Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СУПУТНИКОВЕ ТЕЛЕВІЗІЙНЕ ВІЩАННЯ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ

Сучасні системи супутникового телебачення (ССТВ) відрізняються різноманіттям технічних характеристик, обумовленим реалізацією в них різних наукових ідей і використанням новітніх технологічних можливостей.

В даний час практично всі ССТВ базуються на ІСЗ, що знаходяться на геостационарних орбітах. Для багатофункціональних ІСЗ еквівалентна ізотропно випромінювана потужність знаходиться в межах 20...50 ДБ-Вт, тоді як для мовних ІСЗ вона вище і досягає 60...65 ДБ-Вт.

Регіональні ССТВ в Західній Європі діють в основному в рамках фіксованої супутникової служби (ФСС), що допускає подачу сигналів за межі національних територій. Телепередачі забезпечені багатомовним звуковим супроводом і у багатьох випадках є комерційними; деякі з них передаються в закодованому вигляді.

У західноєвропейських країнах ССТВ є одним з джерел телепередач для широко розвинених мереж кабельного телебачення. Використовувані для прийому сигналів земні станції обладнані антенами з діаметром дзеркала 2...3 м.

Загальноєвропейські і регіональні ССТВ базуються на ряду ІСЗ, до яких належать малопотужні супутники серії ECS (European Communication Satellite — європейський супутник зв'язку). В даний час на геостационарних орбітах функціонують чотири ІСЗ з цієї серії в крапках з координатами 16° в.д. (ECS1), 7° в.д. (ECS2), 13° в.д. (ECS4) і 10° в.д. (ECS5). Кожний ІСЗ має 12 стовбурів в діапазоні 11/14 ГГц, розрахованих на передачу сигналів телебачення, телефонії і іншої інформації. Смуги пропускання стовбурів складають 72 Мгц. Передача телепередач здійснюється в трьох вузьких променях — атлантичному, західному і східному, які направлені відповідно на атлантичне побережжя Європи, центральну її частина і південний схід.

Супутники серії "Eutelsat" забезпечують обширний перелік послуг, серед яких особливе місце займає передача телепередач для кабельних мереж і індивіду а льного прийому, а також обмін програмами Євробачення. У зоні обслуговування ІСЗ цій серії знаходяться 48 країн Європи, Північної Африки і Близького Сходу. Кожен транспондер (ретранслятор), окрім зображення і звуку, передає радіомовлення, стереомузыку і телетекст. Резервні транспондери періодично використовуються для передачі брифінгів, спортивних заходів і репортажів з місць подій. Два ІСЗ з номерами "Eutelsat-11-Fl" і "Eutelsat-II-F2" (точки стояння на 13° в.д. і 10° в.д. відповідно) належать до другого покоління ІСЗ цієї серії, які замінили застарілі. Вихідна потужність транспондеров збільшена 50 Вт. Нова конструкція бортових антен сприяє зниженню "переливання" анергії за межі зони опромінювання. В результаті цього рівень сигналу підвищився до 44 дБ • Вт при роботі променем "Widebeam" (широкий промінь) і до 50 дБ ? Вт — при роботі променем "Superbeam" (суперпромінь).

На рис. 3.25 показані енергетичні характеристики (зони обслуговування) супутника "Eutelsat-II-F6", виведеного на орбіту в 1996 р.

Рис. 3.25. Зони обслуговування ІСЗ "Eutelsat-II-F6"

У точці стояння 19,2° в.д. знаходиться супутник "Astra-IB", який з 1991 р. веде регулярне віщання одночасно через 16 бортові транспондеров. Зони, відповідні певним значенням еквівалентної ізотропно випромінюваної потужності, приведені на рис. 3.26. У центрі ця потужність складає 51...52 дБВт, що достатнє для прийому на антени діаметром 0,6... 1,2 м.

Рис. 3.26. Зони обслуговування ІСЗ "Astra-IB" (у кухлях — значення еквівалентної ізотропно випромінюваної потужності, дБ ? Вт)


Читайте також:

  1. Антиінфляційні заходи у постсоціалістичних країнах
  2. Антитоталітарні демократичні революції у країнах Східної Європи. Розпад Югославії. Об’єднання Німеччини
  3. Більш повну практику ціноутворення в сучасних умовах у розвинутих країнах світу допоможе з’ясувати короткий виклад розвитку теорії ціни.
  4. Болонський процесс як засіб інтеграції у вищу освіту європейських країн.
  5. Бюджетний устрій в зарубіжних країнах. Організація бюджетного процесу
  6. В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ
  7. Визначення обліку та його користувачі в зарубіжних країнах
  8. Виробництво яєць в окремих країнах та регіонах світу, тис, т
  9. Виховання і освіта в країнах Стародавнього Сходу, Греції, Риму
  10. Виховання та навчальна практика у країнах Стародавнього Сходу
  11. Гендерні ролі в Росії і західних країнах
  12. Глава 12. Злочинність у зарубіжних країнах, концепції її детермінації та запобігання




Переглядів: 569

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
БАГАТОСТАНЦІЙНИЙ ДОСТУП І МЕТОДИ РОЗДІЛЕННЯ СИГНАЛІВ ЗЕМНИХ СТАНЦІЙ | ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ НИЗЬКООРБІТАЛЬНИХ СУПУТНИКОВИХ СИСТЕМ ЗВ'ЯЗКУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.077 сек.