Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Народів нашої країни


У XVIII столітті серед простого народу побутували улюблені фізичні вправи, до яких у першу чергу можна віднести боротьбу і кулачний бій.

Боротьба та кулачний бій проводилися у святкові дні, коли на змагання приходило багато глядачів. Були вироблені неписані правила змагань, яких неухильно дотримувалися супротивники.

Імена кулачних бійців були широко відомі в місті та в селі. У Росії славилися не тільки петербурзькі та московські бійці, але і казанські, Калузької і Тульської. У Москві був відомий своєю незвичайною силою Семен тріщати. У Петербурзі кращим кулачним бійцем довгий час був целовальник Гордій. Не менш відомим був тульський зброяр Альоша Рідний.

Серед молоді були популярні такі ігри, як городки, швайку, ігри в м'ячик (ножик, мушка, чушка). Всі ці ігри на спритність, силу і швидкість були найдавнішого походження і повністю зберегли свою самобутність у XVIII столітті.

Збереглися в XVIII в. також і інші види народних розваг: гойдалки, катання з гір і на ковзанах.

Ось як описує А. Ровинський (1881) народні розваги: ​​"Одним з головних розваг на масниці були боротьба і кулачні бої ... Боротьба була різна - проста ... і мисливська .... Практикувався і особливий спосіб боротьби, так званий московський, при якому борець, покіс супротивника на праву сторону, разом з тим підбивав йому носком правої ногою його ліву ногу і цим способом миттєво збивав його з ніг на землю; із цієї боротьби пішла і народна приказка: "Матушка, Москва, б'є рідна з носка".

Втім, боротьба один на один не давала народові справжнього простору і тому далеко не була в такому ходу, як бій на кулачках, який представляв можливість брати участь не тільки дорослим, але й малоліткам ... Присутні розділялися на двоє і вибудовувалася один перед одним у дві стіни; бійку починали в невеликих боях - хлопчики, у великих справдешніх боях - заводні, один на один, потім йшли всі інші, стіна на стіну; запасні бійці стояли осторонь і брали участь в бійці тільки тоді, коли їх стіну починала тіснити противна сторона. Сцеплялка - звалище, в якій бій звертався в безладне звалище і безцільне тузеніе, не зараховувалася до мисливських боям, а являла перехід до простої повсякденній бійці ".


^ Фізичне виховання в побуті дворянства


У цей період у фізичному вихованні привілейованих станів, на відміну від народних його форм, відбулися значні зміни.

Перше, що слід відзначити, - широке застосування фізичного виховання у формі воєнізованих ігор в потішних військах Петра I. Ні до Петра I, ні після нього, аж до появи в Росії перед Першою світовою війною скаутського руху, ми не знаємо нічого подібного цьому в історії фізичної культури. Широко задуманий, а потім і здійснений проект військової та фізичної підготовки юнацтва, що складається з захоплюючих потех на суші і на воді, з поступовим охопленням значного числа дворянської молоді та дітей "інших чинів" - такий був шлях розвитку фізичного виховання в потішних військах, що поклали початок регулярної армії Петра I.

Після смерті Петра I придворне дворянство стало культивувати модні в Західній Європі "світські" фізичні вправи. На першому плані було полювання і стрілянина. У палацах влаштовувалися тири, де проводилася стрілянина, обов'язкова для всіх придворних.

Культивування верхової їзди, що була улюбленим видом спорту серед знатних дам, носило характер наслідування Західній Європі. Спеціальні берейтори навчали головним чином красивою посадці. Придворне дворянство не тільки могло широко користуватися іноземною літературою, але отримало керівництво російською мовою, видане в 1795 р. Байєром, під назвою "Школа верхової їзди для мисливців, охочих навчатися і т.д."

У 60-х роках XVIII ст. придворна знать стала захоплюватися "каруселлю" - кінної військовою грою, запозиченої знову ж на Заході і вважалася "лицарським вправою". Кращими їздцями вважалися брати Орлови - Григорій і Олексій.


^ Розвиток педагогічної і наукової думки


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  3. Аграрні закони України
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  7. Адміністрація Президента України
  8. Адреси бібліотек України
  9. Акти Верховної Ради України
  10. Акти Кабінету Міністрів України
  11. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  12. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.




Переглядів: 612

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фізичної культури і спорту | В галузі фізичного виховання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.069 сек.