Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сертифікація в Німеччині

Відомо, що успішний вихід на ринок залежить від цілого комплексу політичних, економічних, науково-технічних і багатьох інших чинників, які підприємствам, що здійснюють експорт, необхідно враховувати в повному обсязі. Природно, що істотну роль при цьому відіграє ретельний комплексний аналіз ринку, на який поставляється товар, що є досить складним завданням.

Німецький ринок – один з найбільших ринків світу, який значною мірою залежить від міжнародного поділу праці. Він є не ринком попиту, а, навпаки, класичним ринком пропозиції.

Велике значення для німецького ринку мають високі вимоги до якості продукції, особливо в галузі товарів масового попиту. Якість товару, його дизайн і упаковка часто виявляються більш важливими, ніж ціна. Значна увага приділяється екологічній чистоті продукції. Для технічної продукції дуже важливі також сервісні послуги, які в галузі машинобудування виконуються, якправило, протягом 24-48 годин з часу подачі заявки.

Велика увага приділяється відповідності товарів міжнародним і німецьким стандартам, а отже, їх сертифікації за стандартами ЄС.

У Німеччині діють системи сертифікації для різноманітної продукції та складових виробів. Правовою основою сертифікації в Німеччині є закони в галузі охорони здоров’я і життя населення, захисту навколишнього середовища, безпеки праці, економії ресурсів, захисту прав споживачів. З 1990 р. в країні діє закон про відповідальність за виготовлення неякісної продукції, гармонізований із законодавством країн-членів ЄС, який і є законодавчою базою для сертифікації в рамках спільного ринку.

За даними Німецького інформаційного центру ГАТТ/СОТ, до загальнонаціональної системи сертифікації в країні входять декілька систем сертифікації. Потреби німецької економіки на 80-90% задовольняють такі системи, які складають загальнонаціональну:

• А – система сертифікації відповідності регламентам;

• А1 – система сертифікації відповідності стандартам DIN (Німецький інститут стандартизації) дає право на застосування знака відповідності DIN та на видання сертифікатів відповідності. Дія системи поширюється на всі види стандартизованих виробів, які сертифікуються відповідними комітетами DIN.

За деякими винятками сертифікація в рамках системи DIN є добровільною.

Роботи з сертифікації в цій системі здійснює Товариство з оцінки відповідності DIN CERTCO, яке бере участь у декількох угодах з сертифікації в рамках ЄС і співробітничає з міжнародними організаціями. Вироби, випробувані на відповідність вимогам стандартів DIN, маркуються знаком DIN GEPRUFT («випробувано на відповідність вимогам DIN»). Застосування знака супроводжується інспекційним контролем.

Цей знак введено на доповнення до знака DIN, який проставлявся на виробах, сертифікованих на безпеку, але водночас виробникам не заборонялось також маркувати ним свої товари, зазначаючи тим самим їх відповідність вимогам стандарту DIN. На застосування цього знака не потрібна ліцензія.

Знак відповідності DIN GEPRUFT, введений в 1972 р., може застосовуватись лише для маркування сертифікованих виробів.

• А2 – система сертифікації VDE (Спілка німецьких електротехніків), яка підтримується Інститутом сертифікації і випробувань (PZI). Система поширюється на всі види електротехнічних і електронних виробів, перелік яких встановлений VDE. Система базується на технічних умовах VDE або стандартах DIN, які ідентифікуються як технічні умови VDE. Докладна інформація про випробування та проведення перевірок їх результатів наведена в методиках випробувань VDE.

Залежно від виду виробів сертифікація в системі може бути добровільною і обов’язковою, що залежить від законів, які безпосередньо регламентують вимоги до конкретного виду товарів.

VDE – учасник європейських і міжнародних багатосторонніх угод про взаємне визнання результатів випробувань і систем сертифікації, що сприяє визнанню знаків відповідності системи VDE за кордоном. Вони зареєстровані і визнані практично в усіх європейських країнах.

Контроль за правильністю маркування знаками VDE здійснює Центр з випробувань і сертифікації VDE – Prufstelle. Сертифікат, виданий цією організацією, гарантує відповідність продукції вимогам Закону про безпеку промислового обладнання або Закону про захист від радіоперешкод. Застосування знака VDE без ліцензії даного Центру заборонено. Виробник обладнання, який отримав сертифікат і право маркування знаком відповідності, зобов’язаний надати докази можливості підтримувати відповідність своєї продукції сертифікованим вимогам протягом усього часу її випуску.

Система А3 – це система сертифікації Асоціації фірм з газо- водопостачання Німеччини – DVGW. Газове обладнання в Німеччині відповідно до Закону «Про забезпечення безпеки технічних пристроїв» підлягає обов’язковій сертифікації на відповідність стандартам DIN. Якщо газове обладнання не сертифіковане, то місцеві газові компанії відмовляються приєднуватися до системи постачання.

Відносно інших видів товарів, які використовуються у сфері водопостачання, сертифікація має добровільний характер, але споживачі завжди віддають перевагу сертифікованому товарові.

Схема сертифікації розроблена DVGW і розрахована в основному на обладнання побутового та комерційного призначення. Сертифікація газового обладнання на відповідність зарубіжним міжнародним стандартам у системі DVGW здійснюється лише на підставі угод між виробником, покупцем та органом влади Німеччини.

Все газове обладнання, яке постачається на ринок Німеччини, повинно мати знак відповідності DVGW. За сертифікованим обладнанням проводиться інспекційний контроль з боку DVGW у нормі періодичних випробувань зразків, які відбираються на заводі у виробника. Правила інспекційного контролю містяться в спеціальних директивах з сертифікації для газового та водного господарства.

Система В, яка називається системою RAL, працює під керівництвом Німецького інституту гарантії якості та маркування, до кладу якого входить 150 товариств з якості. Кожне товариство з ості організує свою діяльність стосовно одного виду продукції.

Галузь поширення системи RAL – сільськогосподарські товари та будівельні матеріали. Хоча в системі проводять добровільну сертифікацію, її правила базуються на стандартах DIN.

RAL – член європейських та міжнародних організації з випробувань і сертифікації а учасник угод про взаємне визнання, що сприяє визнанню сертифікатів і знака RAL за кордоном.

Система С – це система сертифікації, яка підтверджує відповідність виробів вимогам Закону про безпеку приладів (GSG), що засвідчується маркувальним знаком GS.

У Німеччині діє близько 100 органів з сертифікації, які проводять випробування приладів на відповідність знаку GS.

Система має добровільний характер, але випробування здійснюються на відповідність вимогам стандартів IN, а також технічним правилам, які є загальновизнаними та внесені доспеціального переліку.

Федеральне міністерство праці та соціального забезпечення встановлює вимоги з інспекційного контролю, визначає випробувальні центри, які мають право маркувати прилади знаком GS, зобов’язує випробувальні центри забезпечувати доступи до системи зарубіжних замовників.

Система D на відміну від інших є обов’язковою і поширюється на продукцію будівельного профілю, на яку діють законодавчі розпорядження. Частіше це розпорядження органів управління федеральних земель. Загальне керівництво системою підпорядковується Німецькому інституту будівельної техніки (DIBT), а основні нормативні документи системи – стандарти D1N.

Система Е – система сертифікації, яка діє в рамках законодавчої метрології.

У Німеччині основним федеральним органом у галузі метрології є Федеральний фізико-технічний інститут.

Крім нього до системи залучені відповідні організації федеральних земель та акредитовані випробувальні центри, яким надано право підтвердження відповідності вимірювальних приладів, які підлягають обов’язковій сертифікації згідно із Законом про перевірку.

Основні галузі дії даної системи – прилади, пов’язані з електрикою, теплом, газом, водою, а також трансформатори. Система передбачає декілька знаків відповідності: знак про допуск; знак перевірки; засвідчуючий знак.

У системі Е може здійснюватись як обов’язкова, так і добровільна перевірка приладів. Обов’язкова здійснюється відповідно до положень зазначеного вище закону.

Правила системи гармонізовані з міжнародними та європейськими. Федеральний фізико-технічний інститут використовує рекомендації Міжнародної організації законодавчої метрології (МОЗМ) і Директиви ЄС (як обов’язкові).

Система F здійснює сертифікацію парових котлів, балонів високого тиску, засобів транспортування горючих рідин, вибухово-захищеного електрообладнання, підіймальних пристроїв.

Згідно з розпорядженням Федерального уряду встановлено суворий режим інспекційного контролю за зазначеними товарами, які визначені як потенційно небезпечні: відповідність встановленим вимогам перевіряється до початку експлуатації, періодично в процесі експлуатації та відповідно до відомчих правил.

Практичну роботу з сертифікації систем якості в Німеччині проводить товариство з сертифікації систем якості (DQS), створене ще до виходу стандартів ISO 9000. Ця некомерційна організація здійснює оцінку систем якості та видає сертифікат і ліцензію на використання знака відповідності, акредитує організації на право проведення сертифікації систем якості від імені DQS, навчає інспекторів, представляє Німеччину у міжнародних організаціях у рамках своєї компетенції.

У DQS акредитовані комерційні організації, які отримують завдяки цьому право на діяльність з сертифікації систем якості. Таким чином право та проведення сертифікації отримали німецькі товариства з технічного нагляду TOV у різних землях країни. З 1989 р. роботи з сертифікації систем якості регламентує TUV CERT – організація, яка офіційно зареєстрована на європейському рівні, і її діяльність базується на стандартах ISO 9000.

Роботами з акредитації в Німеччині керує Німецька рада з акредитації (DAR), яка здійснює акредитацію в регламентованих законодавством галузях. У нерегламентованій сфері ці функції виконує Головне товариство з сертифікації (TGA). Акредитація випробувальних лабораторій та органів з сертифікації проводиться відповідно до європейських стандартів EN серії 45000

 


Читайте також:

  1. Аудитор, його статус та сертифікація
  2. В Німеччині, Швеції, Франції
  3. Вища освіта в Німеччині.
  4. Дослідники виокремлюють певні етапи промислового перевороту в Німеччині.
  5. Екологічна сертифікація. Екологічне ліцензування
  6. Започаткування системи національної політичної економії в Німеччині
  7. Зовнішньополітична програма фашистського режиму в Німеччині. Криза Версальсько-Вашингтонської системи
  8. Зовнішньополітична програма фашистського режиму в Німеччині. Криза Версальсько-Вашингтонської системи.
  9. Ліцензування та сертифікація транспортних перевезень
  10. Німеччині
  11. Організаційно – правові засади ведення аудиту в Україні. Сертифікація та ліцензування в аудиторській діяльності.
  12. Особливості кризи в Німеччині, Англії, Франції.




Переглядів: 1561

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сертифікація в США | Сертифікація в Японії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.