Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Статистичне вивчення товарного ринку

План

Лекція

Тема 9: Статистика товарів і послуг

Розрахунок показників прибутковості акцій

Елементи операційних витрат

У розділі II Звіту про фінансові результати наводяться відповідні елементи операційних витрат (на виробництво і збут, управління та інші операційні витрати), яких зазнало підприємство в процесі своєї діяльності протягом звітного періоду.

Розділ III Звіту про фінансові результати заповнюють акціонерні товариства, прості акції або потенційні прості акції яких відкрито продаються та купуються на фондових біржах, включаючи товариства, які перебувають у процесі випуску таких акцій.

 

 

1. Статистичне вивчення товарного ринку.

2. Система показників товарного ринку.

3. Аналіз факторів впливу на обсяги виробництва суспільного продукту.

4. Джерела інформації про виробництво продукції (товарів та послуг)

 

Результатом економічної діяльності суб'єктів ринкової економіки є виробництво різноманітних видів продукції, тобто товарів та послуг для задоволення потреб споживачів.

Враховуючи, що виробництво представлено широким спектром товарів, вони не можуть обліковуватись одним показником. У зв'язку з тим, що споживач використовує конкретні товари, які відповідають його споживчим якостям, то важливим показником результатів економічної діяльності підприємств є виробництво окремих видів продукції в натуральному вираженні.

Тому обсяги виробництва окремих видів продукції обліковуються в натуральних одиницях. Для узагальнення обсягів виробництва однорідних видів продукції застосовують умовно-натуральні показники. Для характеристики обсягів виробництва окремих галузей народного господарства використовуються вартісні показники продукції та послуг. Для визначення валового випуску продукції підсумовують вартість реалізованої на сторону продукції, запаси напівфабрикатів і готової продукції, використаної на виробничі цілі, та сальдо незавершеного виробництва.

До випуску ринкових послуг відносяться послуги оптової та роздрібної торгівлі, послуги підприємств громадського харчування, послуги транспорту і зв'язку, орендні послуги, платні послуги з охорони здоров'я, народної освіти, фізичної культури, послуги юридичних установ та послуги домашньої прислуги.

Основними цінами є ціни виробників і ціни споживачів. Товари та послуги виступають на ринку як готова продукція та реалізуються споживачам за ринковими цінами.

Сектор послуг сприяє стабілізації та процвітанню економіки країни, тому не випадково у проекті програми "Україна-2010", який є першим за роки незалежності стратегічним прогнозом розвитку держави на найближчі 10 років, зазначається: "Протягом усього прогнозного періоду головною структурною тенденцією виробленого ВВП буде випереджаюче зростання сфери послуг по відношенню до виробництва товарів, їх питома вага в обсязі ВВП до 2010 року може зрости до 53%". Звісно, порівнювати сфери послуг у західних та постсоціалістичних економіках досить нелегко, оскільки в кожній з країн існує, зокрема, своя специфіка попиту та пропозиції. Водночас у кожному суспільстві послуги спрямовані на повніше задоволення об'єктивних людських потреб, обумовлених способом їх життя. Існуючі відмінності у розвитку сфери послуг не виключають їх порівняння та виявлення прогресивних тенденцій. Беручи до уваги досвід становлення передових індустріальних країн та враховуючи відмінності вітчизняної економіки, ми зможемо оптимально проектувати майбутній розвиток своєї країни.

Україна перейшла на збір статистичних даних про виробництво продукції (товарів, робіт та послуг) у відповідності до класифікації видів економічної діяльності. Враховуючи, що більшість підприємств займаються різними видами діяльності для забезпечення потреб суспільства, вони виробляють як матеріальні блага, так і послуги.

До матеріального виробництва відносяться такі види економічної діяльностіяк сільське господарство, лісове господарство, рибне господарство, добувна промисловість, обробна промисловість, виробництво та розподілення електроенергії, газу та води; будівництво та інші.

Основними видами економічної діяльності, які виробляють послуги є:

· зв'язок;

· інформаційно-обчислювальна;

· загальна комерційна діяльність із забезпечення функціонування ринку;

· побутове обслуговування (т.ч. виробничі види побутового обслуговування, невиробничі види побутового обслуговування);

· житлове господарство;

· охорона здоров'я, фізична культура, соціальне забезпечення;

· освіта;

· культура та мистецтво;

· наука та наукове обслуговування;

· фінанси, кредит, страхування, пенсійне забезпечення;

· управління та оборона.

Послуги не можуть приймати форму матеріальних об'єктів, на які могли б поширюватися права власності. Реалізація послуг та їх виробництво невідокремлені одне від одного. Послуги являють собою результат різнорідної діяльності, що здійснюється виробником на замовлення споживачів і, як правило, веде до зміни стану одиниць, які споживають ці послуги. Момент завершення виробництва послуг збігається з моментом надання цих послуг виробникам.

Виробництво послуг обмежується тільки тією діяльністю, яка може виконуватись однією одиницею в інтересах іншої одиниці. В іншому випадку не розвивалась би сфера послуг й не існувало б ринків послуг. Разом із тим одиниця може виробляти послуги для власного споживання, однак ці послуги повинні бути такі, що їх могла б виробляти інша одиниця.

Один виробничий процес надання послуг може одночасно задовольняти потреби цілої групи осіб або одиниць. Наприклад, на одному повітряному або морському судні, поїзді або іншому транспортному засобі можуть перевозитися особи або товари, які відносяться до різних інституційних одиниць. Ще один приклад - курси навчання або розважальні програми (клас, лекція або спектакль), які відвідують різноманітні групи осіб. Деякі послуги надаються на колективній основі суспільству в цілому або значним групам населення: наприклад, підтримання правопорядку та оборона.

Надання чи отримання послуг є невід'ємною частиною нашого життя та є основним доходом для багатьох верств населення.

 


Читайте також:

  1. Cтатистичне вивчення причин розлучень.
  2. II. Мета вивчення курсу.
  3. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  4. IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв.
  5. IV. Вивчення нового матеріалу.
  6. IV. Вивчення нового матеріалу.
  7. IІІ. Вивченняння нового навчального матеріалу.
  8. V. Вивчення нового матеріалу.
  9. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  10. Аксіологічний підхід до вивчення педагогічних явищ.
  11. Аналіз товарного асортименту та номенклатури
  12. Банки як учасники ринку цінних паперів




Переглядів: 788

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення прибутку (збитку) за звітний період | Метод кінцевого використання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.