ суспільного виховання - таємні союзи і удома молоді, які існували тільки для фізичного виховання юнаків.

Характерною особливістю даного періоду є також поява місць для проведення змагань з гри в м'яч, тобто перших спортивних споруд, а також двох типів шкіл - для багатих і бідних, а головною рисою виховання стає його спрямованість на військово-фізичне навчання.

Таким чином, в родовому суспільстві фізичне виховання мало важливе значення і було однією з функцій родової громади. Головною рисою фізичного виховання можна вважати його загальність. Воно було рівним для всіх (мало лише розділення за статтю і строго обов'язковим).

Під час розкладання родового ладу і утворення класів фізичне виховання втрачає свою єдність, военізіруется, піддається дії культу, набуває станово-класові ознаки та класовий характер.


^ Фізична культура у рабовласницькому


Читайте також:

  1. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  2. Актуальність курсу історіософії історії України
  3. Актуальність курсу «Історіософія історії України».
  4. АЛЬТЕРНАТИВНІСТЬ В ІСТОРІЇ
  5. Антропологічна періодизація первісної історії
  6. В історії Стародавньої Греції важливу роль відіграли два поліси: Афіни і Спарта.
  7. В рамках святкування Всесвітнього Дня Туалету (19 листопада 2013р.) Музей Історії Туалету оголошує конкурс робіт молодих художників та скульпторів
  8. Важливою методико-методологічною проблемою є періодизація історії економічної думки, визначення пріоритетів, що підлягають аналізу.
  9. Використання Історії поля
  10. Виникнення єгипетської держави і періодизація історії Стародавнього Єгипту.
  11. Виникнення козацтва та його роль в історії українського народу.
  12. Вступ. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І МЕТА КУРСУ. НАУКОВА ПЕРІОДИЗАЦІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. ІСТОРІОГРАФІЯ




Переглядів: 744

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ | Вавилоні, Єгипті, Індії, Китаї, Персії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.