Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підручник, його функції та типи

В даний час інтенсивно ведуться дослідження по стисненню сигналів звукового віщання. Їх проводять, моделюючи на ЕОМ алгоритми роботи систем стиснення. Для досліджень використовують фрагменти програм звукового віщання різного жанру, які вводять в ЕОМ з магнітофона. Після обробки сигналів моделлю системи стиснення, як яка використовують ЕОМ, фрагмент програми звукового віщання записують на магнітофон. Потім на підставі суб'єктивно-статистичних експертиз оцінюють систему стиснення.

При стисненні сигналів звукового віщання необхідно враховувати, що спотворення, викликані системою стиснення, не повинні помічатися слухачами, тоді як при стисненні телефонних сигналів допускаються помітні на слух спотворення. Якщо виходити з того, що мовний сигнал — нестаціонарний процес, тобто якщо поява сигналу з будь-якою частотою і будь-якою амплітудою рівноімовірно, то такий сигнал стиснути неможливо. Спотворення сигналів можуть бути помітні і не помітні на слух. Саме тому, що мовний сигнал володіє надмірністю і не всі спотворення його помічаються слухом людини, відкривається можливість використання стиснення сигналів.

Досліджувалися різні алгоритми стиснення сигналів звукового віщання, а саме: одно- і двосмугові АДІКМ, майже миттєве компандування і дискретне косинусноє перетворення Фурье. При моделюванні кодеків з АДІКМ виробляли фільтрацію сигналів, обчислення прогнозованих відліків, виділення і вторинне квантування помилки прогнозування. Як алгоритми прогнозування використовували статечні многочлени.

У разі майже миттєвого компандування в блоці тимчасових відліків знаходили найбільший відлік і його точне значення передавали по каналу зв'язку. Це значення використовували на приймальному кінці для відновлення нормованих тимчасових відліків, переданих по каналу зв'язку. Такі відліки одержували при діленні кожного тимчасового відліку на найбільший відлік в цьому блоці. Для передачі найбільшого відліку витрачалися задана кількість біт, а для передачі інших відліків використовували не більше біт, ніж на передачу найбільшого. Така організація передачі в каналі зв'язку тимчасових відліків дозволяла відновити динамічний діапазон сигналу на приймальному кінці і зменшити об'єм передаваної інформації.

Дискретне косинусноє перетворення Фурье припускає дачу перса в канал зв'язку відліків не в часовий, а в частотній області. Щоб виключити технічні труднощі, пов'язані з отриманням відліків сигналу в частотній області, блок відліків в тимчасовій області перетворювали в блок відліків в частотній області. Це можна назвати обробкою сигналу набором смугових фільтрів.

Передача відліків в частотній області представляє особливий інтерес при реалізації систем стиснення звукового сигналу, оскільки з'являється можливість врахувати ефект маскування в критичній смузі слуху. Якщо в одну критичну смугу потрапляє один частотний відлік, то його потрібно передати точно, оскільки він нічим не маскується і спотворення такого відліку помітні на слух. Якщо ж в одну критичну смугу потрапляє декілька частотних відліків, то їх можна передати грубо, бо вони взаємно маскують один одного і спотворення, викликані неточною передачею відліків, можуть бути непомітні на слух. Чим більше частотних відліків потрапляє в одну критичну смугу, тим більше грубо їх можна передавати при одній і тій же величині спотворень, що помічаються слухом.

Встановлено, що алгоритми АДІКМ вельми ефективні при передачі сигналів звукового віщання до 7 кГц, а технічна реалізація їх можлива у вигляді спеціалізованих мікросхем. При швидкості цифрового потоку 64 кбит/с можна організувати канал звукового віщання із смугою 50...7000 Гц.

Алгоритм стиснення з використанням майже миттєвого компандування дуже простій при технічній реалізації, але спотворення, викликані обробкою сигналу по цьому алгоритму, помічаються слухом, тому майже миттєве компандування можна рекомендувати тільки при невеликих величинах стиснення сигналів.

Найменші спотворення при одній і тій же величині стиснення спостерігалися при прослуховуванні фрагментів програм звукового віщання, оброблених алгоритмом дискретного косинусного перетворення Фурье. Моделювали рівномірне і нерівномірне квантування в частотній області. Виявилось, що найбільше стиснення при одній і тій же помітності спотворень можна одержати при нерівномірному квантуванні відліків в частотній області і адаптивному розподілі розрядів з урахуванням маскуючої дії слуху в критичних смугах. Технічна реалізація алгоритму дискретного перетворення Фурье можлива при використанні спеціалізованих процесорів типу TMS-32010.

В процесі досліджень алгоритмів стиснення необхідно проводити велику кількість суб'ектівностатістічеськіх експертиз з метою оцінки помітності спотворень, викликаних роботою систем стиснення, і визначення суб'єктивних показників якості стислого сигналу. Щоб скоротити кількість таких експертиз, слід розробити такі об'єктивні критерії оцінки систем стиснення, які були б адекватні, тобто відповідали б слуховому сприйняттю спотворень, викликаних стисненням сигналів.

Як один з таких критеріїв можна використовувати статистичні характеристики амплітудно-частотних спотворень, що вносяться системою стиснення. Ці спотворення не можна зміряти за допомогою сигналу тональної частоти, тому що система стиснення адаптується до сигналу і результати вимірювань не відповідатимуть тим амплітудно-частотним спотворенням, які відчуваються експертами при прослуховуванні звукового сигналу, обробленого системою стиснення. Розроблені алгоритми і програми моделювання дозволили вимірювати амплітудно-частотні спотворення за допомогою тих же сигналів, які використовувалися при моделюванні систем стиснення. При вимірюваннях амплітудно-частотних спотворень гарантувалася наперед задана погрішність вимірювання спотворень. Це досягалося тим, що із звукових сигналів, використовуваних при дослідженні систем стиснення, автоматично відбиралися тільки ті, які гарантували наперед задану погрішність вимірювання амплітудно-частотних спотворень. Надалі для цих сигналів визначали коефіцієнти передачі у вузьких смугах частот як відносини енергій сигналів на вході і виході системи стиснення. Потім обчислювали математичні очікування підйомів і завалів статистичних амплітудно-частотних характеристик систем стиснення.

Як другий критерій оцінки спотворень, викликаних стисненням сигналів, вибраний статистичний метод оцінки нелінійних спотворень. Суть цього методу полягає в тому, що із спектру вхідного сигналу вирізували певну вузьку смугу частот. На виході випробовуваного пристрою в цій смузі частот утворюються складові вихідного сигналу, які є продуктами нелінійних спотворень. Ці складові, зміряні за допомогою селективного вольтметра, служать для оцінки нелінійних спотворень.

Спектри мовних сигналів і звучань окремий інструментів мають різко виражений лінійний характер, тобто основна енергія їх зосереджена у вузьких смугах частот. Такі сигнали можна використовувати для вимірювання нелінійних спотворень, використовуючи статистичний метод, якщо автоматично зі всіх сигналів, що поступають на вхід випробовуваного пристрою, відбирати тільки ті, які мають лінійний спектр. В цьому випадку відпадає необхідність вирізувати вузьку смугу частот із спектру сигналу, що поступає на вхід випробовуваного пристрою. Описаний алгоритм вимірювання промоделірован на ЕОМ.

З сигналів, які використовувалися при моделюванні стиснення і поступали на вхід ЕОМ, автоматично відбирали ті, у яких певна область частот або сильно пригнічена або взагалі відсутній. Про величину нелінійних спотворень, викликаних стисненням сигналів, судили по продуктах нелінійності в тій області частот, де вхідні сигнали були відсутні або були сильно пригнічені. Оскільки у різних сигналів пригнічені різні ділянки спектру, то нелінійні спотворення можна зміряти в різних ділянках смуги частот.

Використання як об'єктивні критерії оцінки спотворень, викликаних стисненням сигналів, статистичного методу їх вимірювання і статистичних характеристик амплітудно-частотних спотворень дозволило істотно скоротити кількість суб'єктивно-статистичних експертиз, оскільки ці методи виявилися адекватними слуховому сприйняттю спотворень. Встановлено, що помітність спотворень залежить від алгоритму роботи системи стиснення і тих фрагментів мовних і музичних сигналів, які використовувалися при дослідженнях. Найменше помітні спотворення при стисненні сигналів естрадної музики, але добре помітні вони при стисненні сигналів фортепіано без супроводу. Системи стиснення досліджувалися, в основному, на сигналах з найбільш помітними спотвореннями.

Розроблені в процесі досліджень систем стиснення алгоритми і програми об'єктивної оцінки амплітудно-частотних і нелінійних спотворень можна використовувати для безперервного автоматичного контролю параметрів каналів зв'язку і звукового віщання. Інформація, передавана по каналу зв'язку, при цьому не спотворюється. Для проведення безперервного автоматичного контролю необхідний зворотний канал зв'язку і ЕОМ з пристроєм введення сигналів. Такі ЕОМ серійно випускаються промисловістю. Використання вказаних алгоритмів і програм дозволить гарантувати якісні показники протягом всього періоду роботи каналів зв'язку і звукового віщання.

 

ВИСНОВОК

Розвинені країни світу вкладають в засоби зв'язку від 3 до 8 % загального об'єму вкладень в національне господарство. У колишньому СРСР на засоби зв'язку виділялося близько 1 % капітальних вкладень в народне господарство, що зумовило хронічне відставання послуг зв'язку від показників розвинених країн світу.

Україна виробляє невеликий асортимент засобів зв'язку, елементна база яких випускається в інших країнах колишнього СРСР, тому є залежність від зовнішніх постачань основних технічних засобів зв'язку — комутаційного устаткування, кабельної продукції, радіорелейного устаткування, радіозасобів. У такій ситуації можна орієнтуватися на закупівлю устаткування за кордоном і на організацію спільних підприємств по виробництву засобів зв'язку. Слід враховувати і негативні сторони закупівлі іноземного устаткування, які можуть впливати на незалежність і безпеку держави, оскільки зберігається можливість несанкціонованого навмисного втручання з-за кордону в роботу імпортних систем передачі і комутаційного устаткування.

З урахуванням цих обставин в майбутньому необхідно орієнтуватися на те, щоб основні засоби зв'язку вироблялися в Україні. Тим паче, що оборонний комплекс має в своєму розпорядженні достатню базу, устаткуванням і досвідченими фахівцями для такого виробництва.

Найбільший об'єм послуг доводиться на телефонний зв'язок. Доходи від цього в провідних країнах світу досягають 90 % доходів від всіх послуг електрозв'язку.

У містах України на 100 сімей доводиться 26...40 телефонів, в м. Києві — близько 50. У сільській місцевості в середньому на 100 сімей доводиться тільки 11 телефонів, що в 1,5 разу менше середнього світового рівня. У містах застосовуються в основному морально застарілі декадно-крокові і координатні станції. На абонентських мережах використовуються багатопарні кабелі; середня витрата кабелю на один телефон — 2,44 км.

У сільських телефонних мережах застосовують сполучні лінії, утворені системами передачі нового покоління типів ІКМ-15, ІКМ-15/30, ІКМ-ЗОС, але близько 40 % АТС використовують сполучні лінії з системами В-2, В-3, В-12, які не забезпечують необхідних якісних показників.

Більшість обласних центрів України зв'язана між собою пучками каналів, що дозволяють здійснювати міжміський телефонний зв'язок, але внутрішньозоновий автоматичний телефонний зв'язок організований не у всіх областях. У Україні кількість міжміських телефонних розмов на одну людину в рік майже в 10 разів нижче, ніж в розвинених країнах Європи, що свідчить про відставання місткості комутаційної техніки міських і міжміських станцій. Автоматичний міжміський телефонний зв'язок здійснюється в даний час з невеликою кількістю країн. З іншими країнами зв'язок здійснюється через телефоністок. По забезпеченню міжміським телефонним зв'язком Україна відстає від країн Європи в 20 разів і більш.

Первинна магістральна мережа України сформована на основі колишніх союзної і республіканської магістральних мереж. Ця мережа є поки аналогового із застосуванням симетричних і коаксіальних ліній зв'язку. На радіорелейних лініях зв'язку застосовуються уніфіковані радіорелейні системи передачі. Всі кабельні і радіорелейні лінії, як правило, заведені в мережеві вузли.

На місцевій міській і сільській первинних мережах зв'язку застосовуються аналогові і цифрові системи передачі, які використовують кабельні, повітряні, радіорелейні і волоконно-оптичні лінії.

Супутникова міжнародна телефонна мережа України здійснюється в даний час за допомогою двох земних станцій. Одна з них розташована в районі р. Золочсва і забезпечує передачу 300 телефонних каналів. Друга земна станція знаходиться на Київській міжнародній телефонній станції і через неї організована передача 120 телефонних каналів. Золочевськая станція використовує ресурси супутника "Intelsat-VI", а Київська — "Eutelsat-P". Потенційні можливості цих станцій дозволяють через Золочев організувати передачу 1000 телефонних каналів, а через Київ — 500. Супутниковий зв'язок з рухомими об'єктами може здійснюватися через супутникову систему "Inmarsat". Земна станція супутникового зв'язку цієї системи розташована біля Одеси.

Існуюча первинна мережа із-за морального і фізичного зносу устаткування не може в майбутньому забезпечити зростаючі інформаційні потоки і введення нових послуг зв'язку. Національна система управління первинною мережею України в даний час відсутня.

Документальний зв'язок України представлений телеграфними службами, системами передачі даних, службами зв'язку, факсиміле, і передачі газет. Служби передачі телеграм, абонентського телеграфування і мережі "Телекс" використовують телеграфні канали з швидкостями передачі 50, 100 і 200 бод. Міжнародним телексним зв'язком забезпечено близько 1000 абонентів України, що не задовольняє попиту на дані послуги.

Служби передачі даних застосовують комутовану телефонну мережу загального користування, низькошвидкісні мережі з комутацією каналів, а також комутовані і некоммутіруємис телеграфні мережі на базі дискретних і аналогових телефонних каналів. Деякі відомства України мають в своєму розпорядженні однорідні обчислювальні мережі ЕОМ. Всі ці мережі не задовольняють попиту на послуги передачі даних і мають недостатню кількість виходів на зарубіжні мережі. У ряді випадків вони не задовольняють світовим стандартам і рекомендаціям МККТТ.

Служби "Телефакс" і "Бюрофакс" використовують зарубіжні апарати факсиміле і телефонні мережі загального користування. Служби "Бюрофакс" створюються шляхом організації пунктів колективного користування у великих містах і обласних центрах.

Служба передачі газет має один передавальний пункт в Києві і приймальні пункти в обласних центрах. Вельми слабо розвинені в Україні інформаційно-довідкова служба "Відеотекс", електронна пошта і електронний обмін даними.

Технічні засоби телебачення забезпечують прийомом однієї програми 96 %, двох програм — 91 %, трьох програм — 60 % і чотирьох програм — 5 % населення України. У Україні є три програми національного радіомовлення. Двома програмами охоплено всього населення України, а третя програма приймається тільки його частиною. Програми в стереофонічному режимі можуть приймати 70 % населення, що проживає в основному в містах. Телевізійне і звукове віщання на зарубіжні країни знаходиться в зачатковому стані.

Рівень розвитку віщання в Україні значно відстає від інших країн. Наприклад, у Франції населенню доступні 24, в Польщі — 20 програм телебачення.

Поштовий зв'язок забезпечує прийом, обробку, пересилку і доставку адресатам поштових відправлень і пенсій. Попит на послуги поштового зв'язку в Україні задовольняється повністю, але порушуються терміни доставки із-за недостатнього оснащення галузі поч-тообрабативающим устаткуванням, пісьмосортіровальнимі машинами і автомобільним транспортом. Тому в Україні термін пересилки листа складає 3...5 діб, тоді як у Франції і Великобританії—1...2 доби.

Пересилка грошових переказів і виплата пенсій здійснюються у відділяннях зв'язку, як правило, без застосування сучасних засобів обчислювальної техніки. Грошові кошти, передавані споживачу за допомогою підприємств зв'язку, вилучаються з обороту. При цьому втрачається прибуток, який можна одержати при освоєнні нових технологій.

У ряді країн розвиваються поштові ощадні каси, які надають населенню різноманітні послуги, а вкладники зберігають в них великі суми грошей, дозволяючи пошті фінансувати економічний і соціальний розвиток країни. Всесвітній поштовий союз розглядає питання про інтеграцію всіх фінансових служб з метою забезпечення і спрощення фінансової діяльності. Введення подібних заходів в Україні дозволило б підняти якість і рівень послуг поштового зв'язку, а поштовій галузі одержати значний прибуток.

Економічні чинники визначають масштаби телефонізації. У розвинених країнах світу на 100 жителів доводиться 40...50 телефонів, в Азії, Африці і Латинській Америці — один телефон на 1000 жителів. У Україні на 100 жителів доводиться близько 14 телефонів.

Насиченість телефонами обумовлюється валовим національним продуктом, що доводиться на одну людину в даній країні. До 2005 р. передбачається кількість телефонів в Україні на 100 жителів довести 28; при цьому 73 % сімей в містах і 30 % у сільській місцевості будуть забезпечені телефонами.

При введенні телефонів витрати на системи комунікації складають 24...27 % а на системи передачі і кабелі — 25...45 % загальних капітальних вкладень. Оскільки частка витрат на системи передачі і кабелі така висока, то багато країн використовують вокодерньге телефонні канали, що дозволяють замість одного телефонного каналу із швидкістю цифрового потоку 64 кбит/с організувати телефонні канали з швидкостями цифрових потоків 0,4; 0,6; 1,2; 2,4; 4,8; 9,6; 16 і 32 кбит/с. Дніпропетровський машинобудівний завод випускає устаткування С-32, що дозволяє організувати телефонні канали з швидкостями передачі 32 кбит/с. Телефонні канали з швидкостями цифрового потоку 1,2; 2,4; 4,8; 9,6 і 16 кбит/с використовуються в супутникових системах передачі, а з швидкостями 0,4 і 0,6 кбит/с — у військовому зв'язку. Вокодери із швидкістю цифрового потоку 16 кбит/с застосовують в стільниковому телефонному зв'язку.

У Українській державній академії зв'язку ім. А.С.Попова протягом багатьох років проводяться роботи по скороченню швидкості цифрового потоку при передачі звукових сигналів. Розроблені алгоритми обробки сигналів, які простіше за зарубіжні аналоги і при тих же якісних показниках забезпечують більше скорочення швидкості цифрового потоку. Розробка мікросхеми по відомому алгоритму виконується за декілька місяців.

Щоб забезпечити незалежність від постачань імпортного комутаційного устаткування і захист від несанкціонованого навмисного втручання в роботу мережі з-за кордону, необхідно організувати розробку і виробництво вітчизняних комутаційних телефонних станцій. У області міжміського телефонного зв'язку необхідно розширити ті, що існують АМТС з метою отримання необхідної кількості каналів в магістральних і внутрішньозонових мережах. Передбачається заміна всіх дськадно-шаго-вих і координатних АМТС. До кінця 2005 р. 80 % устаткування комутації АМТС повинно бути цифровим.

Розширення економічних зв'язків України зажадає зростання місткості міжнародної телефонної мережі, яка до 2005 р. повинна складати 4000 каналів.

Первинна мережа повинна розвиватися у напрямі переходу до цифрових методів обробки і передачі інформації, а також інтеграції створюваної цифрової мережі в міжнародну є. Цифрова первинна мережа буде сформована в результаті будівництва нових волоконно-оптичних і радіорелейних ліній, реконструкції наявних кабельних і радіорелейних ліній, використання супутникових систем передачі. Повинні бути вирішені питання синхронізації з урахуванням інтеграції в міжнародну цифрову мережу і розробки автоматизованої системи технічної експлуатації і управління національною мережею.

Основу магістральної мережі України повинні скласти волоконно-оптичні і радіорелейні цифрові лінії зв'язку. Конфігурацію мережі складатимуть такі волоконно-оптичні лінії зв'язку як "Захід" (Ужгород — Київ), "Схід" (Київ — Харків), "Південь" (Київ — Одеса). На окремих ділянках передбачається реконструкція існуючих радіорелейних і кабельних ліній.

Буде підвищена надійність мережі за рахунок резервування цифрових ліній зв'язку. Приріст місткості здійснюватиметься за рахунок цифрових систем передачі. Потреба в апаратурі на першому етапі задовольнятиметься за рахунок закупівлі її за кордоном, а на другому етапі — за рахунок власного виробництва.

Потреба в цифрових каналах внутрішньозонової мережі може бути забезпечена за рахунок її реконструкції і будівництва волоконно-оптичних ліній зв'язку. Передбачається переклад всієї мережі радіорелейних ліній України на цифрові методи передачі. Єдина ієрархія швидкостей і єдина структура циклу при швидкості передачі 2048 кбит/с, вживана в Україні, країнах колишнього СРСР і Європи, дозволяє здійснити взаємодію цифрових мереж по первинному груповому цифровому тракту.

Згідно Концепції розвитку в Україні систем супутникового зв'язку, в крупних містах передбачається будівництво земних станцій супутникового зв'язку місткістю до 8000 телефонних каналів. На першому етапі передбачається оренда супутників інших країн, а на другому етапі — використання національних супутникових систем України.

У області документального електрозв'язку передбачається: модернізація мереж телеграфного зв'язку; створення і поетапне впровадження мережі передачі даних з комутацією пакетів загального користування відповідно до світових стандартів і інтеграції в світову пакетну мережу; розширення таких служб, як електронна пошта, електронний обмін діловими, комерційними і фінансовими документами з виходом в міжміську мережу; перетворення мережі телеграфних каналів в мережу некомутованих дискретних каналів широкого застосування з швидкостями від 50 бит/с до 48 кбит/с для передачі даних; створення служб, факсиміле, "Телефакс" і "Бюрофакс"; модернізація мережі передачі газет; створення національної довідково-інформаційної служби "Відеотекс"; створення центрів обслуговування і експлуатації служб документального електрозв'язку.

Мережі абонентського телеграфу і "Телекс" повинні бути об'єднані до 2005 р. в єдину мережу із загальною кількістю абонентів до 30 000 з правом виходу їх на міжнародну мережу "Телекс". Ці ж абоненти зможуть користуватися системами передачі даних з комутацією пакетів загального користування, мати можливість передачі документальних повідомлень (електронна пошта, електронний обмін даними, "Телефакс", "Бюрофакс" і ін.).

Система обробки повідомлень повинна відповідати міжнародним стандартам. Вона дозволить організувати обмін документами в банківсько-фінансовій і торговій сферах.

Розвиток служби "Телефакс" здійснюватиметься за рахунок закупівлі апаратів, факсиміле, самими абонентами. Служба "Бюрофакс" розвиватиметься на базі пунктів колективного користування і устаткування, факсиміле, купленого за рахунок власних доходів.

Служба передачі газет розвиватиметься шляхом поетапної заміни приймальної апаратури "Газста-2" на комплекс приймальної апаратури "Газета-3" і використання комп'ютеризованих комплексів для підготовки зображення газетної смуги.

Службою "Відеотекс" передбачається до 2005 р. встановити до 100 000 крайових установок і до 30 службових центрів.

Значне зниження тіражності газет і номенклатури періодичних видань збільшує потребу населення в програмах телевізійного і звукового віщання. У цій області завдання до 2005 р. наступні: створення шестипрограмної державної телевізійної мережі; створення п'ятипрограмної державної мережі звукового віщання; повний обхват населення України чотирма програмами в метровому діапазоні хвиль, зокрема двома програмами в стереорежиме; розширення технічної бази зовнішнього радіомовлення на країни з компактним мешканням українців; розширення мереж ефірно-кабельного телебачення; створення технічної бази для безпосереднього супутникового телевізійного і звукового вішання; розширення мережі для передачі трьох програм звукового віщання в кілометровому і гектометровом діапазонах хвиль.

У області поштового зв'язку пріоритетними завданнями є: перехід на зонально-вузловий принцип сортування; прискорення проходження пошти; забезпечення проходження письмової кореспонденції між обласними центрами за 2 діб, а між рештою населених пунктів — за 3...4 діб.

Важливим "напрямом розвитку електрозв'язку є впровадження стільникових радіотелефонів. Вартість одного номера стільникової мережі порівнянна з витратами на введення одного номера стаціонарної телефонної мережі, яка має вищі експлуатаційні витрати. Стільникова радіотелефонна мережа повинна охопити крупні міста і обласні центри. До 2000 р. передбачається обхват таких автомагістралей, як Київ — Одеса, Київ — Сімферополь, Київ — Львів — ужгород, Київ — Донецьк. До 2005 р. стільниковою мережею будуть охоплені всі основні автомагістралі і прибережні акваторії Чорного і Азовського морів. Суцільне покриття стільниковою радіотелефонною мережею всієї території України, включаючи сільські райони, передбачається після 2005 р., коли будуть інтегровані системи стільникового наземного радіозв'язку і супутникові системи.

 

Підручник, його функції та типи

Підручник – це навчальна книга, в якій розкривається зміст навчального матеріалу з певного предмета відповідно до вимог діючої програми.

Функції підручника.

  1. Освітня – забезпечує пізнання нового на основі відносно точного відображення предметного змісту освіти і видів діяльності, які повинні бути сформовані в учня.
  2. Розвиваюча – сприяє загальному розвиткові учня – розвитку мотивів навчання, пам’яті, мислення, а також основних навичок навчання – швидкого читання, письма, рахунку.
  3. Виховуюча – розвиток учня відповідно до вимог розумового, морального, трудового, фізичного, естетичного та екологічного виховання, виходячи із магістральної мети виховання (всебічно і гармонійно розвинута особистість).

Типи шкільних підручників.

1) На основі класифікації наук підручники поділяють на:

а) гуманітарні;

б) фізико-математичні;

в) природничі.

2) За ведучими методами викладу матеріалу:

а) інформаційний;

б) проблемний;

в) програмований;

г) комплексний.

 

2.


Читайте також:

  1. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  2. Алгоритм знаходження ДДНФ (ДКНФ) для даної булевої функції
  3. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  4. Аналіз коефіцієнтів цільової функції
  5. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  6. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  7. Асимптоти графіка функції
  8. Асимптоти графіка функції
  9. Базальні ядра, їх функції, симптоми ураження
  10. Базові функції, логічні функції
  11. Банки як провідні суб’єкти фінансового посередництва. Функції банків.
  12. Банківська система та її основні функції




Переглядів: 796

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СТИСНЕННЯ СИГНАЛІВ ЗВУКОВОГО ВІЩАННЯ | Принципи побудови підручника

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.