Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Речовини переважно загальноотруйної дії

Вони поділяються теж на дві підгрупи: отрути крові (окис вуглецю, окиси азоту) та отрути тканинні (синильна кислота, цианіди, сірководень та інші). Для СДЯР цієї групи характерна здатність вступати до взаємодії з біохімічними структурами організму, які супроводжуються порушенням енергетичних процесів, що приводить до його загибелі.

Окис вуглецю (СО). Безколірний газ, із слабким часниковим запахом. Щільність до повітря 0,967. Практично не збирається активованим вугіллям (тому звичайний протигаз неефективний). Концентрація 1,7 - 2,3 мг/л небезпечна після дії на протязі 1 години, 4,6 мг/л і вище - смерть при експозиції - 1-10 хвилин. Новонароджені більш стійкі до СО і можуть вижити при дозах смертельних для дорослих. В клінічній картині переважають явища, які свідчать про порушення функції центральної нервової системи і апаратів кровообігу та дихання. У більшості випадків картину отруєння можна поділити на 3 стадії.

Початкова стадія характеризується почуттям важкості в голові, стискуючою біллю у чолі та скронях, запамороченням, шумом у вухах, слабкістю, задухою, нудотою, блювотою, АТ підвищений, зіниці розширені, іноді можуть бути психічні порушення (ейфорія). Друга стадія - загальна м’язова слабкість, важкість у нижніх кінцівках (підкошуються ноги), безучасність, неадекватність реакції на оточуючу обстановку, яка нагадує алкогольне сп’яніння. Обличчя бліде, на шкірі грудної клітки, внутрішній поверхні стегон плями яскраво-рожевого кольору. Дихання і пульс часті. Третя - коматозна стадія - втрата свідомості, блювота, посмикування окремих груп м’язів, невимушене сечовипускання та дефекація. Дихання поверхневе, спочатку часте, потім повільне, може приймати Чейн-стоксовський характер. АТ знижений, пульс слабкий, частий, аритмічний. Фібрилярні посмикування окремих груп м’язів, клонічні (не часто тонічні) судоми. Коматозний стан вказує на високий коефіцієнт отруєння (60 - 70% НbСО).

Динамічна залежність між основними клінічними симптомами гострого отруєння і кількістю карбоксигемоглобіну в крові представлена в таблиці 8 .

Цілком зрозуміло, що дані таблиці умовні, бо ними не передбачений ряд факторів, які змінюють швидкість отруєння, його важкість та оберненість. Найбільш важливе значення має концентрація окису вуглецю в повітрі та час перебування в отруєній атмосфері. Уяву про цей зв’язок дає таблиця 9.

 

Таблиця 8.


Читайте також:

  1. F1x54 - переважно з депресивними симптомами,
  2. IV. Запасні речовини
  3. Агрегатні стани речовини
  4. Азот, фосфор, біогенні елементи та їх сполуки, органічні речовини
  5. Азотисті речовини
  6. Аморфний та кристалічний стан твердої речовини.
  7. Атомарний рівень будови речовини
  8. Атомно-молекулярна будова речовини.
  9. Барвні речовини
  10. Барвні речовини
  11. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  12. Бризантні вибухові речовини.




Переглядів: 468

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кількісна характеристика втрат при деяких аваріях на залізничному транспорті | Залежність міжклінічними симптомами гострого отруєння і наявністю карбоксигемоглобіну в крові (гендерсон, хагад)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.